Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym zabezpieczyc lampe po polerowaniu ?


WiUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje odnowić lampy w moim a4 b7,ponieważ jedna minimalnie się zmatowiła.Czym najlepiej zabezpieczyć lampe po polerowaniu żeby nie żółtka i matowiała?Jakies specjalnie lakiery? 

 

Ps.myślicie ze samo polerowanie maszyną i pastą wystarczy przy takim zmatowieniu czy muszę używać papierów wodnych ? 

9B3238CB-210D-43CA-AD46-083BF46CAE96.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej trwała metoda to po dotarciu papierem wodnym polakierować u lakiernika klarem z utwardzaczem lub samemu kupić taki lakier 2K spray w necie.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

Najbardziej trwała metoda to po dotarciu papierem wodnym polakierować u lakiernika klarem z utwardzaczem lub samemu kupić taki lakier 2K spray w necie.

Jak słabo polakieruje to zostanie morcha do polerowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej to lakiernikowi zlecić,ja kiedyś malowałem sam i została skórka pomarańczy-papierek 2000,po tym polerka i było git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też specjalne preparaty ale w ciul drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem lakierników, za polerkę i polakierowanie bezbarwnym do lamp, 150. Moim zdaniem nie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Langista napisał:

Ja dałem lakierników, za polerkę i polakierowanie bezbarwnym do lamp, 150. Moim zdaniem nie dużo.

I ile efekt się już utrzymuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do stopnia zmatowienia lampy to użyć papierów czy samo polerowanie ?

C57678F1-1F3A-41D5-B52A-79A4E75CE0F2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, WiUS napisał:

I ile efekt się już utrzymuje ? 

Jak na razie nie mogę powiedzieć bo lampy w czwartek tydzień temu dostałem :D gdyby nie ksenon nie dawałbym do lakierowania.

W b5 nie lakierowałem bo mechanik stwierdził, że to co żółknie to właśnie ten lakier i on tylko spolerował. Nie wiem czy miał rację bo w sumie po 3 latach praktycznie nic nie pożółkły ale jestem dosyć pedantyczny na punkcie świateł i dałbym to do przepolerowania jeszcze raz, jedynie co to teraz lakieru nie będzie trzeba ścierać jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będąc w temacie xenonów to wie ktoś czy kupię gdzieś lampy do b7 bixenonowe +ledy ? na allegro jest pełno ledów,ale na zwykłe żarówki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam lakierować plastikowych kloszy, chyba, że zabezpieczy się to jeszcze folią. Po samym lakierowaniu lakier na plastiku będzie dużo łatwiej odpryskiwał od kamyczków (w dodatku na bardziej widoczny biały kolor) niż sam spolerowany plastik klosza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bruuuum napisał:

Nie polecam lakierować plastikowych kloszy

Jakby nie patrzeć to już w fabryce lamp lakierują te plastikowe klosze.... a lakier z utwardzaczem jest tak samo wytrzymały jak na reszcie auta. Kilka lat bez problemu wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pila24 napisał:

Jakby nie patrzeć to już w fabryce lamp lakierują te plastikowe klosze.... a lakier z utwardzaczem jest tak samo wytrzymały jak na reszcie auta. Kilka lat bez problemu wytrzyma.

Nie, fabryczne lampy nie są lakierowane tego typu lakierem. Lakier bezbarwny odpryskując pod różnymi płaszczyznami będzie przy okazji punktowo w odprysku kredował na biało dużo bardziej niż sam goły plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bruuuum napisał:

Nie polecam lakierować plastikowych kloszy, chyba, że zabezpieczy się to jeszcze folią. Po samym lakierowaniu lakier na plastiku będzie dużo łatwiej odpryskiwał od kamyczków (w dodatku na bardziej widoczny biały kolor) niż sam spolerowany plastik klosza :)

Jeżeli użyje się zwykłego bezbarwnego to tak. Są dedykowane lakiery do lamp, które mają zupełnie inną strukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dre papierami i poleruje na lustro a jako zabezpieczenie daje to. Chyba z 30 kompletów plastików już zrobiłem, to bardzo wydajne

 https://allegro.pl/oferta/meguiars-headlight-protectant-ochrona-lamp-7549417489?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1262556&ds_rl=1262556&ev_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_chemia_samochodowa&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=Cj0KCQiAk-7jBRD9ARIsAEy8mh4BWqQSDDsvO60yI5jrSlxmKgPqscBBEhZkWVodDoOln8jJDEkPBM8aAsm1EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

W a6c5 efekt utrzymuje się już 3 rok. Nie pożółkły, nie odpryskują, światło rozkłada się jak wcześniej. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Langista napisał:

Jeżeli użyje się zwykłego bezbarwnego to tak. Są dedykowane lakiery do lamp, które mają zupełnie inną strukturę.

Każdy bezbarwny na mechaniczne uszkodzenie kreduje, 2K to nic niezwykłego. Poza tym cienka warstwa oddzielnego lakieru będzie bardziej podatna na odpryski niż całośc plastiku. Jeśli lakierowanie to tylko + folia warte polecenia. Sam lakier będzie też zbierał gorzej zabrudzenia przywierające niż goły plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak lakier położy się na wypolerowaną powierzchnię. Żeby tak nie było należy lakier położyć na zmatowaną powierzchnię i dopiero później polakierowaną lampę spolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 19:27, Langista napisał:

Jest tak jak lakier położy się na wypolerowaną powierzchnię. Żeby tak nie było należy lakier położyć na zmatowaną powierzchnię i dopiero później polakierowaną lampę spolerować.

A kto w ogóle zaczyna lakierowac niezmatowioną powierzchnię, co to za olśnienie. Jest tak jak napisałem wyżej z lakierowaniem plastiku niezależnie jak się przygotuje powierzhcnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanie, co stało się z moim lewym reflektorem że tak zmienił barwę ?

Czym to wyczyścić a może zlecić komuś ?

 

IMG_20200826_190320.jpg

IMG_20200826_190328.jpg

IMG_20200826_190331.jpg

IMG_20200826_190343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...