Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie lewarka zmiany biegów


Bartec6184

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mianowicie mam problem z ustawieniem mechanizmu zmiany biegów  ustawia to ktoś kiedyś?  Jak wszystkie biegi wchodzą ładnie to wstecznego nie ma, a jak wsteczny jest to 2 bieg żeby wrzucić trzeba cofnąć w prawo lewarek a wsteczny wchodzi bez wbijania lewarka w podłogę. Nie kumam już tego. Może się ktoś znajdzie co pomoże bo już pomysły mi się koncza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś może kadete/łożysko przy lewarku? 

Tu masz regulację 

https://drive.google.com/open?id=0B6RAh-KgiyrjNDQwMHk2NzFHWFk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. zmieniałem lewarek na short shifter  ta regulacje mam w książce " sam naprawiam" ale nie zdaje egzaminu  na innym filmiku widziałem że  3 stopnie w prawo i 7 stopni do tyłu.  Ale czy od regulacji jest tylko ta jedna śruba? bo druga jest od ustawienia lewarka przód tył. Dodam że podmieniłem na zwykłego shiftera i wszystkie biegi były elegancko, tak jak wcześniej bylo tylko wstecznego nie mogłem wbić. Więc nie wiem czy to jakaś procedura jest, czy jakiś sposób. Przy wymianie rozłaczone było wszystko. 

Edytowane przez Bartec6184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty.  W zestawie z shifterem były nowe plastikowe prowadnice, stare były gumowe i miały dużo luzu  na nowych plastikowych nie było ani milimetra luzu co powodowało cyrk z biegam.  I to było przyczyną. Teraz short shifter działa idealnie biegi wchodzą i skok lewarka skrocił się o 40% tak jak producent opisuje

Edytowane przez Bartec6184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gicio. Racja tam zawali tuleje inne. Gdzie zakupileś shifter? Jakie odczucia po zmianie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luki19862121 napisał:

To gicio. Racja tam zawali tuleje inne. Gdzie zakupileś shifter? Jakie odczucia po zmianie? 

Shiftera kupiłem na olx. 175 zł  odczucia na +  skok lewarka się dużo skrocił oraz jego wysokość  żałuję że jeździłem tyle czasu na seryjnym.   Ogólnie warto wydać te 175 zł.  Audi ma dość duże seryjnie te skoki lewarka  kiedyś miałem honde Prelude i tam seryjnie były short shiftery wkładane  biegi się zmieniało jak joistickiem.  Polecam ten mood

Edytowane przez Bartec6184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem również takiego shiftera na olx i allegro, ale wszędzie podają że pasuje do audi a4 96-03, a jak ja mam 04 rocznik, to nie będzie pasowało?, ktoś się orientuje jakie są różnice rocznikowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, OlekS napisał:

Znalazłem również takiego shiftera na olx i allegro, ale wszędzie podają że pasuje do audi a4 96-03, a jak ja mam 04 rocznik, to nie będzie pasowało?, ktoś się orientuje jakie są różnice rocznikowe?

Znalazłeś tego samego co ja założyłem bo tylko takie są do b6.  Wydaje mi się że będzie pasował chyba ze faktycznie jakieś różnice były w co wątpię.  Ogólnie widząc u mnie seryjny i krótki wiem jak zrobić z seryjnego  shorta różnica jest na otworze 7 mm i długość lewarka około 7 cm krótsza dzisiaj postaram się filmik na yt dodać z porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, OlekS napisał:

Znalazłem również takiego shiftera na olx i allegro, ale wszędzie podają że pasuje do audi a4 96-03, a jak ja mam 04 rocznik, to nie będzie pasowało?, ktoś się orientuje jakie są różnice rocznikowe?

 

34 minuty temu, luki19862121 napisał:

Chyba przetestuję :)

Warto 200 zł nie pieniądz( na kebaby miesięcznie się więcej wydaje) a napewno morda się uśmiechnie jak zaczniesz przełączać biegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...