Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Pompy ABS


Mateusz0404

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.12.2020 o 17:43, Muskel1 napisał:

Są zakłady specjalizujące się naprawami pomp ABS. Może poszukaj dobrze zanim kupisz być może  uszkodzoną używkę. 

Dzieki wielkie za info.

Ogólnie już do kilku takich dzwoniłem i rozkładają ręce bo nie mieli jeszcze do czynienia z tym rodzajem pomp 8W0, wydaje mi się że problem jest tylko w module bo sam układ abs po wymianie g608 w serwisie działa poprawnie, wszelkie usterki ustąpiły ale zanim to wymieniłem błąd zapisał się na stałe w module co wskazuje odczyt z vcds:

15381504 - Bulb for Parking Light: Hydraulic Brake Boost 
          C123E F0 [173] - Limit Value Reached

i teraz za każdym odpaleniem piszczy i świeci czerwony wykrzyknik. Znalazłem na allegro taką samą pompę tzn wszystkie numery takie same ale właśnie zostaje to pytanie czy ona nie jest też zablokowana.

Najgorsze że tu w UK ciężko o speców a obecna sytuacja wyklucza podróż do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zakład zajmujący się naprawami. Są w Niemczech ale może naprawa i koszty wysyłki będą niższe niż niepewna używka na allegro. 

WWW.KFZPIX.DE

Das ABS Steuergerät ist defekt, die Kontrolllampe brennt, es werden Fehlermeldungen wie...

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Tu masz zakład zajmujący się naprawami. Są w Niemczech ale może naprawa i koszty wysyłki będą niższe niż niepewna używka na allegro. 

WWW.KFZPIX.DE

Das ABS Steuergerät ist defekt, die Kontrolllampe brennt, es werden Fehlermeldungen wie...

 

Dzięki ale to mi nie polepsza sytuacji, narazie szukam na miejscu, czekam na odpowiedź od dwóch niezależnych serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jednak nie znalazłem nikogo kto ogarnie ten ABS, są spece co mogą wymienić na nową ale to też nie polepsza sprawy, mam kabel klona i myślałem kupić tą używkę i teraz rozterka, czy trzeba tylko zgrać kodowanie i przypisać używce czy coś więcej? Nie chciałbym wtopić tyle kasy ale opuścić UK obecnie też nie mogę więc muszę szukać jakiegoś innego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jednak jest zakład który naprawia te moduły bynajmniej ten mój, zostaje mi teraz wymontować i wysłać, w opisie jest że nie trzeba nic zmieniać ale wolę się zabezpieczyć i zgrać kodowanie pompy przed wysyłką. Mam nadzieję że klon to ogarnie.

WWW.ECUTESTING.COM

Common Faults: The Audi A4 2015-2018 ABS ECU commonly suffers from internal component failure...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 13:29, Muskel1 napisał:

Zależy jaką masz wersję?

Tzn? Klon 19.6.2 brak podpisów long coding helper. Ale znalazłem do kupna taką która może być aktualizowana online bez limitu Vin i chyba ją zamówię cena 50f

Tylko trzeba czekać ze 3-4 tygodnie zanim dotrze.

No i dotarł, wszystkie opisy w kodowaniach są, ale wersja 20.4.2 już wygląda trochę inaczej niż poprzednie w long coding helper. Opcji jest multum i wszystko skrótami pisane więc można łatwo coś pomylić. Rozpoznaje wszystkie moduły, 19.6.1 nie odczytywał modułu komfortu 46.

Edytowane przez flo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej operacji nie potrzebne Ci są podpisy. Ważne żeby kabel połączył się ze sterownikiem ABS. Kopiujesz ciąg cyfr i liter kodowania i po naprawie porównujesz czy taki sam pozostał. Jeżeli nie to wklejasz skopiowany i po robocie. Zrób autoscan i zapisz go. Będziesz miał czarno na białym w notatniku txt. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jak odbywa się procedura odpowietrzania po zamontowaniu zregenerowanej pompy?  manualnie czy vcds? mile widziany tutorial :)  po weekendzie będę wyciągał i wysyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...