Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie otwartych drzwi


marcin1520

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jestem nowy, na schematach sie nie znam ? chciałbym zamontować podświetlenie gdy drzwi są otwarte i nie wiem jak to zrobić ponieważ nie mam oryginalnego podświeglenia? gdzie się wpiąć żeby się świeciło gdy mam otwarte drzwi i gasło gdy mam zamknięte?Myślałem żeby do zamka się wpiąć bo czujnik jest w zamku i pokazuje na fis ale nie wiem jak za to się zabrać. Help ??

Edytowane przez marcin1520
Dodanie informacij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czytałem to ale dalej nie wiem o co chodzi połowy zdjęć nie moge odczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcin1520 napisał:

Dobra czytałem to ale dalej nie wiem o co chodzi połowy zdjęć nie moge odczytać

oświetlenie drzwi jest wpięte w sterowniki w drzwiach, w przednich zawsze a w tylnych jeżeli są elektryczne szyby, jeżeli są korbki z tyłu to oświetlenie tylnych drzwi jest podpięte do modułu komfortu. Aby działało to prawidłowo musisz mieć moduł komfortu który obsługuje pakiet światło, w temacie poniżej masz listę modułów komfortu z opisem jakie mają funkcje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to spoko a w jakie kable mam sie wpiąć jeżeli posiadam moduł komfortu? W którą kostke ?czy przed kostką w kable ? Mam coś takiego czy moge tam sie wpiąć?

Screenshot_20190313-191226_Gallery.jpg

Edytowane przez marcin1520
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcin1520 napisał:

Ooo to spoko a w jakie kable mam sie wpiąć jeżeli posiadam moduł komfortu? W którą kostke ?czy przed kostką w kable ? Mam coś takiego czy moge tam sie wpiąć?

Screenshot_20190313-191226_Gallery.jpg

Chyba mylisz sterowniki, to co wstawiłeś na zdjęciu to sterownik drzwi przednich a nie moduł komfortu.

Moduł komfortu też na pewno posiadasz bo musi być w aucie, pytanie jest takie, czy Twój moduł komfortu obsługuje pakiet światło? Trzeba sprawdzić jaki ma numer, albo przez kabel diagnostyczny, albo dostać się do niego - znajduje się w puszcze pod wykładziną podłogi pod nogami kierowcy). Jak będziesz miał nr modułu komfortu to  wtedy sprawdź na liście w temacie który Ci już podałem czy obsługuje pakiet światło.

To co wstawiłeś na zdjęciu to sterownik przednich drzwi i do niego trzeba podłączyć lampki przednich drzwi ale moduł komfortu musi być odpowiedni żeby nimi sterować.

Tylne szyby masz na korbkę czy elektryczne?

 

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne na korbe mam. czyli dalej nie czaje jak to trzeba podłączyć zanaleźć ten moduł komfortu i do niego czy do sterownika drzwi co na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie lampki do sterowników w drzwiach bo masz sterowniki w przednich drzwiach

w tylnych drzwiach nie masz sterowników więc tylne lampki podłączasz do modułu komfortu pod nogami kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod pytanie, Czy podczas wymiany modułu w moim przypadku jest obecnie 8e0 959 433 BQ , muszę bo zmienić na 8e0 959 433 CA. Jest jakaś zmiana we wtyczkach ? Muszę coś ruszać obecne kable w BQ czy plug&Play? Potrzebuje dołożyć light pakiet pod nogi przód tył. Sterowanie jest masą  z modułu? Gdzieś tak z doczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabli we wtyczkach nie ruszasz, przepinasz tylko wtyczki + odpowiednie kodowanie nowego modułu. Co do light pakietu to tak jak piszesz sterowanie jest masą z MK.

Przed włożeniem do auta nowego MK, sprawdź sobie czy twój vag będzie wstanie poradzić sobie z kodowaniem kluczy(niektóre chińskie vag'i mają z tym problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema już ogarnełem zajechałem do elektryka i w kostkach w w/w zdjęciu znalazł mi miejscie i wpiełem się już w istniejące kable i działa a kable były od czegoś innego niż od podświetlenia dla osób zainteresowanych w cieplejsze dni mogę rozkręcić i powiedzieć w jakie kable mam wpięte lampki i napewno będzie działać. Dodam że napewno nie mam wpiętych w moduł komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin1520 napisał:

wpiełem

wpiąłem jak już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...