Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszanka zbyt uboga


A4B82009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem a mianowicie ... mialam problem z miernikiem powietrza G70 wymienilam przeplywomierz powietrza ( oryginalny) ten problem zniknal. Zostal nadal P0171 00 [236] system za ubogi (system pomiaru paliwa).

4698 -ograniczenie dzialania z powodu odebranej nieprawidlowej wartosci  U1113 00 [032]...

Moje pytanie co to moze byc?? Czy gdzies jest nieszczelnosc?-ale gdzie?

Czy to moze byc membrana ?? 

Pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma najprawdopodobniej.. chociaz niekiedy rowniez powietrze zasysa przez np nieszczelny uszczelniacz walu, lub evap.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kixi4 napisał:

Odma najprawdopodobniej.. chociaz niekiedy rowniez powietrze zasysa przez np nieszczelny uszczelniacz walu, lub evap.. 

Pytanie: nieszczelny uszczelniacz walu chodzi o wal karbowy?? A ten evap to zaworek od czego?( jesli dobrze kojarze ze to zaworek). Tylko ze ja wycieku oleju nie mam. Na jalowym jak chodzi to ma lekkie dragania (nierowna praca silnika). 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak walu.. ale sprawdz najpierw na odmie na tym okraglym plastiku jest taka mala dziurka z boku, jesli na jalowym zasysa tam powietrze to uszkodzona jest membrana w odmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kixi4 napisał:

Tak walu.. ale sprawdz najpierw na odmie na tym okraglym plastiku jest taka mala dziurka z boku, jesli na jalowym zasysa tam powietrze to uszkodzona jest membrana w odmie

Ok, dzieki. Sprawdze i sie odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłam ? wymieniłam bym na nową ale pewności nie mam że będzie ok... 

Mógłbyś mi podpowiedzieć w którym miejscu? Zaglądnęłam wszedzie i nie znalazłam....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy wymienie to sama czy musze dac do mechanika? Dlugo schodzi wymiana?  Zamowilam w aso i jutro jade odebrac. A kabel mi siadl od VCDSa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna samemu, trzeba wypiac wtyczki z cewek zaplonowych i wykrecic wszystkie srubki.. do wszystkiego torx 30. Z wprawa schodzi 2minuty, bez max 10min.

Edytowane przez kixi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilam, bledy usuniete, teraz idzie tak jak powinien- za pomoc bardzo Ci dziekuje.

Musze teraz sprawe zalatwic z kablem.

Na biegu jalowym ma troszke nierowna prace silnika, jest odczuwalne. Wtedy spalanie ma 0.8-0.9 czasami spadnie na 0.7 troszke nim zatrzesie jest 1.0-1.2 i znow spadnie na 0.8. Po wymianie tak jest. Komputerem mozna go jakos wyrownac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dołączam się do tematu.

u mnie co około 100-200km wyrzuca błąd zbyt uboga mieszanka. Silnikiem czasem trzęsie raz mocniej raz mniej. Szczególnie mocno trzęsie po kasowaniu błędu przez chwile. Z odmy nie czuć żeby zassysal powietrze. Mechanik znajomy z audi mówi, że mogą być wtryski zasyfione. Czy warto wymieniać w ciemno tą odme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, terazkurdeja napisał(a):

Ja wymieniłem samą membrane w odmie i jet ok

A czy też miałeś takie objawy, że silnik się trząsł mimo równych obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem odme, dałem do demontażu wtryski i mycia, nowe świece, nowy czujnik spalania stukowego.

 

I nadal co 80-100km zapala się check. Co dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...