Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Pompy ABS


Mateusz0404

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie pompy ABS , na mojej pompie sa dwa numery jeden to 8w0907379G i 8w0907379J i teraz pytanie bo na allegro jak szukalem to nie ma takiej pompy zeby byly takie same dwa numery tak jak na mojej tylko jak juz jest to tylko jeden numer ale dwa razy napisany i to ten 8w0907379J. Czy taka pompa moze zastapic moja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8W0614517K   był stosowany od 09/16 do 05/17  z oprogramowaniem  8W0907379G

Pozniej  8W0614517N od 05/17 do 03/18 z oprogramowaniem 8W0907379K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge założyć sterownik 8w0907379J do tej mojej pompy? Czy musze szukać z litera G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wymieniasz pompe? W B9 są jakieś problemy/wady z układem hamulcowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu kupilem uszkodzona audi i miala uszkodzony sterownik pompy, i teraz szukam odpowiedniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas jazdy wyskoczyła usterka hamulców.  Po diagnostyce okazuje się że doszło do awarii sterowania pompą abs koszt zakupu nowego sterowania w serwisie to ok 8000 zł. Czy jest jakieś inne wyjście. Moje sterowanie to 8W0907379 H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, omistar napisał:

Witam. Podczas jazdy wyskoczyła usterka hamulców.  Po diagnostyce okazuje się że doszło do awarii sterowania pompą abs koszt zakupu nowego sterowania w serwisie to ok 8000 zł. Czy jest jakieś inne wyjście. Moje sterowanie to 8W0907379 H.

Sa firmy specjalizujące się naprawą sterowników pomp ABS. Był tylko sterownik uszkodzony czy blok (hydraulika)?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona elektronika. Otrzymałem info że elektronika jest nienaprawialna.  Obecnie szukam używki. Zastanawiam się czy audi nie ma akcji serwisowej. Jak może jeden element kosztować 10% wartości samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprowadziłem część o tych samych numerach. Usterka naprawiona natomiast koszty bardzo duże. Samochody premium plus wyposażenie robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam ten sam problem uszkodzony czujnik ciśnienia płynu hamulcowego G608 już wymieniony na nowy w serwisie natomiast zanim to nastąpiło błąd zapisał się na stałe i stwierdzili że trzeba wymienić teraz moduł ABS wraz z hydrauliką wiadomo cena zabija.

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć na którym numerze muszę się skupić w poszukiwaniu pompy? Dodaje zdjęcie. Auto to a4 b9 końcówka 2016 model 2017 1.4tfsi bez Quattro, manual

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie

20200914_122546_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, flo333 napisał:

Witam wszystkich.

Mam ten sam problem uszkodzony czujnik ciśnienia płynu hamulcowego G608 już wymieniony na nowy w serwisie natomiast zanim to nastąpiło błąd zapisał się na stałe i stwierdzili że trzeba wymienić teraz moduł ABS wraz z hydrauliką wiadomo cena zabija.

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć na którym numerze muszę się skupić w poszukiwaniu pompy? Dodaje zdjęcie. Auto to a4 b9 końcówka 2016 model 2017 1.4tfsi bez Quattro, manual

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie

20200914_122546_HDR.jpg

Dodam że po wymianie czujnika wszystko zaczęło działać prawidłowo, start stop system oraz hamulec już nie drży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 21:29, Muskel1 napisał:

8W0907379E

A możecie podpowiedzieć czy trzeba ją adoptować i czym?  czy sam moduł wymienić czy komplet z hydrauliką? mechanik mi powiedział że wymieni bez problemu ale gorzej ze zrobieniem adaptacji/kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz uwalone jak elektronika to możesz sam moduł siedzący na bloku hydraulicznym dokupić jak hydraulika to tylko hydraulikę. Problem pewnie bedzie te części osobno dpkupić bo najczęściej jako całość sprzedają. 

Co to za mechanik, który nie potrafi zakodować pompy? Szukaj innego bo na samyej podmianie i kodowaniu się nie skończy. Pompę musisz za pomocą VCDS także odpowietrzyć więc jeśli mechanik nie ma vcds czy nie potrafi zakodować to i nie odpowietrzy hydrauliki. 

Zanim wykręcisz starą pompę musisz połączyć się z nią vcdsem i odczytać oraz zapisać sobie jej kodowanie. Po wymianie musisz to samo kodowanie przypisać nowej pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zakłady specjalizujące się naprawami pomp ABS. Może poszukaj dobrze zanim kupisz być może  uszkodzoną używkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...