Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sieć Play i zasięg.


Rekomendowane odpowiedzi

Serwus.

Panowie w ostatnim czasie mam mega problem z zasięgiem w play. W ogole cała moja Rodzina ma problem z zasięgiem w Play. W robocie spoko, bo pracuje w Krakowie, ale jak wracam do domu na wieś to jest masakra:/ nie wiem czy u Was tez tak jest? Dotychczas miałem włączone ze zasieg mam z play ( plus), ale pewnego dnia budze sie rano i zero zasięgu, przełączyłem na automat i „powiedzmy”, ze lepiej. Da sie coś z tym zrobic? Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Zemis napisał:

Serwus.

Panowie w ostatnim czasie mam mega problem z zasięgiem w play. W ogole cała moja Rodzina ma problem z zasięgiem w Play. W robocie spoko, bo pracuje w Krakowie, ale jak wracam do domu na wieś to jest masakra:/ nie wiem czy u Was tez tak jest? Dotychczas miałem włączone ze zasieg mam z play ( plus), ale pewnego dnia budze sie rano i zero zasięgu, przełączyłem na automat i „powiedzmy”, ze lepiej. Da sie coś z tym zrobic? Macie jakieś pomysły?

Norma. Ja jak wyjadę z Zielonej Góry na s3, to od razu znika zasięg :D Moja dziewczyna miała play i przeszła do plusa, to ma nawet u rodziny zasięg, a wcześniej nie miała. Play tylko dobry do dużych miast i do pracy jako mobilny net za 50zł 100gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co możesz z tym zrobić to pozbyć się dziadostwa. Byłem w tej sieci 8lat. Sam się dziwię dlaczego tak długo. Jazda po PL to dramat i komedia. Wieczny komunikat o braku zasięgu. Prędkości pobierania podobnie. W dużych miastach śmiga. Wyjedziesz i jesteś w ciemnej d... 

Żona ma w T-Mobile. Dostała świetną ofertę. Śmiga jak szalony. Ale u mnie w pracy tylko HSPA+ :p. Takie mury i nadajnik dość daleko.

Poszedłem do Orange. O teraz wiem jak powinna sieć działać. Jazda po PL czysta przyjemność. Nie trafiłem nigdzie na problem z internetem. Już nie mówiąc że mam go tyle że nie wiem co robić :p 

Najlepiej kup startery i sprawdź co u Ciebie będzie lepiej działało. Możesz też sprawdzić na mapach z TBSami ale strona jedno,realne życie drugie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rybus85 napisał:

Jedynie co możesz z tym zrobić to pozbyć się dziadostwa. Byłem w tej sieci 8lat. Sam się dziwię dlaczego tak długo. Jazda po PL to dramat i komedia. Wieczny komunikat o braku zasięgu. Prędkości pobierania podobnie. W dużych miastach śmiga. Wyjedziesz i jesteś w ciemnej d... 

ale ja nie rozumiem o czym Ty piszesz. Przecież masz zasięg 4 sieci wiec jak play ma słaby zasięg to przełącza sie na inna. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Playa przez 4 lata praktycznie nigdy nie był podłączony do sieci Play tylko do Plusa ;) polecam :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wihajster napisał:

ale ja nie rozumiem o czym Ty piszesz. Przecież masz zasięg 4 sieci wiec jak play ma słaby zasięg to przełącza sie na inna. ?

I jak się przełączy to masz lejek dramatyczny. Jeździłem sporo po PL i Play to dramat. Zresztą non stop wyłączają roaming krajowy i zostawiają swoje nadajniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play w drodze to porażka bo za każdym razem jak zmienia bts na innego operatora to zrywa połączenie. Wiec rozmowy czy sciaganie danych to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawigacja albo hot spot na pozostałe urządzenia. Teraz w Orange jak z telefonu robię hot spot to na nawigacji net śmiga,żona na telefonie i ewentualnie młody bajki na tablecie. Nie do pomyślenia i nierealne w Play ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego za 30 zł w Orange masz rozmowy i neta bez limitu. W niektórych miejscach u mnie w m ścienne z zasięgiem kiepsko, ale jest to bez porównania lepsze jak Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie za 25zł w Orange. No limit bez MMS(płatne chyba 20-40gr),3,5GB w roamingu za granicą i co miesiąc coraz więcej internetu w PL. W tej chwili dobijam do 400GB. 

W domu Play maks co mógł wyciągnąć to 7-10Mbps. Orange hula u mnie 20-40 czasem się zdarzy 60-80. A jeżdżąc po PL średnio jest 100-120Mbps. 

Play był ok.na samym początku. Właśnie przez dobrze działające w zasięgu 4 sieci. Naciągnęli klientów i się zrobiła kiła i walenie klientów w wała. Już nie mówiąc o bardzo późnych aktualizacjach wydawanych na telefony,robienie z ludzi idiotów wmawiając że ma się sieć 4G(gdy internet śmigał w HSPA+) i teraz z 5G Ready ^^ 

Edytowane przez rybus85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play pomału wyłącza roaming na nadajniki Plusa... do końca 2019r. wyłączy wszystkie... Na chwile obecna u operatorów działających pod siecią Play czyli Virgin, Viking itd (nie wiem jak bezpośrednio w Play) można wnioskować i włączenie nadajników Plusa na dany nr telefonu :) w Viking Mobile włączyli mi w ciągu 1h i zasięg wrócił ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na wiosce mam wszędzie zasięg PLAY i i w dodatku 4G+ gdzie wykręcam prędkość 123 Mbps w dodatku mam VoLte i VoWIfI czego żadna sieć nie zaoferowała jak dotąd a posiadam Samsung Galaxy S9 Plus a przerabiałem ostatnio T-mobile po 4 dniach zrezygnowałem z orange nie byłem zadowolony jak i z t-mobile jak dla mnie play i tylko play choć myślę o plusie bo też mam zasięg 4G+ bo ostatnio testowałem kartę sim znajomego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również.. w Play jestem od 2011 i praktycznie cały czas jestem na zasięgu Plusa :)

Ważna wiadomość.. Plus wypowiedział roaming Play, i z początkiem 2020 roku.. nie będzie już zasięgu Plus w Play 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego początku w Orange mam VoLTE i Wifi :)

Dlatego pisałem że najlepiej kupić kilka starterów i przetestować. I w zależności jaki nadajnik mamy najbliżej ta sieć będzie działać lepiej. Ale podróże z Play po PL odradzam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalnie play często ma bardzo fajny zasięg i parametry ale w podróży to najgorsza możliwa opcja. A po wypowiedzeniu roamingu krajowego w plusie bedzie jeszcze gorzej. Własne nadajniki mają niestety w większości tylko w miastach i to zazwyczaj w centrach, a obrzeża są czarnymi dziurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez milem wlasnie plusa, ale teraz nie mam zasięgu bo wyłączają nadajniki dla Play i to wlasnie chyba wszystkie sieci:/ 

Plus napewno to robi sukcesywnie, nie jestem pewien co do innych sieci. 

 

Pozostaje mi chyba tylko zrezygnować i próbować inne startery:/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat mam T-Mobile.

Testowałem w międzyczasie Mobile Vikings i Play także, ale z zasięgiem było ogólnie słabo, a dużo bywam na różnych zadupiach i także co jakiś czas za granicą.

NIe mogę powiedzieć, że z T-Mobile jestem zadowolony, ale wygrywa dla mnie z całą resztą - szczególnie jeżeli chodzi o roaming.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie długo gościł Play, bo chyba z 6 lat. Później przejście do Orange i niestety to była straszna męka. Po dwóch latach jestem w Plush'u i jestem mega zadowolony. Za 2 numery płace 40zł, sporo neta, nielimitowane wszystko i brak problemów z zasięgiem. W końcu dobrze słyszę swojego rozmówcę a on mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Orange długo nie zmienię na inną sieć. Jazda po PL bez problemu. Wszędzie zasięg i LTE(Play wysiada wyjeżdżając za miasto). Żona T-Mobile i podobnie jak Orange(ale czasem słabiej). No i kto da mi więcej internetu z nielimitowanym wszystkim oprócz MMS za 25zł miesięcznie? :)

Screenshot_20191029-152149.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...