Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi4 B9 1,4 tfsi bierze olej?


Nati12

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem Audi A4 B9 z silnikiem 1,4 tfsi. Przymierzam się do wymiany oleju ponieważ taka informacja podał mi komputer. Zastanawia mnie jednak fakt ze od ostaniej wymiany oleju minął rok i przejechane zostało 9000 tys km. Czy to nie za szybko aby komputer domagał się już wymiany oleju ? Jak wyglada sytuacja u was ? Dodam jeszcze że komunikat o wymianie oleju pojawił się po przejechaniu ok. 800 km po autostradzie. Moja uwagę również zwrócił fakt ze poziom oleju (na wskaźniku oleju w komputerze) zmniejszył się po przejechaniu tych 800 km. 

Edytowane przez Nati12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że bierze. W listopadzie odebrałem auto z salonu i wczoraj przy przebiegu ok 7 tys km wyskoczył komunikat o braku oleju ?

Jutro będe zgłaszał to do serwisu. Zobaczymy co powiedza. Wczesniej miałem też A4 B9 z takim samym silnikiem i nic takiego nie wyskakiwało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w serwisie na wymianie oleju (ponieważ skoro wyświetlił mi się komunikat- to pojechałam go wymienić) na serwisie zgłosiłam swoje uwagi ale oni nie widza problemu. Na moje uwagi doradca serwisowy odpowiadała: że auto samo zgłasza czego potrzebuje, ale bez przesady. Auto mam na gwarancji wiec uważam ze powinni to bardziej sprawdzić ale cóż nic w tej kwesti nie zrobili. Nawet nie uzyskałam odpowiedzi dlaczego po 9000 tys km samochód zgłasza wymianę oleju a poziom oleju mam przez pół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą oliwę,  nic nie zrobicie.

Pamiętajcie tylko o jednej rzeczy, Stan oleju na MAX, kontrola minimum raz w tygodniu A wymiana raz w roku lub 10tkm.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyskoczyła wymiana oleju (nie brak oleju) wiec pojechałam na wymianę. A jeżeli chodzi o sprawdzenie stanu oleju to jedynie mogę sugerować się tym co wskazuje komputer (ten typ auta nie ma bagnetu, żeby sprawdzić fizycznie olej) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, doriancue napisał:

Czyli jak teraz wyskoczyło mi brak oleju to muszę jechać na serwis i go wymienić?

Jeżeli masz komunikat brak oleju to pewnie auto prosi o dolewkę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, doriancue napisał:

Czyli jak teraz wyskoczyło mi brak oleju to muszę jechać na serwis i go wymienić?

Wlej na Maxa i zrób jeszcze 2-3 tysiące i wymiana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, doriancue napisał:

Gdzie moge sprawdzić jaki olej wlać?

Daj VIN  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze w książce która dostałeś przy zakupie jaki olej jest rekomendowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 15tyś zeszło z miarki 2 mm.

Wyświetlił Ci się komunikat o wymianie oleju bo pewnie tak miałeś ustawione 15 tyś LUB ROK zależy co wyskoczy wcześniej.

Jak po roku zrobisz 5 tys to też dostaniesz komunikat ze potrzebna jest wymiana oleju

 

Edytowane przez casavio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 15:22, doriancue napisał:

Vin: WAUZZZF44JA186047

0W20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie tak u siebie że cała końcówka wydechu jest czarna? Jakby jakaś sadza albo cholera co na niej było i nie da się tego domyć. Tak jak instrukcja mówi dolałem 1L oleju i na komputerze przez pare dni pokazywało MAX. Po przejechaniu około 500 km wskazuje 1/2. Czy to normalne czy zgłaszać auto na gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli dolales olej i po przejechaniu 500 km masz 1/2 to zdecydowanie coś nie gra. Zgłaszaj to na serwis. Ja jestem ze swoim po wymianie oleju w ASO i mam ful na wskaźniku  a 500 km zrobiłam już napewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak komputer zgłasza po przebiegu lub po 365dniach od ostatniej wymiany, olej ubywa ale bez przesady, ja po pół roku i jakichś 7tys dolałem 0,5l bo zeszło do 3/4 wskaźnika. Ogólnie serwis omijam dalekim łukiem za ich ceny i naciąganie. Filtr org wraz z korkiem plastikowym zamówiłem z serwisu Audi, olej proponowany tutaj na forum Ravenol 0W20 i wymiana u kumpla w warsztacie.

Ludzie w obecnych czasach gdzie nie macie wglądu czy olej był wymieniony bo nie ma bagnetu więc nie zobaczycie jaki faktycznie jest a główny dochód marki jest właśnie z serwisu to dwa razy bym się zastanowił czy przepłacać i ryzykować. Znam osobiście dwóch posiadaczy nowych Mazd 6 gdzie okazało się że płacili za serwis a auto mechanika od nowości nie widziało ale faktury za olej, płyny i filtry trzeba było płacić, w jednym przypadku skończyło się w sądzie, w drugim zmianą marki.

Sam miałem przykrą przygodę z serwisem Audi ( w innym wątku ) i teraz dopóki jest szansa na naprawę poza to będę korzystał. Naciągacze nic więcej, dla nich jest ważne żeby auto jak najczęściej wracało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...