Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynne wyłączanie się MMI !?


tomasm64

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok. tygodnia podczas jazdy zaczęło wyłączać się samoczynnie MMI i po jakimś czasie ponownie włączać. Włącza się i wyłącza na rożne okresy czasu, raz krótsze a raz dłuższe. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu zapłonu MMI działa normalnie ale za chwilę zaczyna się ponowne wylączanie i włączanie MMI. Nie wiem z jakiego powodu tak się dzieje, nic nie grzebałem przy MMI, tak zaczęło się samo z siebie. Dodam, że wieczorem, gdy się wyłącza MMI to razem wyłącza się podświetlenie tylko przycisków sterujących MMI przy dźwigni zmiany biegów. Czemu tak się dzieje , coś się psuje - proszę  o pomoc !

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogłyby być ?!

MMI, BSG, Komfort, Komfort2, Can Gateway, inne sterowniki ?!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy, jakie znalazłem:

1- [09] BSG - 3124 - zacisk 30-3 - przerwa w obwodzie

2- [5F] MMI 3G - 3157 - ograniczenie działania z powodu zakłóceń komunikacji 

Czy coś z nich wynika !?

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem skan i podaję skróty z całego wydruku, które dotyczą tematu:

A1.jpg

A2.jpg

Czujnik jakości pow. miałem już wcześniej do wymiany. Jest poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podstaw czyli posprawdzaj czy bezpieczniki siedzą na swoim miejscu i nie są zaśniedziałe, czy dywaniki są suche. Zdiagnozuj napięcie ładowania i akumulator czy już się nie kończy. Audi jak wykryje, że akumulator jest słaby odłącza zbędne komponenty od systemu. Podmień akumulator lub porządnie naładuj i zobacz czy dalej będzie taki objaw. Daj znać dla potomnych jak dojdziesz co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bledow niewiele wynika.

Moze byc jakis problem z jednostka MMI ,ale rownie dobrze przyczyna moze byc w ktoryms z pozostalych sterownikow petli swiatlowodu ,np. radio czy zmieniarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki - są OK.

Sprawdziłem i naładowałem akumulator - na razie nie wyłącza się MMI, ale jestem czujny.

Ciekawi mnie tylko gdzie jest umiejscowiony zacisk "30-3", bo może na nim jest jakiś luz i rozłącza się, coś nie styka?!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2019 o 21:39, tomasm64 napisał:

na razie nie wyłącza się MMI, ale jestem czujny.

I jak kolego rozwiązałeś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki od MMI z tego co się orientuje są w bagażniku po prawej stronie za wnęką, a może jakaś przerwa w światłowodzie, lub coś niedopięte?

Edytowane przez KonradA4troop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i co udało się coś zrobić ? bo mam ten sam problem zaczoł się  dwa dni temu  paradoks jak nalałem płynu do spryskiwaczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisali koledzy i po moich obserwacjach postawiłem na przyczynę: słaby aku.
Widocznie faktycznie komputer samochodowy odłącza zbędne komponenty przy słabnącym aku - coś w tym stylu.
Naładowałem go porządnie małym prądem i dość długo(był marzec) i do dziś bez problemu (lipiec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kolego tomasm64, wracając do tematu samoczynnego wyłączania i włączania MMI czy nadal do tej pory wymiana akumulatora pomogła i problem znikł ?

właśnie pojawił mi się podobny problem z wyłączaniem i włączaniem MMI.

Po starcie silnika MMI normalnie działa po czym wcześniej lub już podczas jazdy zgaśnie i nie można włączyć za pomocą przycisku na panelu / konsoli. Dopiero po wyłączeniu zapłonu włączy się i działa.

Też w trakcie jazdy są momenty, że MMI zgasło po czym się samo włączyło i znowu zgasło i włączyło i zgasło i włączyło i nawet działało dojeżdżając już do punku docelowego trasy.

Podczas skanowania (VCSD v19) nie ma żadnych błędów, przeglądnięte bezpieczniki oraz przekaźniki i nic podejrzanego a temat jest naprawdę już irytujący powodując podkurzanie.

Co ciekawe stało się tak po naprawie ładowania alternatora (regulatora napięcia) i teraz pytanie czy z racji wcześniejszej usterki braku ładowania mogło dojść do uszkodzenia akumulatora co wpływa na działanie dodatkowych odbiorników prądu w tym poprawne działanie MMI.

Sprawdzając miernikiem stan baterii ( w bagażniku ) przed uruchomieniem i jazdą w tym dniu pokazało 12,1 V  - szału nie ma.

Natomiast po starcie łasowanie pod maską i przy alternatorze na poziomie 14,5-14,6 V

Ale wracając do tematu czy z racji pomiaru przez sterownik kompa może wyłączać i włączać MMi z racji stanu akumulatora do momentu doładowania w trakcie jazdy ?

tomasm64 jeżeli masz jakieś sugestie lub wnioski to bardzo proszę o podpowiedzi - chyba że to wina akumulatora wymiana na nowy tylko czemu nie było tego problemu podczas usterki alternatora.

pozdrawiam.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się z tym dość długo !!! Na przełomie lipiec/sierpień problem powrócił !!!
 Wymieniłem między czasie akumulator na nowy (stary był już padnięty)-myślałem, że stary nie doładowany i odcina komputer zbędne obciążenie, ale nie. Problem powraca co jakiś czas, a ostatnio zaraz po włączeniu zapłonu MMI zaczęło się wyłączać, po chwili się włącza aby zaraz się ponownie wyłączyć i tak co jakiś czas znowu !!!
WKURW......CE TO BAAARDZO !!!

Któryś z kolegów powyżej pisał o możliwym problemie ze światłowodem, może to tu leży problem ?! Kiedyś wyciągałem radio aby wysłać do aktualizacji softu i wgrania j. polskiego i może wtedy coś naruszyłem, naciągnąłem, naderwałem wtyk/wtyczkę lub kabelek !?

31c32d4dbf23.jpg  2ebbfbcd7964.jpg
Czy gniazdo światłowodów to te zaznaczone u mnie na fotce na czerwono !?
Czy można kabelki światłowodu jakoś wymienić, podmienić, zmienić wiązkę może?!

Przez ten cały okres pojawiają mi się te same błędy, nie do skasowania:

9c666d272607.jpg

bd80b4526489.jpg

 

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel72689 napisał:

Masz po aktualizacji mapy? Moze karta pada SD. ?

Aktualizację  i wgranie jęz. polskiego robiłem dawno temu (wrzesień 2017-WRCLaguna) a te problemy z wyłączaniem się MMI zaczęły się gdzieś od lutego/marca 2019 ?!?!?!
Dziś wyjechałem do miasta i za każdym odpaleniem silnika po chwili MMI się wyłączało, nie dało się włączyć, dopiero po ponownym uruchomieniu zapłonu ale też tylko na chwilę !!! I tak cały czas, albo gra dłużej albo krócej ale się wyłącza !!!

Zaraz mnie coś trafi !!!! Nie do zniesienia !!! POMOCY !!!
 

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vcds masz funkcję testu połączenia światłowodu i kabli urządzeń radio, wzmacniacz, mmi. Są one ze sobą połączone. Jeżeli gdzieś jest przerwa vcds Ci to pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

W Vcds masz funkcję testu połączenia światłowodu i kabli urządzeń radio, wzmacniacz, mmi. Są one ze sobą połączone. Jeżeli gdzieś jest przerwa vcds Ci to pokaże. 

Wiesz co, mam VCP i muszę w nim poszukać?
Czy szukać w konkretnym sterowniku?!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...