Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niepopularne sposoby na znacznie tańsze OC - Moje i Wasze.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzeba matką wynalazku... Szukam ubezpieczenia OC dla A6 C5 2.5TDI i trafiłem na ciekawą zależność, im dłuższy czas do chwili ubezpieczenia auta tym lepsza cena, a dokładniej:

- Auto: A6 C5 2.5 TDI | 180km | 2002r | 374 tys. km | Avant | Automat
- Człowiek: 31 lat, Prawko 10 lat, bez szkód, 60% zniżek, miasto graniczące z Warszawą.

Sposób 1.:
W Kalkulatorze AXA bez NNW i innych dodatków, z zniżką za zakup przez internet + zniżka za płatność kartą z góry za cały rok:
- Jeżeli bym chciał ubezpieczyć od dziś (08.03.2019r.): 969zł + ewentualne NNW 10tys. (58zł), 30 tys. (67zł), 50 tys, (77zł), 150tys. (107zł)
- Jeżeli bym ubezpieczył z wyprzedzeniem 77-115 dni (23.05.2019r.?656zł. NNW jak wyżej. 313zł różnicy jeżeli ubezpieczę auto z 3 miesięcznym wyprzedzeniem !
- Haczyk ? Jeżeli chcesz przedłużyć umowę w AXA na kolejny rok to nie ma bonusów które przysługują przy pierwszej rejestracji, na rok musisz się przenieść gdzie indziej i znowu do AXA, ja tak robiłem od kilku lat.

Sposób 2.: mfind.pl przy tych samych parametrach z datą ubezpieczenia od 23.05.2019r. podaje cenę 648zł. Przy zakupie przez mfind.pl z użyciem kodu motodoradca dostajecie dodatkowo zwrot 50zł na konto w ciągu chyba 2 miesięcy, nie podaję linku wpisz w google "mfind motodoradca" i wszystko jest.

Jakieś wasze źródła ciekawych tricków i zniżek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kierowców, którzy prawko mają krócej  jak 6 lat, wpisać datę otrzymania prawka tak, aby było to 6 lat minimum (byle by nie wyszło, że prawko zrobiliśmy przed 18 rokiem życia), nigdy tego nie sprawdzają, a wg. ubezpieczalni posiadając prawko przynajmniej 6 lat nie stwarzamy tyle zagrożenia na drodze i OC jest tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pobieraniu danych z UFG wychodzi że szkoda parkingowa z AC na aucie służbowym 3 lata temu, gdzie nie wykryto sprawcy wisi na mnie bo ja ją zgłaszałem! Poczytałem trochę i sporo osób ma to samo, z pojazdu poprzedzającego wypadła śruba, uszkodziła szybę i zgłaszającemu szkodę z AC się dostało poprzez wpis do UFG. Inny zaś miał kamerkę i przez sąd musiał udowadniać że kamieniem dostał z auta poprzedzającego. Po "ręcznej korekcie" historii szkód wychodzi mi OC 600zł (od 24 maja) a po korekcie kodu pocztowego " Gdzie parkujesz pojazd w godzinach nocnych? " na 07-430 (miejscowość w mazowieckim ale przy granicy warmińsko-mazurskiego) 477zł całkiem dobry wynik jeżeli ktoś mieszka w tamtych stronach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Langista napisał:

Dla kierowców, którzy prawko mają krócej  jak 6 lat, wpisać datę otrzymania prawka tak, aby było to 6 lat minimum (byle by nie wyszło, że prawko zrobiliśmy przed 18 rokiem życia), nigdy tego nie sprawdzają, a wg. ubezpieczalni posiadając prawko przynajmniej 6 lat nie stwarzamy tyle zagrożenia na drodze i OC jest tańsze.

To poczekaj kolego jak będzie szkoda na osobie, zesrasz się jak ubezpieczyciel Cie obciąży na wypłatę odszkodowania dla poszkodowanego np jakieś pół miliona złotych. Znam przypadek takiej szkody i wiem co i jak sprawdzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Zawsze można powiedzieć, że agent źle kliknął i tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...