Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd ABS i ESP


Kamba

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowy i przychodzę z problemem do was Drodzy Użytkownicy. Jeżeli temat w złym dziele proszę o przeniesienie.

Mam problem w swojej B6 1.8T Avant. Mianowicie wywalało mi kontrolki ABS i ESP. Błąd na komputerze wskazywał czujnik ABS w kole i czujnik świateł stop. Zostały wymienione te dwa czujniki. Wszystko było dobrze przez dwa dni. Nagle znowu wywaliło ABS i ESP. Na komputerze błąd świateł stop. Elektryk samochodowy do którego oddawałem auto wymienił znowu czujnik świateł stop tym razem już na ori z ASO. Po tygodniu sprawa wróciła i błąd na komputerze taki sam. Może być coś co psuje ten czujnik albo czujnik jest dobry tylko zepsute jest coś innego mimo, że błąd na komputerze pokazuje na czujnik świateł stóp?

Nie chce oddawać do mechanika bo będą wymieniać ten czujnik ciągle a może przyczyną jest coś innego. Teraz tylko co sprawdzać? Już nie wiem gdzie mam szukać przyczyny.

Edytowane przez Kamba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Ostatnio naprawiałem ten czujnik u siebie i przeglądałem schemat.Nic tam ciekawego nie znalazłem.Dwa sygnały.Jeden do diagnostyki a drugi funkcjonalny,działają na przemian jak dobrze pamiętam. Podaj kod błędu.

Może być,że źle został skalibrowany, jego się reguluje lub co bardziej przypuszczam jest zwarcie w obwodzie i nadpala styki na blaszkach w czujniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod błędu to 00526 - przełącznik świateł hamowania.

Z tym, że miałem ten czujnik już dwa razy wymieniany przez dwóch różnych elektryków więc wątpię, żeby źle go skalibrowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem pierwsze czujnik miernikiem czy jeszcze działa.Jezeli nie działa zagladnalbym do niego.

Edytowane przez Pablo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie podobny problem. Z tym, że jak "pomopowałem" pedałem stopu to był przez chwile spokój. Założyli mi przy mnie nowy czujnik (pod pedałem stopu), ujechałem 200m i błąd wrócił. Przyejchaem z powrotem na warsztat, wzięli drugi dokładnie tej samej firmy czujnik, wymienili i problem zniknął. Także zdaża się, że nowe są uszkodzone również jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem kolegi,jest raczej,dlaczego nowe czujniki siadają po jakimś czasie. I tak ma szczęscie ,że nie ma zimy.Jeździłem przez parę dni po sniegu,lodzie bez tego,masakra.

Zacznijmy od najprostszej rzeczy.Sprawdźmy ,czy ten nowy ori jeszcze działa.Łatwo się go demontuje.Jeżeli będzie działał,to pomyślimy dalej o schemacie elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lampy z tyłu, wyjmij oprawy i zajrzyj do styków, przeczyść, popsikaj kontaktem. Zobacz czy żarówka nie słaba już.., Ewentualnie jeszcze. 3-ci stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś w b6 podobny problem, przyczyną okazała się przepalona żarówka tylko nie pamiętam czy w lampie czy w oświetleniu tablicy rejestracyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...