Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stage 2 jaki IC??


-=INDI=-

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam do wyboru dwa IC, które chciałbym zamontować:

https://www.darksidedevelopments.co.uk/products/darkside-front-mount-intercooler-kit-fmic-for-vw-passat-audi-a4-1-9-tdi-pd130-avf-awx.html

lub

https://www.kwe-racing.de/Audi/Audi-A4-B6/Tuning-intercooler-for-Audi-A4-B6-1-9TDi::806.html?language=en

Do tego mam już zakupione turbo bv43.

Planuje z wynikiem dojść do 2xx km ale bez przesady. Może jest jakaś inna opcja z jak najmniejsza rzeźba?

Co myślicie o tych dwóch IC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za turbo bv43 ?
na moce 200kM min IC 180 najlepiej z FMIC.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod BRD wystarczy 550/180/65 a nawet 550/140/65 montowałem pod takie mody w kilku b6/b7 już  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DanielMod napisał:

Pod BRD wystarczy 550/180/65 a nawet 550/140/65 montowałem pod takie mody w kilku b6/b7 już  ? 

Dzięki za odpowiedz DanielMod, a chłodnica od klimy zostaje czy trzeba demontować? Czy zderzak i Belkę trzeba jakoś specjalnie podcinać?? Halogeny zostają czy kompletnie trzeba je zdemontować?? Dodam jeszcze, ze dół zderzaka mam z s-line. Będę wdzięczny za odpowiedz. Masz może jakieś foty jak to wyglada po zamontowaniu??

Edytowane przez -=INDI=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz 140 to nic nie trzeba ciąć i wyciągać IC idzie pod belkę , halogeny zostają puścisz rury pod mieszczą się albo większy kąt rur i przejdą obok , stary IC sobie tylko zdemontuj . ?  Chłodnicy klimy oczywiście nie ruszasz . Pod 180 już belkę trzeba chyba ciachnąć lekko z tego co pamiętam. Jak zostaniesz z mocą 200 km na BRD to ta 140 styka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 to pojemność zbliżona (raczej mniejsza) do DSMIC i dużo gorszy przepływ, dla mnie to głupota i strata pieniędzy.

180 wymaga lekkiego podcięcia belki, dobrze jest wspawać IC w belkę.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, nie wiem po co wkladac fmic 140, kombinowac i wydawac na niego, jak dsmic ma wieksza pojemnosc.

Jak ma byc fmic to conajmniej 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko czy są gotowe zestawy  fmic 180?? Czy trzeba szukać silikonów, odpowiednich rurek itp itd. A jak tak to gdzie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bartez90 napisał:

Dokladnie, nie wiem po co wkladac fmic 140, kombinowac i wydawac na niego, jak dsmic ma wieksza pojemnosc.

Jak ma byc fmic to conajmniej 180.

Tak jak pisałem w pierwszym poście 200-210km max wiec chyba nie ma sensu wkładać 180  lub podwójnego. Na fmic.eu powiedzieli mi ze 140 do 300km spokojnie wyda

Edytowane przez -=INDI=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko ciekawe ile wydasz na 140 z całym orurowaniem. Na pewno sporo więcej niż na drugi ic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bartez90 napisał:

Rozumiem, tylko ciekawe ile wydasz na 140 z całym orurowaniem. Na pewno sporo więcej niż na drugi ic.

900zl na fmic.eu ale samemu trzeba sobie wspawac map sensor i nie są wliczone uchwyty montażowe i jest więcej połączeń silikonowych niż na darkside.co.uk tam wszystko jest gniazdo wspawane mniej połączeń koszt około 1500zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartez90 orientujesz się jaki koszt dołożenia drugiego ic?? I przy instalacji drugiego nie trzeba parownika od klimy wywalać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, -=INDI=- napisał:

Wszystko ok tylko czy są gotowe zestawy  fmic 180??

z żadnym IC nie masz gotowego zestawu, z tych pseudo kompletów nie poskładasz całości a jakość rur jest tragiczna.

Lepiej kup jakieś lepsze turbo, BRD w dzisiejszych czasach to trochę nędza. Jak zostanie kasa dozbieraj do 180 z kompletnym orurowaniem. i będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, -=INDI=- napisał:

900zl na fmic.eu ale samemu trzeba sobie wspawac map sensor i nie są wliczone uchwyty montażowe i jest więcej połączeń silikonowych niż na darkside.co.uk tam wszystko jest gniazdo wspawane mniej połączeń koszt około 1500zl. 

Zamawiałem zestaw z FMIC.pl, i cały dedykowany zestaw montażowy do 1.8T zupełnie nie pasował, wymagał mega przeróbek i wielu łączeń, do tego ilość elementów była niewystarczająca. Nie polecam zestawu od nich.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dayd_4 napisał:

Zamawiałem zestaw z FMIC.pl, i cały dedykowany zestaw montażowy do 1.8T zupełnie nie pasował, wymagał mega przeróbek i wielu łączeń, do tego ilość elementów była niewystarczająca. Nie polecam zestawu od nich.

Pzdr.

Potwierdzam, goście z fmic.pl chyba nie wiedzą co oznacza słowo "dedykowany". Dedykowany to on jest... do tego żeby go samemu dorezać i upchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw to zbitek uniwersalnych rur aluminiowych o bardzo cieniutkiej ściance, do tego dają opaski SGB, które tak słabe rury po prostu deformują i robią się problemy typu "sylikon uciekł". kilka sylikonów i sam ic... brak instrukcji, jak zadzwonisz i zapytasz to nawet nie wiedzą co wchodzi w skład ale jak to mówią "ludzie sobie radzą".

dokładasz 600 zł i masz zrobione wszystko od zera, pospawane ładnie z alu bez ceregieli i zagrożenia że coś się rozpadnie.

poszukaj na forum, gdzieś publikowałem zdjęcia zestawu.

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, -=INDI=- napisał:

Tak jak pisałem w pierwszym poście 200-210km max wiec chyba nie ma sensu wkładać 180  lub podwójnego. Na fmic.eu powiedzieli mi ze 140 do 300km spokojnie wyda

te wartości są wyssane z palca, po za tym weź wszystko na logikę. Największy problem tego IC to bardzo duży opór, mało kanałów, gęsty rdzeń. SMIC mają luźniejszy rdzeń a do tego z boku są poszerzone kanały więc ogólnie mówiąc DSMIC powinien mieć lepsze parametry niż taka 140.

Poszukaj na necie zestawów, może lepiej zrobić na oryginalne za mniejsze pieniądze. Tylko czy tak łatwo kupić chłodnice w dobrym stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin4x4 napisał:

Zestaw to zbitek uniwersalnych rur aluminiowych o bardzo cieniutkiej ściance, do tego dają opaski SGB, które tak słabe rury po prostu deformują i robią się problemy typu "sylikon uciekł". kilka sylikonów i sam ic... brak instrukcji, jak zadzwonisz i zapytasz to nawet nie wiedzą co wchodzi w skład ale jak to mówią "ludzie sobie radzą".

dokładasz 600 zł i masz zrobione wszystko od zera, pospawane ładnie z alu bez ceregieli i zagrożenia że coś się rozpadnie.

poszukaj na forum, gdzieś publikowałem zdjęcia zestawu.

 

 

A znasz i polecasz jakaś firmę z Krakowa lub okolic która taka usługę customowego ic wykona od a-z??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...