Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomalowane.Co teraz z tym zrobić?Polerka?


wojtas_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Wiem spier......robotę ale musiałem rdzę zniwelować więc wyczyściłem wszystko,podkład i sprej...i niestety różnica jest i co ja teraz mogę z tym zrobić?

Jestem laikiem (jak widać).

Pomocy

IMG_20190309_131528.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lakiernika! Polerką chcesz zmienić odcień lakieru...? Proszę Cię... z tymi odcieniami nawet lakiernik ma problem, a Ty żeś się rzucił na głęboką wodę. To trzeba ponownie lakierować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jop, cały element najlepiej w takim przypadku jak teraz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobierz lakier po kolorze kup bezb z utwardzaczem i polakieruj element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy malowaniu całego elementu będzie różnica na elementach sąsiadujących, trzeba zrobić cieniowanie aby rozmyć przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić przejście na błotniku ,nie lakieruje się do kreski , matujesz element i jedziesz bazą stopniowo mniej wypylając, dobrze po matowaniu surową bazą prysnąć cały element, odczekać i malować bazą z twoim kolorem,wtedy nowa baza ładnie się wtapia w starą,na końcu klar na cały element , tylko trochę wprawy trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg2505 napisał:

Trzeba zrobić przejście na błotniku ,nie lakieruje się do kreski , matujesz element i jedziesz bazą stopniowo mniej wypylając, dobrze po matowaniu surową bazą prysnąć cały element, odczekać i malować bazą z twoim kolorem,wtedy nowa baza ładnie się wtapia w starą,na końcu klar na cały element , tylko trochę wprawy trzeba

Co masz na myśli pisząc surową baza???

Trepek masz rację.

Tak czy siak sprayem nie wyjdzie to idealnie w odcień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o żywicę do cieniowania bazy

 

Żywica do cieniowania jest jednokomponentowym preparatem znajdującym zastosowanie podczas lakierowania nadwozi pojazdów i używa się jej w celu wyrównania różnic koloru stosowanego lakieru bazowego TWB oraz koloru starej powłoki lakierowej na sąsiednich elementach (w przypadku miejscowej poprawki na tym samym elemencie).

Po nałożeniu warstwy żywicy nakłada się „mokry na mokre” warstwę cieniowanego lakieru bazowego TWB. Dzięki specjalnym właściwościom żywicy nie powstają „chmurki” na granicy wykonanego przejścia, a różnica odcieni jest niezauważalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, greg2505 napisał:

Chodziło mi o żywicę do cieniowania bazy

 

Żywica do cieniowania jest jednokomponentowym preparatem znajdującym zastosowanie podczas lakierowania nadwozi pojazdów i używa się jej w celu wyrównania różnic koloru stosowanego lakieru bazowego TWB oraz koloru starej powłoki lakierowej na sąsiednich elementach (w przypadku miejscowej poprawki na tym samym elemencie).

Po nałożeniu warstwy żywicy nakłada się „mokry na mokre” warstwę cieniowanego lakieru bazowego TWB. Dzięki specjalnym właściwościom żywicy nie powstają „chmurki” na granicy wykonanego przejścia, a różnica odcieni jest niezauważalna

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...