Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rysy na reflektorze


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie,

Ktoś mi skodzianke przytarł na parkingu, zarysował zderzak, delikatnie błotnik i jest rysa na reflektorze. Czy rysa na reflektorze zawsze kwalifikuje go do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wydaje mi się że dało by się to spolerować ;) i tak kombinuję trochę. 

Normalnie oddałbym to ASO, ale jeśli zaliczyliby reflektor do wymiany a udało by się go uratować to mogło by zostać trochę PLN. 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Normalnie oddałbym to ASO, ale jeśli zaliczyliby reflektor do wymiany a udało by się go uratować to mogło by zostać trochę PLN. 

Czyli uważasz, ze jeśli oddasz to ASO, to reflektora Ci nie oddają? Dziwna logika. Samochód jest Twoją własnością. ASO wystawi fakturę, a Ubezpieczyciel zapłaci za naprawę (robocizna i wszystkie części, które zostaną wymienione). Niby na jakiej podstawie ASO miało by Ci odmówić wydania części pochodzącej z Twojego auta. 

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się Maćku dać . Mieliśmy kiedyś lampę która miała dość głęboką rysę na całej długości i dało się to spolerować . Robił nam to gościu z Będzina . Zrobił super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, hak64 napisał:

Czyli uważasz, ze jeśli oddasz to ASO, to reflektora Ci nie oddają? Dziwna logika. Samochód jest Twoją własnością. ASO wystawi fakturę, a Ubezpieczyciel zapłaci za naprawę (robocizna i wszystkie części, które zostaną wymienione). Niby na jakiej podstawie ASO miało by Ci odmówić wydania części pochodzącej z Twojego auta. 

Oczywiście że reflektor mi oddadzą, ale nie o to mi chodzi. 

Logika jest prosta. Ubezpieczyciel robi wycenę z wymianą lampy, kasę dostaję na konto, ja lampy nie wymieniam tylko poleruję.  Zderzak maluję u lokalnego lakiernika, błotnik zaprawka. 

Auto wymieniam w Maju więc nie ma się co za bardzo nad nim rozczulać. 

Pytanie jest tylko jedno, czy rysa na reflektorze zawsze kwalifikuje go do wymiany?

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy jak to wycenią. W ASO pewnie bankowo lampę by wymienili, oni chyba nie znają technologii polerowana klosza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, l.e.s.t.e.r napisał:

oni chyba nie znają technologii polerowana klosza 

Znają, ale dbają o swój interes. Sama marża na część i robociznę, będzie wyższa niż cały koszt polerki reflektora.

 

46 minut temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Ubezpieczyciel robi wycenę z wymianą lampy, kasę dostaję na konto, ja lampy nie wymieniam tylko poleruję.  Zderzak maluję u lokalnego lakiernika, błotnik zaprawka. 

Rozumiem, że jeszcze nie było wyceny szkody. Zastosuj się więc do kilku rad. Na wizytę rzeczoznawcy umów się w warsztacie, lub na stacji diagnostycznej, gdzie można zdjąć zderzak do oględzin (pod skorupą zwykle znajduje się inne uszkodzenia /ślizgi, zaczepy, wzmocnienia/). Kosztem pracy mechanika i tak obciążasz ubezpieczyciela, bo ujawnienie (bądź wykluczenie) takich uszkodzeń wymaga zdemontowania zderzaka. Obecność fachowca wymusi na rzeczoznawcy rzetelne podejście do przedmiotu wyceny i nie pozwoli mu na zbytnią nonszalancję. Poproś o niezwłoczne przysłanie szczegółowej kalkulacji kosztów naprawy.  Jak ją dostaniesz, napisz odwołanie. Jeśli nie wiesz jakich użyć argumentów, to pochwal się tym kosztorysem tu - rzucę okiem i pewnie się coś znajdzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...