Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa zapowietrza się po ostrym przyspieszaniu


PrzemekC93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie moje audi 1.9 tdi afn po ostrym dodaniu gazu na 2 3 biegh do około 4.5 tysiąca obr gasnie następnie trzeba kręcić rozrusznikiem około 10 minut oczywiście z przerwami aż odpali tak jak by się zapowietrzał cały układ paliwowy co może być przyczyną pompa na wykończeniu ? Dodam że auto po delikatnych modach 0.216 turbo awx fmic z góry dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pociągnięte przezroczyste przewody do pompy? Dlaczego sugerujesz że to właśnie pompa się zapowietrza?

Zamiast kręcić rozrusznikiem i katować Aku nie lepiej pierwszorzędnie sprawdzić czy pompa podaje paliwo na wtryski, luzując nakrętki wtryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na poboczu jadąc do pracy ciężko o jakieś narzędzia żeby wtryski poluzować A wydaje mi się że pompa bo chwilkę trzeba nim kręcić żeby odpalił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uswiadamiam sobie jak ciężką sprawą jest wskazanie trafnej odpowiedzi na forum (nie mając samochodu przed oczyma). Stawiasz na  zapowietrzającą pompę ok.. Jak kolega Hezen również, Ja sprawdziłbym na wstępie czy paliwo dociera do wtrysków. Jeśli winę leży po stonie pompy to oznaczało by nieszczelność=wyciek,pocenie się, problemy z rozruchem silnika po nocy lub dłuższym postoju.Jeśli brak objawów pocenia lub wycieku to może po prostu pompa zaciąga powietrze gdzies przy filtrze paliwa przec co gdy podnoszą się obroty powinna rosnąć dawką paliwa a zamiast paliwa wchodzi powietrze i dlawi silnik prowadząc do zapowietrzania układu (w tym pompy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...