Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wgranie J. pol oraz Navigacji


AudiFan91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie widzę na forum podwieszonego tematu dotyczącego wgrywania j.pol oraz navigacji do a4 b8 3g+ HDD, posiadam A4 b8 15r z USA, chciałbym wgrać j.pol oraz navigacje na europe. Kiedyś robiłem to w A8 D3 przy MMi 2g z płyt. W nowszej wersji z tego co wyczytałem robi sie to poprzez karty SD. 

Czy posiada ktoś może linki z plikami oraz poradnik jak wgrać j.pol oraz navigacje do mmi 3g z dyskiem hdd ?

Dodatkowo chciałbym uruchomić teledyski podczas jazdy i filmy DVD plus przestawić radio na polskie częstosliwości.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc mam nadzieje że i ja będę mógł odwdzięczyć się swoją wiedzą w innych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz w końcu 3g+ czy 3g High bo z twojego opisu ciężko wywnioskować...

 

Mój post dotyczy 3g+

Jeśli chodzi o przeróbkę z USA na EU to nie takie proste jak wspominasz... 

Trzeba dokonać zmian w pamięci EEPROM dotyczących częstotliwości i obsługiwanych języków. Można to zrobić wylutowujac ją i modyfikując programatorem lub skorzystać z interfejsu VCP z odpowiednią wtyczką która na zabawę eepromem w module 5F pozwoli.

 Mogę cię poinstruować jak będziesz gotowy. Robiliśmy taki zabieg na podstawie instrukcji z jakiegoś zagranicznego forum w aucie kolegi. Daliśmy radę chodź piwa trochę przy tym upłynęło.

Po tym zabiegu trzeba już tylko w zielonym menu przestawić z USA na ROW oraz zaznaczyć ignore region i zrobić normalna aktualizacje z ale już z softem EU. Radio działa a w menu widnieje język polski którego obsługę dodaliśmy w eepromie.

Edytowane przez Tekero
Pomyliłem 3g z 3g+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jeśli trzeba zapłacić to zapłacę, ew odkupię takowe mapy i pliki do j.pol, nie oczekuje darmowej pomocy więc jeśli ktoś chciałby mi pomóc odpłatnie to z chęcią taką pomoc przyjmę. Lubie sobie samemu pogrzebać przy aucie  w wolnym czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz niczego dokupować. Trzeba przeprogramować eeprom żeby podczas instalacji softu prosił o ten język polski. Potem jak już wrzucisz aktualizacje EU to polski będzie. Kwestia tego, czy Twoje grzebanie przy aucie obejmuje to co opisałem ?

 

*Nadal mówię o mnie 3g+.

 

Dla jasności: jakie mmi masz w końcu?

Edytowane przez Tekero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmi mam 3g+ z dyskiem HDD, ze 2 lata temu kolega robił taki sam manewr w A5 z USA i z tego co pamiętam wgrywał wszystko z SD plus jakieś kodowania vcds przerobił język navi radio dvd itp. nie mam już niestety do niego kontaktu  hmmmm.... 

A skąd jesteś kolego ?? 

Generalnie póki co przerabiam jeszcze lampy tył tutaj też zgłębiam temat kodowania aby kierunek działał oddzielnie mam jakieś kodowania do A5 z forum DE, następny krok to właśnie przerobienie mmi na PL navi i DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku masz pdf z instrukcją tego, o czym postowalem wyżej.

Prawidłowa droga to ta z pdf.

Jestem zdania, że po to jest forum aby sobie pomagać a nie handlować usługami (które są pełnione często na podstawie darmowej wiedzy od innych/z innych for). Pozdrawiam

MMI-3G-and-3G-Plus-EEPROM-Explained-1-pdf.pdf

Tutaj masz jeszcze instrukcje jak po prostu wgrać EU mapy do USA nawigacji. Nie zmieni to języków ani fal radiowych. To można tylko zmienić edytując eeprom, przynajmniej na tyle ile mi wiadomo

 

http://www.audienthusiasts.com/Infotainment_Region_Change.html

Edytowane przez Tekero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...