Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne działanie coming/leaving home.


KonradA4troop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu tzn. miesiąc/dwa miesiące temu, odblokowałem sb u kolegi coming/leaving home vcds-em. Pozaznaczałem prawie wszystko z wyjątkiem o ile pamiętam oprócz sterowania z drzwi, w MMi ustawiłem czas działania na 5 sekund, i leaving na on. Moje auto nie posiada ani czujnika zmierzchu, ani włącznika świateł z funkcją auto, lecz zaobserwowałem dziwne zjawisko. Mianowicie ze 3 razy odkąd aktywowałem tą funkcje, zauważyłem że po zamknięciu auta, zaczęły świecić tak jakby światła dzienne, poświeciły 5 sekund i zgasły. Tak jak napisałem zaobserwowałem takie zjawisko 3 razy od miesiąca, lecz gdy próbuje je wywołać ponownie niestety nic z tego. Moje pytanie brzmi od czego to zależy, jak to ustawić żeby za każdym razem się załączały? Kolejne pytanie, czy jak zmienię włącznik świateł z funkcją auto, to coś się zmieni w działaniu? czy muszę koniecznie czujnik zmierzchu dorzucać? bo halogeny jeszcze nigdy mi się nie załączyły po zamknięciu, zaobserwowałem jedynie postojowe/dzienne z przodu, lampy zwykłe, żarówkowe. Proszę o w miarę szybką i rzetelną odpowiedź. Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jezeli nie mam na pokrętle włącznika swiateł pozycji auto to funkcja coming/leaving home zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, djteef said:

witam jezeli nie mam na pokrętle włącznika swiateł pozycji auto to funkcja coming/leaving home zadziała?

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 17:49, KonradA4troop napisał:

Witam, jakiś czas temu tzn. miesiąc/dwa miesiące temu, odblokowałem sb u kolegi coming/leaving home vcds-em. Pozaznaczałem prawie wszystko z wyjątkiem o ile pamiętam oprócz sterowania z drzwi, w MMi ustawiłem czas działania na 5 sekund, i leaving na on. Moje auto nie posiada ani czujnika zmierzchu, ani włącznika świateł z funkcją auto, lecz zaobserwowałem dziwne zjawisko. Mianowicie ze 3 razy odkąd aktywowałem tą funkcje, zauważyłem że po zamknięciu auta, zaczęły świecić tak jakby światła dzienne, poświeciły 5 sekund i zgasły. Tak jak napisałem zaobserwowałem takie zjawisko 3 razy od miesiąca, lecz gdy próbuje je wywołać ponownie niestety nic z tego. Moje pytanie brzmi od czego to zależy, jak to ustawić żeby za każdym razem się załączały? Kolejne pytanie, czy jak zmienię włącznik świateł z funkcją auto, to coś się zmieni w działaniu? czy muszę koniecznie czujnik zmierzchu dorzucać? bo halogeny jeszcze nigdy mi się nie załączyły po zamknięciu, zaobserwowałem jedynie postojowe/dzienne z przodu, lampy zwykłe, żarówkowe. Proszę o w miarę szybką i rzetelną odpowiedź. Pozdrawiam. :D

Coś chyba namieszałeś z tym kodowaniem.

Powinno za każdym razem się włączyć, no ale tylko wieczorem i w nocy jak włączają się światła mijania.

Nie wiem czy to zadziała, ale spróbuj ustawić włącznik na świtała mijani i wyłącz samochód i zamknij (ustaw mmi na świecenie z 10 sekund) wtedy powinno świecić, jeżeli nie będzie działać to po przełączaj na inne pozycje ( to działa tylko jak jest włącznik świateł ustawiony na auto, ale Ty tego nie masz) 

Inna sprawa jest taka, czy ten system w ogóle działa jeżeli nie masz czujnika zmierzchu? skąd ma auto wiedzieć, że ma odpalić doświetlanie ...

Wg. mnie zmiana przełącznika nic nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie temat prześledziłem, lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, w takim razie skoro nie zadziała to czemu mi kilka razy zaświeciło, mimo że nie mam ani czujnika, ani przełącznika? testowałem również na światłach mijania, postojowych i na pozycji 0 (dziennych). Kilka razy, za każdym razem w nocy zaświeciło, ale jak ponownie próbuje to wywołać to wtedy już nie chce. :( Nawet w różnych odstępach czasu, do tej pory miałem 4 takie sytuacje kiedy się zapaliły (dolny rząd świateł, dzienne/postojowe, obok kierunkowskazu). No i tak jak zaprogramowane było, na 5 sek, tak też świeciły. Jak dla mnie to jakaś czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...