Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Benzyna po odpaleniu dymi i faluje


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim S60 2.3T (benzyna). Wiem, że to nie forum S60, ale są tu ogarnięci ludzie, stąd pytam tutaj... 

Po nocy odpalam auto i przez ok. 30 sekund falują obroty, po dodaniu gazu jakby było wypadanie zapłonu i dymi. Dym, to nie chłodziwo ani olej (nic nie ubywa)- czuć mocno nie przepalone paliwo.  Czasem nawet po kilku dniach postoju odpala bez problemu i zero dymka... 

Świece są OK- sprawdziłem, kompresję mierzyłem i jest w normie. Był błąd od I sondy lambdy- jest wymieniona na nową Bosch-a, aktualnie po przejechaniu ok. 300km zero błędów, ale objawy są te same. 

Czy ktoś wie co może być nie tak? 

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za silnik ale może przepływomierz masz walnięty spróbuj odpiąć wtyczke i wtedy odpalić albo jak odpalisz i wtedy odepniesz i praca silnika sie nie zmieni to znaczy ze walnięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, akurat na podmianę raczej dam radę ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że podejdzie od 2.4T, ale inny wtyk jest. Dziś pojeżdżę po szrotach, czy nie mają, ewentualnie zamówię jakąś używkę i dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą wtyczke odpinałeś ? zmianiała sie praca silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, adioss995 napisał:

Samą wtyczke odpinałeś ? zmianiała sie praca silnika ?

Odpinałem, brak różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem używkę, koło wtorku- środy ma być, zobaczymy czy pomoże... Znajomy mówił, że może być też na którejś cewce przebicie na zimnym. Czy jest taka opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też tak być ale z reguły cały czas wtedy powinno ci auto poszarpywac podczas jazdy  no po dodaniu gazu z niskich obrotów np 

Ale znam też przypadki że gdy była duża wilgoć to auto szarpalo itp A jak było sucho słonecznie to było ok wina leżała po stronie kopulki audi 1.6 

 Myślę że słyszał byś jak auto chodzi na 4 garach jak by to byla cewka zepsuta  

 

Jak odpalisz auto to zobacz te cewki poruszaj nimi weź śrubokręt i jedz nim po kablu i obserwuj czy iskra nie przeskakuje na niego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...