Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pasek rozrządu - prośba o weryfikację rzeczywistego producenta


AndrzejK.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

macie może wiedzę lub możliwość sprawdzenia jakiej firmy, producenta jest to pasek, niby opisany SNR, ale chyba ta firma nie produkuje swoich pasków.... Słyszałem,że w zestawach rozrządu SNR-NTN "siedzą" paski Dayco, a tu niespodzianka....

Dzięki wielkie za info.

20190227_135023.jpg

20190227_135054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 21:58, AndrzejK. napisał:

Witam,

macie może wiedzę lub możliwość sprawdzenia jakiej firmy, producenta jest to pasek, niby opisany SNR, ale chyba ta firma nie produkuje swoich pasków.... Słyszałem,że w zestawach rozrządu SNR-NTN "siedzą" paski Dayco, a tu niespodzianka....

Dzięki wielkie za info.

20190227_135023.jpg

20190227_135054.jpg

SNR ntn to fuzja dwóch marek. Ntn to marka pierwonie produkująca paski Dayco. Japońska, bo Dayco to ntn a ntn to Dayco . Snr jest francuska. Stąd prawdopodobnie taka sytuacja. Sam to analizowałem jakiś czas temu, bo od 30tys km mam zestaw taki sam. :) nie ma się co martwić. To jest zestaw bardzo dobry. Oznaczenia są najmniej ważne a ntn i snr to już jedna firma. :). Zresztą fajnie bo ntn robi świetne paski a snr rolki. Tak jakoś się im złożyło, że się opłaca im i jest. Pozdrawiam i zakładaj zestawik z pompa hepu i będzie pięknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

przede wszystkim dzięki za oddzew.

No właśnie dostałem chwilę temu info,że ta firma SNR-NTN to bardzo dobry produkt i....ich "graty" były właśnie kładzione na pierwszy montaż jeżeli chodzi o rozrząd ( a nie INA jak krążą opinie. Sprawdzę osobiście jak będę zdejmował oryginał).

Mam kupiony właśnie taki zestaw i po otwarciu zdziwiło mnie,że pasek jest logowany nie Dayco tylko....jak widać. Też tak masz u siebie?

W zestawie mam wersję hydrauliczną, a więc taką jaka była fabrycznie, oczywiście kupioną mam również pompę wody ( tak, tak Hepu).

Będę to w jakimś nie bardzo odległym czasie zmieniał, choć.... jak patrzę na ten rozrząd, który mam w aucie (oryginał) to tak wygląda,że "szkoda" to ruszać, wszystko jak nowe.

W dniu 2.03.2019 o 23:53, Anelson napisał:

Zresztą fajnie bo ntn robi świetne paski a snr rolki.

To chyba raczej odwrotnie....

pasek mam jak widzisz z logo SNR, a rolkę i napinacz/tłumik z logo NTN....

Czyli reasumując ten pasek co na fotach to Dayco czy nie Dayco (już tak z ciekawości pytam) Made in Romania też mnie troszkę zaskoczyło....

Pzdr.

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 20:27, AndrzejK. napisał:

Witaj,

przede wszystkim dzięki za oddzew.

No właśnie dostałem chwilę temu info,że ta firma SNR-NTN to bardzo dobry produkt i....ich "graty" były właśnie kładzione na pierwszy montaż jeżeli chodzi o rozrząd ( a nie INA jak krążą opinie. Sprawdzę osobiście jak będę zdejmował oryginał).

Mam kupiony właśnie taki zestaw i po otwarciu zdziwiło mnie,że pasek jest logowany nie Dayco tylko....jak widać. Też tak masz u siebie?

W zestawie mam wersję hydrauliczną, a więc taką jaka była fabrycznie, oczywiście kupioną mam również pompę wody ( tak, tak Hepu).

Będę to w jakimś nie bardzo odległym czasie zmieniał, choć.... jak patrzę na ten rozrząd, który mam w aucie (oryginał) to tak wygląda,że "szkoda" to ruszać, wszystko jak nowe.

To chyba raczej odwrotnie....

pasek mam jak widzisz z logo SNR, a rolkę i napinacz/tłumik z logo NTN....

Czyli reasumując ten pasek co na fotach to Dayco czy nie Dayco (już tak z ciekawości pytam) Made in Romania też mnie troszkę zaskoczyło....

Pzdr.

Jest to Dayco. Snr robi to w tej samej technologii przy współpracy z firmą ntn-Dayco. Więc to to samo. Dlatego maja wspólny zestaw. Bo to właściwie ta sama firma łącząca te dwie marki. :) made in Romania? Aby nie china, choć i china w technologii dobrej marki to też dobry produkt. Marki jak Mann przenoszą produkcję do Chin. Wszystko dla kasy, ale proces jest ten sam więc to szukanie dziury w całym. Sprawdzę nawet stary zestaw żeby zobaczyć gdzie contitech się produkuje. 

Edit. Contitech który miałem też made in Romania. Zero zużycia. Sprawdziłem. Wyluzuj. Jest okej. To ta sama firma SNR-NTN dokonało fuzji z tego co się oczytalem stąd w ogóle ten zestaw . :)

Edytowane przez Anelson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Anelson napisał:

Wyluzuj.

Nie no....spoko, nie mam z tym jakichś problemów myślowych.

Pytałem czysto z ciekawości, aby wiedzieć więcej niż mniej i cel został osiągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, gdzieś tutaj da się odczytać rok produkcji paska ? Bo też zakupiłem zestaw SNR + HEPU.

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że ostatnie cztery cyfry,ale głowy nie dam sobie uciąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś jest w stanie określić datę produkcji tego paska firmy ina?

20200401_165434.jpg

Edytowane przez Czarek23100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 11:07, Czarek23100 napisał:

Witam, czy ktoś jest w stanie określić datę produkcji tego paska firmy ina?

20200401_165434.jpg

Witam. Czy udało Ci się odczytać rok produkcji paska? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Próbowałeś ten kod QR telefonem zeskanować? Powinien przeczytać.

Nie próbowałem. Spisałem tylko nr na pasku, ale nie wiem czy jest tam zawarty rok produkcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj. Czasem w kodzie QR jest zawarta data produkcji. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał:

Spróbuj. Czasem w kodzie QR jest zawarta data produkcji. 

Jutro spróbuję, ale nie wiem czy uda mi się znowu ustawić pasek w tej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie paska sprawdzasz na wystudzonym silniku na postoju a nie na rozgrzanym pracującym silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Napięcie paska sprawdzasz na wystudzonym silniku na postoju a nie na rozgrzanym pracującym silniku. 

Na zimnym silniku jak sprawdzałem był w takiej pozycji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Na zdjęciu silnik pracuje. 

Tak dokładnie ale auto było dopiero odpalone może pracowało minute. Wcześniej sprawdzałem na zimnym i też tak bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...