Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Connect przestało działać po konwersji z USA na Europę i inne problemy


PAW3K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno skorzystałem z usługi konwersji MMI 3G+ z USA na Europę (poprzednia wersja oprogramowania to HN+_US_AU3G_P0715, a nowa to HN+_EU_AU3G_K0900) i spotkałem się z kilkoma problemami:

1. Audi Connect przestało działać (przed konwersją działało). W ogóle nie wykrywa karty SIM. Czy jest możliwe skłonienie tego do działania?
2. Nie zostały dodane parzyste końcówki częstotliwości. Mimo że wersja oprogramowania została zmienionan na europejską to częstotliwości nadal da się zmieniać tylko co 0.2 MHz. Czy jest to kwestia ustawień w zielonym menu, czy zostało coś źle zrobione podczas wgrywania oprogramowania? A może mymaga to jeszcze innych modyfikacji?
3. Podczas wyszukiwania adresów w nawigacji pojawiają się duplikaty. Ten sam adres (ulica, miejscowość) wyświetla się w dwóch wersjach - z polskimi znakami i bez nich. Czy to normalne?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czy odnosi się ona do wszystkich punktów? Tzn. gdyby konwersja została zrobiona prawidłowo to Audi Connect też by działało i nie byłoby duplikatów w nawigacji? Ogólnie była taka sytuacja że pierwsza osoba do której poszedłem nie potrafiła zrobić konwersji. Wgrał oprogramowanie europejskie ale MMI zaczęło się zawieszać wtedy powiedział że mam jakąś rzadką wersję MMI, niekompatybilną z europejskim oprogramowaniem i przekazał je komuś innemu kto podobno lepiej się znał na tym i on ostatecznie zrobił konwersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connect nie działa, bo SIM nie działa - moduł GSM z US nie działa w EU

Stacje radiowe zmienia co 0,2MHz bo tuner radiowy wymaga konwersji 

A co do podwójnych adresów, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, H4mm3R napisał:

Connect nie działa, bo SIM nie działa - moduł GSM z US nie działa w EU

Przed zmianą oprogramowania moduł GSM działał, więc wygląda na to że sterowniki w oprogramowaniu europejskim nie pasują do modułu GSM z USA. Czy istnieje wersja oprogramowania z podmienionymi sterownikami, dzięki której będzię się dało uruchomić ten moduł, czy muszę się po prostu pogodzić że nigdy nie będzie działał?

10 minut temu, H4mm3R napisał:

Stacje radiowe zmienia co 0,2MHz bo tuner radiowy wymaga konwersji 

Na czym mniej więcej polega konwersja tunera radiowego? Potrzebne jest rozbieranie radia czy wyciąganie jakiegoś innego modułu? Czy chodzi o wgranie konkretnej wersji oprogramowania? Czy zakodowanie VCDS'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz po raz kolejny pisze aby przed taka zmiana zawsze sprawdzic firme ( poczytac opinie itd) czy robia takie rzeczy bezproblemowo  :hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 17:03, wrclaguna napisał:

A ja juz po raz kolejny pisze aby przed taka zmiana zawsze sprawdzic firme ( poczytac opinie itd) czy robia takie rzeczy bezproblemowo  :hi:

 

Mam A6 C7 z MMI 3G+ (dotykowy touch pad, 2x SD, SIM). Auto z USA. Rocznik 2012. Nie mogę połączyć się z Audi Connect. Zajmujesz się tym? Chętnie skonaktuje sięz Tobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne nazwy normalne natomiast nie przerobił tunera na wersję eu dlatego masz 0.2

Nie zrobił bo trzeba edytować eeprom w tunerze do czego instrukcji "za rączkę" na forach łatwo się nie znajdzie a do tego co zostało zrobione wystarczyło minimum wiedzy. Masz chociaż menu po polsku? Czy w unicie też eepromu nie ruszył chodź od tego tutoriale są wszedzie ?‍♂️

Edytowane przez Tekero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...