Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po wymianie sprezyn tylnych sedan


Kostek215

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na poczatku napisze ze problem dotyczy Audi a4 b6 sedan 1.9 tdi AVF. Mianowicie bylo tam zawieszenie 1bv i ruszylo mnie aby wymienic sprezyny na obnizajace wiec zakupilem Vogtland -40 mm caly komplet przod i tyl. Po wymianie przodu siadlo fajnie, lecz problem zaczal sie z tylem. Wymiana poszla elegancko bez problemow lecz efekt koncowy sami widzicie. I moje pytanie jest do ludzi, ktorzy sie znaja na tym i siedza w temacie zawieszen co moglo pojsc nie tak? Dlaczego jest taka roznica po miedzy przodem a tylem? 

 

Tutaj podaje link do sprezyn vogtland z numerem wrazie czego.

https://www.americanspeed.com.au/vogtland-springs-suits-audi-a4-8e-b6-7-sedan-3.0-1

IMG_20190311_144845.jpg

IMG_20190311_144819.jpg

IMG_20190311_144832.jpg

Edytowane przez Kostek215
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

A jak z twardością teraz, w porównaniu z 1BV?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód usiadł bo jest ciężki, tył jest lekki i pewnie nie odpowiednia klasa wagowa sprężyn, sprężyny kupowałeś wg tabliczki znamionowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dayd_4 napisał:

Hej.

A jak z twardością teraz, w porównaniu z 1BV?

Pozdr.

Sztywniej jest ale nie za twardo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, misiek95 napisał:

dużo na nich przejechales od wymiany?

I tak nie usiądą tyle co z przodu, jak narazie na eibachu pro kit równo siada, reszta widać loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, greg2505 napisał:

I tak nie usiądą tyle co z przodu, jak narazie na eibachu pro kit równo siada, reszta widać loteria

Zdarzyło mi się że po montażu h&r -40 różnica była jeszcze wieksza a później sie wyrównało. Wydaje mi sie że tutaj przód siadł więcej niż -40 swoją drogą.

Polecam też poluzować wszystkie tuleje w zawieszeniu tylnym i dokręcić jeszcze raz. Mechanicy o przednich wahaczach pamietają ale o wielkich tulejach w tylnych wahaczach nigdy nikt nie pamięta :) Centrymetr siądzie na pewno, może więcej

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek95 napisał:

Zdarzyło mi się że po montażu h&r -40 różnica była jeszcze wieksza a później sie wyrównało. Wydaje mi sie że tutaj przód siadł więcej niż -40 swoją drogą.

Polecam też poluzować wszystkie tuleje w zawieszeniu tylnym i dokręcić jeszcze raz. Mechanicy o przednich wahaczach pamietają ale o wielkich tulejach w tylnych wahaczach nigdy nikt nie pamięta :) Centrymetr siądzie na pewno, może więcej

Dokładnie tak, możesz mieć wszystko naprężone, bo to aż nie możliwe, żeby tak wysoko stał. Idealnie byłoby skręcać zawiechę na podnośniku najazdowym, albo kanale. Sam mam zawsze z tym problem, bo wszędzie tylko kolumnowe podnośniki.

Edytowane przez dayd_4
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie najlepiej byloby na podnosniku najazdowym z tym ze u mnie ciezko o taki a ja robilem wszystko na lewarku. Przod poluzowalem wahacze wszystkie i tez mi sie wydaje ze poszedl wiecej niz -40 mm choc takie nowe z aukcji kupilem caly komplet. Co prawda przyznam sie ze zapomnialem poluzowac tylu az wstyd  :( :/:/ i sprobuje poluzowac wahacze z kanalu jesli ktos mi w mojej okolicy udostepni. Bo faktycznie moze na tulejach trzymac. Dzieki wielkie za informacje jak zrobie  to podziele sie informacja jaki bedzie rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kostek215 napisał:

Dokladnie najlepiej byloby na podnosniku najazdowym z tym ze u mnie ciezko o taki a ja robilem wszystko na lewarku. Przod poluzowalem wahacze wszystkie i tez mi sie wydaje ze poszedl wiecej niz -40 mm choc takie nowe z aukcji kupilem caly komplet. Co prawda przyznam sie ze zapomnialem poluzowac tylu az wstyd  :( :/:/ i sprobuje poluzowac wahacze z kanalu jesli ktos mi w mojej okolicy udostepni. Bo faktycznie moze na tulejach trzymac. Dzieki wielkie za informacje jak zrobie  to podziele sie informacja jaki bedzie rezultat.

Zrób to jak najszybciej, bo auto po jakimś czasie owszem, siądzie - ale dlatego, że pozrywają się tuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...