Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne drgania na jałowych obrotach


skotyman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy zużyta poduszka silnika zawsze będzie zgłaszać błąd ? Ostatnio pojawiły mi się drgania na obrotach jałowych. Obroty nie falują, skrzynia działa tak jak działała do tej pory, czyli bez zarzutu. Jednak na światłach z wbitym D czuć pod tyłkiem delikatne wibracje, które przestają być wyczuwalne koło 750/800 obr. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, natomiast jak dotykam lamp, to ta z prawej stronie wyraźnie mocniej wibruje od tej z lewej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej poduchy, podobnie mialem. Wymiana poduch i z bani. Poduchy u mnie obie wylane, błędów  brak. Ewentualnie do sprawdzenia poducha skrzyni. 

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 23:26, edraven napisał:

Raczej poduchy, podobnie mialem. Wymiana poduch i z bani. Poduchy u mnie obie wylane, błędów  brak. Ewentualnie do sprawdzenia poducha skrzyni. 

Kupowałeś jakieś zamienniki czy ori? U mnie drgania z czasem narastały a teraz na zimnym jest coś w rodzaju rezonansu (dzwięk buczenia + wibracje), wykluczyłem praktycznie wszystko, co mogłoby to powodować ze spraw mechaniki silnika a że zauważyłem, że jak prawym kołami stoję na krawężniku to drgania są wyraźnie mniejsze a też buczenie prawie znika to podejrzewam, że przydaloby się wymienić poduchy pod silnikiem i skrzynią. Ale sporo da się poczytać o tym, że poduchy w zamiennikach się nie sprawdzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, luk330 napisał:

Kupowałeś jakieś zamienniki czy ori? U mnie drgania z czasem narastały a teraz na zimnym jest coś w rodzaju rezonansu (dzwięk buczenia + wibracje), wykluczyłem praktycznie wszystko, co mogłoby to powodować ze spraw mechaniki silnika a że zauważyłem, że jak prawym kołami stoję na krawężniku to drgania są wyraźnie mniejsze a też buczenie prawie znika to podejrzewam, że przydaloby się wymienić poduchy pod silnikiem i skrzynią. Ale sporo da się poczytać o tym, że poduchy w zamiennikach się nie sprawdzają...

 

Ori, podobno zamiennik ciezko dobrze trafić i nie sprawdza się.

nie wiem jak u ciebie z buczeniem, ale miałem podobny problem. Im zimniej tym bardziej buczał ale w trakcie jazdy. Jak się nagrzał buczenie ustawało prawie całkowicie. Troche z mechanikiem walczylismy z tym istanęło na wymianie dwóch wieszaków wydechu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, edraven napisał:

 

Ori, podobno zamiennik ciezko dobrze trafić i nie sprawdza się.

nie wiem jak u ciebie z buczeniem, ale miałem podobny problem. Im zimniej tym bardziej buczał ale w trakcie jazdy. Jak się nagrzał buczenie ustawało prawie całkowicie. Troche z mechanikiem walczylismy z tym istanęło na wymianie dwóch wieszaków wydechu.

 

Właśnie kolega też mi podsunął z buczeniem żeby skontrolować wieszaki wydechu ;) sprawdzę oczywiście.

Ile dawałeś za ori poduchy? Z tego co widzę to u mnie są z takim numerem 8K0 198 381 AG  i z tego co patrze to jest to zestaw poduszek silnika i kosztuje około 1400zł (katalogowo). To rzeczywiście będzie zestaw na obie strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...