Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze reflektorów nie działają - pompa OK


buulee

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc. Audi A4 B8 posiada oryginalne ksenony i spryski,  problem w tym że nie działa spryskiwanie lamp.

Spryskiwacz szyby działa normalnie. Trzymam manetkę 5 - 10 sekund , zbiorniczek napełniony i nic.

Włącznik próbowałem na AUTO i na ON światła - bez różnicy.

Co ciekawe : w MCE w długim kodowaniu (18bajt) mam zaznaczone że mycie reflektorów jest aktywne i robiąc test el. wykonawczych pompa normalnie działa i pryska na lampy.

Czy jest gdzieś jeszcze w MCE możliwość przestawienia jakiejś adaptacji ? - nie wiem czy było dobrze bo kupiłem auto niedawno i już nie działały spryski na lampy .

Może ktoś sobie to wyłączył i teraz nie umiem znaleźć gdzie to włączyć z powrotem...

Edytowane przez buulee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś podczas jazdy z tego co kojarzę u mnie na postoju też to nie działa 

 

podczas jazdy spróbuj z 10 razy włączyć bo może masz ustowione ze co 10 cykl myje reflektory

Edytowane przez adioss995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podczas jazdy ale nie 10 razy, ale mimo to za pierwszym razem po ruszeniu powinny chyba zadziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak powinno być 

 

weź poczytaj na forum o kodowaniu spryskiwaczy i ustawianiu cykli itp i porównaj ze swoimi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego, rozwiązałem problem ! - zgodnie z Twoją radą przejrzałem adaptacje w MCE 09 (login 20113)

Widocznie komuś przeszkadzały spryskiwacze reflektorów i w kanale 06 był ustawiony czas spryskiwania na 0, ustawiłem na 2000 (choć nie wiem do końca ile ma być )  i już spryskują co piąty raz (to ustawia się w adaptacji kanał 26) również na postoju.

Może ktoś wie albo zerknie u siebie i napisze jaka wartość domyślna ma być w kanale 06 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że pomogłem 

ja zobaczę jak będę mial chwilę w weekend to Ci napisze jak jest u mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...