Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodanie modułu włączającego tylko światła mijania


Jaceqpro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zrobić moda w swoim aucie aby po przekręceniu kluczyka zapalały mi się tylko światła mijania, kolejny układ z fototranzystorem ma za zadanie zaświecać resztę oświetlenia auta po tym jak się ściemni na zewnątrz. Nie mam w aucie czujnika światła ani przełącznika z pozycją auto. A Vag-iem udało mi się włączyć tylko tryb skandynawski gdzie od razu po przekręceniu kluczyka zaświecają się wszystkie światła razem oswietleniem pulpitu. Układ jaki zastosowałem steruje przekaźnikiem po tym jak napięcie w aucie wzrośnie do 13,5 V czyli po odpaleniu auta i podaniu napięcia przez alternator - podaje on wtedy plus na przewody oddzielnie dla lewego i prawego światła mijania - wpiąłem je w kostkę przy MCE (Moduł centralnej elektroniki) w przewód żółty z czarnym paskiem oraz żółty z zielonym paskiem (sterowanie lewą i prawą żarówką świateł mijania) i teraz zonk po podaniu napiecia na te piny na fisie wyrzuca błąd żarówki lewej i prawej lampy oraz auto po przekreceniu kluczyka do pozycji 0 nie gasnie :) Czy mógłby ktoś powiedzieć gdzie mógłbym się bezpiecznie wpiąć plusem lub masą aby bezpiecznie właczyć tylko światła mijania ???

Czujnik zmierzchu podłączyłem do włącznika świateł (przewód zółty z czarnym paskiem) po podaniu napiecia na ten pin całe oświetlenie auta zostaje właczone jak po przekręceniu przełacznika świateł w pozycje II i działają tez swiatła długie z manetki. Komputer nie zgłasza błedów a reszta systemów pracuje prawidłowo wiec mam nadzieję że prawidłowo to podpiąłem

Chciałbym wsiadac do auta odpalic i światła mijania same się załączają po podaniu wiekszego napiecia bez obciazenia aku a gdy zrobi sie ciemno zapala się reszta oswietlenia. Pozdro :)

Edytowane przez Jaceqpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...