Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura płyn 1.8T


banano7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu w moim aucie mam następujący problem. W aucie wskazówka od temperatury płynu wychyla się ponad 90 stopni. Podczas jazdy ta temperatura nie spada ani nie wzrasta. Na kanale 49 mam temperaturę 95 stopni zaś na 51 - 90 . Co może być przyczyną takiego pokazywania na blacie temperatury ? 

IMG_20190304_172720_800x600.jpg

IMG_20190304_172743_800x600.jpg

IMG_20190304_173027_800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na vagu ile pokazuje czujnik g62. Ta na klimatronicu z kanału 49 jest z czujnika g2. 95 stopni to normalna temp. pracy dla tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo, jak czujnik sprawny to może termostat się przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniany w maju i w styczniu :-) g62 to który kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowe wskazania temperatury są na kanale 49 w twoim roczniku na kanale 50 temperatura rośnie liniowo i dochodzi do 90 i tak zostaje nie ma to związku z rzeczywistymi wartościami, odwrotnie jest w starszych rocznikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItamn odgrzeję kotleta bo problem się powiekszył. Poniżej zamiszczam dwa filmy przedstawijące pracę zegarów podczas ich testó w porgramie vcds i same pomiary bloków w programie vcds

 

https://www.youtube.com/watch?v=49Hjc_G3LSk

 

https://www.youtube.com/watch?v=-wx1Oq1ftmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pokazuje w instruments w tym momencie, bo g62 dobrze mierzy. Jeśli w instruments tez jest ok to źle masz ustawioną wskazówkę i tyle.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nie mam dostępu do programu. Jak to sprawdzić? Czy jest jakaś możliwość ustawienia tej wskazówki? Zauważyłem też że w filmiku temperatura oleju i ładowanie aku i poziom paliwa też nie stoi idealnie w połowie skali

19 godzin temu, banano7 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, banano7 napisał:

W tym momencie nie mam dostępu do programu. Jak to sprawdzić?

Kanał 49 z climatronica, to samo pokazuje co w instruments. Skoro g62 pokazywał 90 kilka stopni to tu ma być podobnie. Żeby wskazówka się wychyliła jak u CIebie to płyn musiałby mieć ponad 110 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanał 49 pokazuje około 95 stopni. 51 pokazuje 90 . Jest problem z jakimś czujnikiem czy go nie ma ? Co jest przyczyną takiego pokazywania na blacie temperatury (100 stopni ) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest dobry i dobrze mierzy. Wychodzi na to, że zegary walą w ciula. NIe wiem jak to się naprawia, nie moja broszka.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki przem8. Jeszcze jedno pytanie do znawców tematu, czy po długim postoju(chodzi mi o 15 h) wskazówka temperatury płynu powinna się podnieść i wskazywać temperaturę 60°C bądź powyżej czy powinna leżeć aż do do momentu kiedy nabierze rzeczywiście ta temperaturę ? U mnie po przekręceniu kluczyka pokazuje od razu temperaturę powyżej 60°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, banano7 napisał:

powinna się podnieść i wskazywać temperaturę 60°C

Stoi na 60 jak jest zimny. Jak może wskazywać więcej, przecież to nielogiczne. Masz problem w zegarach i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...