Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[OCT I] Zmiana ECU /Licznika 1.8t AGU


wase1432

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Ostatnio nadarzyła się okazja zakupu sterownika ze zmienioną mapą od AJL 180km ktory pracuje z AGU
Moj błąd ze nie przemyślałem zakupu i wyszło z tego małe zamieszanie a do sedna i od początku

Octavia 1 4x4
Silnik 1.9 TDI PD swap na 1.8t AGU i na tym etapie wszystko działa.
Zmiana ECU z immo off z inna mapą ( AJL) i numerami :banghead:
Numer starego : 06A906018CF immo off błąd pamięci ROM
Numer nowego :8D0907557T immo off

Auto odpala , jeździ i nie łapię błędów ogólnie ok ,problem pojawia się z licznikiem i ABS /4x4
- brak obrotomierza + olej
- mrugająca kontrolka ABS jednocześnie załączająca tylny napęd ( potrafi dwa dni jezdzic i sie nie palic po czym wraca na jakis czas )

Z VAGa to brak łączności miedzy modułami ,ogólnie myślę ze to problem CAN ale chciałbym żebyście pomogli/doradzili

Czy jest sposób , możliwość aby to uruchomić ? Adaptacje , kodowania ? Cokolwiek ? Zmiana licznika ? ECU
Jeszcze z brakiem obrotomierza jestem w stanie się pogodzić to brak napędu niestety nie da mi spokoju.
Po włożeniu starego ECU wszystko działa

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie . Pozdrawiam

Edytowane przez wase1432
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować załatwić problem kodowaniem, a objawy braku obrotka i zapalający się sensor oleju to brak komunikacji po can i jeszcze kilka innych problemów.  Najsensowniejszym rozwiązaniem będzie zrobić program na ecu z którym nie ma problemu i po temacie. Błąd pamięci rom pojawia się w momencie kiedy źle wyłączone jest immo ( sumy kontrolne ) problem z załączaniem się napędu może być to że auto ecu nie wie że ma 4x4 bo nie ma komunikacji z abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ze na nowym sterowniku lepiej jedzie.. Niby 30KM ale czuć różnice. Oryginał ma 150Km ale jeśli nie będzie innego wyjścia to ten sterownik sprzedam i założę stary 150KM.. Widzę kolega ze słupska a więc 1,5h drogi ode mnie . Czujesz sie rozwiązać taką zagadkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można spróbować co go boli zrobić na początek diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...