Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4b7BPW Dlaczego dymi?


enek500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.......Może ktoś podpowie co może być z tym silnikiem? Dymi na niebiesko dopóki się nie rozbuja do temperatury roboczej,w trakcie jazdy nie dymi ale jak stane na światlach to zaraz pojawia się niebieskawy dym i smierdzi niedopalonym paliwem.......Oleju nie ubywa ani nie przybywa,plyn chłodniczy ok.......Jaka może być przyczyna takiego czegoś?????jak przelecę ok 50 km nie dymi ale ma takie cos,że po jakims czasie wszystko się powtarza..........

IMG_20180708_043518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zatkana odma ,  może egr,  albo turbo puszcza olej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie rok temu po zimie i też BPW.

Podejrzewałem chłodniczkę spalin, egr i odmę, a na końcu okazało się, że mam po prostu tak powyrabiane gniazda pompowtryskiwaczy, że muszę robić remont głowicy + zregenerować pompki i turbine.

Upewnij się, że faktycznie oleju nie przybywa, bo to kluczowe.

Pojawiały się problemy z odpaleniem auta? Szczególnie gdy przód auta jest na podwyższeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Edo112 napisał:

Miałem identycznie rok temu po zimie i też BPW.

Podejrzewałem chłodniczkę spalin, egr i odmę, a na końcu okazało się, że mam po prostu tak powyrabiane gniazda pompowtryskiwaczy, że muszę robić remont głowicy + zregenerować pompki i turbine.

Przy jakim przebiegu te usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rabbi napisał:

Przy jakim przebiegu te usterki?

coś koło 290k było wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u  siebie to samo. Wymieniłem odme, wyczyściłem EGR, zregenerowałem turbo i bez żadnej poprawy dalej poddymia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 05:16, enek500 napisał:

Witam.......Może ktoś podpowie co może być z tym silnikiem? Dymi na niebiesko dopóki się nie rozbuja do temperatury roboczej,w trakcie jazdy nie dymi ale jak stane na światlach to zaraz pojawia się niebieskawy dym i smierdzi niedopalonym paliwem.......Oleju nie ubywa ani nie przybywa,plyn chłodniczy ok.......Jaka może być przyczyna takiego czegoś?????jak przelecę ok 50 km nie dymi ale ma takie cos,że po jakims czasie wszystko się powtarza..........

IMG_20180708_043518.jpg

A masz dpf, czy wyciałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w czym tu tkwi problem??????Nawet dzisiaj przed wyjazdem do pracy poleciałem za miasto żeby ją rozgrzać i stanąłem na papieroska i tak se patrzę i patrzę na komin i po chwili się zaczęło ?????no to gazu i 5 tysięcy obrotów na chwilę....nie kopci.....ale jak zejdzie do wolnych obrotów to znowu zaczyna kopcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój ma tak samo jak u Ciebie. Ja u siebie stawiam jeszcze na wałek bo mam założony od awx. Wymieniłem jak mi się wytarł i chyba po tym czasie zauważyłem poddymianie i zapach niedopalonego paliwa

Edytowane przez Tomex1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wycinałem...... nawet nie wiem czy jest bo według kontrolki to 2 razy wypalalem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum to przecież jak się policja gdzieś nawinie przy takiej dymowie to dowód zabrany na 100% a tydzień temu przegląd przeszła ☝ani dymka nie puściła........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam dokładnie na zegarze 258tysiecy przejechane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi mówił że 68%ale nie wiem czego to dotyczyło......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że mi tam coś pokazuje jak ma komputer podłączony jak i tak nie wiem o co chodzi w tym wszystkim.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...