Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w silniku


Rafon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam 2pytania.

Miesiąc temu zakupiłem a4 b8 3.0tdi. Sprawdzałem olej na MMI i cały czas miałem na max. 

1....Wczoraj odebrałem auto po wymianie filtrów i oleju. Po wymianie pokazuje stan 3/4 czy jest to prawidłowy stan  czy mam dolać do max ????mechanik twierdzi ze wlał 7l oleju .

2... podczas wymiany oleju mechanik przez pomyłke wlał 6l oleju CASTROL EDGE 5W30 LL (normy AUDI) oraz 1L oleju Castrol Edge 5w30 C3 (normy BMW) i tu moje pytanie czy mogę tak zostawić czy najlepiej wymiana całego oleju???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie castrol nie cieszy się dobra opinia .   Ja bym zmienił po wcześniejszym zastosowaniu pukanki . Co do stanu 3/4 jest jak najbardziej ok nawet połowa stanu na mmi jest ok . Max nie zaleca się bo nie masz tak naprawdę wiedzy czy nie jest wlane za dużo oleju . Chyba ze masz jeszcze bagnet dolozony i możesz to kontrolować w taki sposób. Ja bym spuścił cały olej i zalał nowym innym niż castrol . Generalnie te silniki  nie lubia long life service . Jak będziesz zmieniał olej pomiędzy 10 a 15 tys to powinien posłużyć . 

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za odpowiedz, bagnetu nie ma więc zostawię te 3/4stanu  . A jesli chodzi o olej to przy następnej wymianie planowałem na motul/valvoline/lique moly któryś z tych. (Wymiana co 10tys)

Martwiłem sie najbardziej tym ze jest wlany 1l castrol edge C3 z normami do BMW a nie do audi i 6l castrol edge LL . Mam nadzieje ze nic sie nie stanie do następnej wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa oleje nie są mieszalne! ( to jakbyś zmieszał ON z PB ). Niestety musisz wymienić olej jeszcze raz na jednolity, ten sam rodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rafon napisał:

2... podczas wymiany oleju mechanik przez pomyłke wlał 6l oleju CASTROL EDGE 5W30 LL (normy AUDI) oraz 1L oleju Castrol Edge 5w30 C3 (normy BMW) i tu moje pytanie czy mogę tak zostawić czy najlepiej wymiana całego oleju???

niech mechanik wymieni olej na swój koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko patrz mu na ręce bo może zrobić usługę bez wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, klucha11 napisał:

Tylko patrz mu na ręce bo może zrobić usługę bez wymiany

ja tak w ASO miałem 3 razy przy 2 różnych autach ;]

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...