Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Wałek Kolbenschmidt, wytarcie po wymianie


newman1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, klubowicze. Proszę o poradę. Otóż wymieniłem wałek na Kolbenschmidt, zakupiony w aparts, za 700zl, jakieś 8-mcy temu, dzisiaj zerklem jak wygląda i jestem w szoku jak jest wytarty I ma rozklepane krzyki, na wszystkich ośmiu oraz od prowadnic dzwigienek. Sruby nie były wymieniane ale hydropopychacze tak, na ina, zwykle nie wzmacniane. Co może być powodem takiego stanu? Sam w sobie wałek kiepskiej jakości, popychacze czy coś jeszcze? Czy warto to reklamować? Wymieniłem sam więc nie wiem czy będzie to miało decydujący wpływ na decyzję. Na zdjęciach słabo widać rozklepanie, ale tak jak światło się zalamuje na krzywe tak jest wytarte. W razie czego doślę wyrazniejsze zdjęcia. Dzwigienki zaworowe maja luz na boki ok 1 mm, czy one mogły też mieć wpływ na takie zniszczenia? 

DSC_0104.JPG

DSC_0105.JPG

DSC_0106.JPG

DSC_0103.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są broki dzwigienek na miejscach, oryginał nie spawane, sprawdzone również od tych kostek na pompowtrysk ach. Wszystkie broki na miejscu. Pompa oleju może być zatarta i nie daje ciśnienia? Hydropopychacze twardo siedzą, nie da się wcisnąć w dół, jak próbowałem śrubokrętem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile km zrobiłes jaki olej lany i czy na popychaczach też są rysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki są takie słabe czego też kiedyś w skodzie superb doswiadczylem druga sprawa szklanki musisz założyć te czarne do silników pd, srebrne są do silników na vp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechane na nim jakieś nie więcej niż 8 tys. Olej 5w-40 motul. Popychacze bez zmian, bez zarysowan, tak jak przed wymianą jedynie mają luz poprzeczny. Szklanki czarne są wzmacniane, nie wiem w jakich silnikach występowały w standardzie ale w moim napewno są zwykle, dlatego też takie założyłem. Zamiennik to jedno ale żeby był aż tak zajechany to jest jakieś nie porozumienie. Jest w gorszym stanie niż ori który wymieniłem. 

Edytowane przez newman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż oryginalny używany wałek, są najlepsze i połowa ceny nowego. Wymień olej na castrol, motul, valvoline itp i kontroluj stan walka co jakiś czas. No i szklanki takie jak mają być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobry walek KS kupiłeś? Są 2 wersje tego wałka. Nie widzę fazki jaka powinna być na krzywkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek wałkowi nie równy KS idzie na pierwszy montaż ale warto zwrócić uwage jaki KS kupujemy. Wałek 50006343 kolbenschmidt jest stalowy nie żeliwny a dodatkowo jakoś porządnie utwardzany...

Edytowane przez bart_b7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bart_b7 napisał:

Wałek wałkowi nie równy KS idzie na pierwszy montaż ale warto zwrócić uwage jaki KS kupujemy. Wałek 50006343 kolbenschmidt jest stalowy nie żeliwny a dodatkowo jakoś porządnie utwardzany...

Nawet jak żeliwny to nie powinien wytrzeć się tak szybko. Pewnie podróba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek ma numer 50006304 i z tego co znalazłem to jest stalowy, łamany przez /1 na końcu jest żeliwny. W kazdym razie nie wydaje mi się, żeby tak szybko się zuzyl. Jest na niego jeszcze gwarancja i pytanie czy jak sam go wymieniłem to moga odrzucić reklamację właśnie z tego powodu, że nie robił warsztat? I teraz szukać używki czy bawić się w regenerację starego ori? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 22:16, newman1 napisał:

 Popychacze bez zmian, bez zarysowan, tak jak przed wymianą jedynie mają luz poprzeczny. 

I to jest właśnie najważniejszy powód wycierania się wałka w tym przypadku :decayed:

W PD-ku krzywki zaworowe nie naciskają hydropopychaczy centralnie tylko z boczku ( :P) , jak mają one luzy w swoich gniazdach to się w nich przekaszają i krzywki wałka nie są równo obciążone na całej swojej szerokości , co powoduje zerwanie filmu olejowego i tarcie suche :hi:

Przyczyną tego luzu jest zużycie głowicy albo problem z wymiarem hydropopychaczy ...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem. Hydropopychacze nie mają luzu, dzwigienki maja. Myslalem o czymś innym widocznie i się nie wyraziłem jasno, sorry. Czy dzwigienki zaworów miałyby wpływ na wytarcie? Czy bardziej luz na nich będzie miał wpływ na wyrabianie pompowtrysku? Stare szklanki nie były w tragicznym stanie, bez dziur ale mialy przerysowania i dużo wyklepane też nie byly.

Edytowane przez newman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PD-ku dźwigienki nie mają nic wspólnego z popychaczami zaworów ani z krzywkami na wałku rozrządu które napędzają zawory :decayed:

One napędzają pompowtryskiwacze, a ich niewielki luz osiowy na ich wałku jest normalną rzeczą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zniszczenie walka jest spowodowane kiepskim wykonaniem i materiałem. Szukam używanego walka i wymieniam. Mam nadzieję, że uznają gwarancję na stary wałek i więcej nie kupuje zamienników, wlasnie się nauczyłem, że nie warto. Dzięki wielkie za objaśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Sobie jeszcze poczytaj jakie powinieneś założyć szklanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z popychaczmi, skoro z fabryki wychodzi silnik na srebrnych i działa 300tys? Dlaczego nie wkladali od razu czarnych, i czy one są wzmacniane, I jaki wpływ mają na zużycie walka? W moim poprzednie szklanki nie miały dziur, były delikatnie wklesle a skoro są wersje wzmacniane to działa na żywotność samej szklanki czy walka też? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś z oznaczeniem walka? Moge wziąć taki który ma 58P wybite na ostatniej krzywce, jak rozpoznać z jakiego jest silnika? 

Edytowane przez newman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori wałki mają oznaczenia bite jedynie na czole wałka od strony koła zębatego rozrządu. 

Jeśli ten o którym piszesz ma oznaczenia jedynie na krzywce, to raczej na pewno nie jest ori.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...