Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pokrywa zaworów AJM czy padnięty silnik.


Heberek

Rekomendowane odpowiedzi

Co by Ci tu radzić po najmniej linii oporu - kup nową pokrywę, jak nie pomoże to wiadomo z jakiego powodu masz tak duże przedmuchy.

Znajomy ma AJM, z odmy mu sadzi porównywalnie ale za to z bagnetu nic a nic.

A u Ciebie tu i tu... jeszcze przed kupnem pokrywy sprawdziłby kompresję, na pewno przyda Ci się taka informacja o silniku i jak by nie patrzeć w głównej mierze pokaże kondycję silnika.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w komorze korbowotłokowej nie bierze się znikąd. Ja osobiście stawiałbym na dół pieca. Pierścienie, cylindry, może pęknięty tłok. Więcej powie Ci mechanik po sprawdzeniu kompresji. Podejrzewam, że na którymś garze będzie słabo. Napisz co wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam audi a4 1.9 AJM z 2000roku, od czasu regeneracji turbiny gdy wrocila "moc" zauważyłem ze w roznych miejscach silnika (wokol korka wlewu oleju, uszczelka pokrywy zaworow, uszczelka podstawy filtra itd) zaczely nagle pojawiac sie wycieki oleju, tak jakby silnik mial juz spore przedmuchy (przy odpalaniu kopci na niebiesko, a przy dodawaniu gazu na czarno mimo ze turbo po regeneracji a wtryski maja prawidlowa korekte) a odma byla albo zatkana albo dziala nieprawidlowo bo w dolocie jest sporo oleju, po zdjeciu przewodu odmy leci tylko slabe cisnienie i lekki dymek co razem daje wrazenie ze "rozsadza silnik od srodka bo cisnienie nie ma gdzie ujsc gdyz odma nie jest w stanie odprowadzic takiej ilosci gazow"

W zwiazku z tym chcialbym wymienic pokrywe zaworow ktora ma nr 038103469AA, niestety w serwisach nie jest juz dostepna i powiedzieli ze nie jest zamienialna z zadna inna a uzywki nie chce. Natomiast dostepna jest pokrywa 038103469AE pasujaca do AWX i wielu innych silnikow ktora wyglada identyko jak tam moja (otwory, wybrzuszenia)

Co moze byc jeszcze powodem takiego wypychania oleju z silnika wszystkimi mozliwymi miejscami?

Pokrywa 038103469AE pasuje, trzeba tylko przedluzyc nieco rurke odmy bo owa pokrywa jest minimalnie wyzsza od starej.

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Edytowane przez wujaszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wiem że to nie ten temat pewnie Ale potrzebuje pomocy też mam ajm I mam taki problem że jak np z 2.5 tyś obrotów puszcze gaz żeby skręcić I wcisne sprzęgło żeby zmienić bieg potrafi mi zgasnac silnik nie zawsze lecz nieraz nieraz poprostu spadną obroty poniżej 900 i szybko wrócą no trochr to dziwne ale tak opisałem na przykładzie jak myślicie co to może być i potem jak tak zgaśnie ciężko odpalić wiadomo ciepły jest wtedy na zimnym tak nie robiłem bo nie będę piłowac go żeby sprawdzić czy też tak jest Ale nawet jeżeli zgasze go I jak jest ciepły i próbuje zapalić to ciężko jest musi trochę zakręcic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 16:17, Heberek napisał:

Pokrywa jest w porządku. Dobrałem się nawet pod ten okrągły dekielek jest tam sprężyna i membrana. Wszystko skleiłem cacy. Wszystko szczelnie. Silnik się rozgrzał i dalej bryzga olejem z odmy...

Cześć 

Mam dokładnie taki problem jaki opisałeś i jaki widać na filmiku.Co udało ci się z tym zrobić?

Na razie szykuje się do zdjęcia pokrywy i próby wymycia odmy. Mam nadzieję że to pomoże bo nie sposób jest dostać nowej pokrywy.

Ma ktoś jakiś numer który pasuje a jest nadal produkowany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowej pokrywy już nie dostaniesz, jedynie używki (już krzywe) wchodzą w grę lub swap na inny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...