Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za dźwięki?


Tomeks64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W czasie jazdy, nie ważne czy na biegu czy na luzie, i czy z gazem czy bez, niezależnie od obrotów silnika i biegu, przy prędkości około 70 km/h słychać coś jak terkotanie linki prędkościomierza zza zegarów (lub ogólnie z przodu). Najlepiej to słychać przy delikatnym dodawaniu i puszczaniu gazu. Serwisant oczywiście nic nie słyszy. No ale jazda w deszczu i od świateł do świateł... Na forach angielskich i amerykańskich opisują podobny dźwięk przy wadliwym łożysku koła/kół ale dźwięk narasta z prędkością. U mnie ze wzrostem dźwięk cichnie. Łożyska kół sprawdzone w serwisie i są podobno OK. Mój znajomy mechanik też wyklucza łożyska. Na ostrych zakrętach nie ma żadnych dźwięków sugerujących łożyska kół. Według niego to raczej (może źle cytuję) "luz międzyzębowy na różnicowym", "łożyska półosi" lub "wałek atakujący". Wydaje mi się, że dźwięki pojawiają się (lub nasilają) dopiero po przejechaniu kilku km. Dźwięki występują od nowości czyli 13 tys km. 

Druga sprawa sprawa to buczenie około 100 km/h. Ten dźwięk występuje przy delikatnym dodawaniu gazu niezależnie od obrotów. Po odpuszczeniu gazu dźwięk znika. Niezależnie od biegu. Poniżej i powyżej 100-ki (z jakimś marginesem oczywiście) cisza. Któreś z powyższych przypuszczeń znajomego mechanika odnosi się do tego objawu. Podobne ciche buczenie przy dodawaniu gazu miałem w w211 ale przy niższej prędkości i po 300 tys. przebiegu.

Czy ktoś z Was tak ma? Ewentualnie mógłby się przysłuchać dźwiękom w czasie jazdy przy tych prędkościach?

Dodam, że dźwięki brzmią na kołach letnich jak i zimowych, a więc to nie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...