Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Serwis olejowy cena


Kimas97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Normalna cena waszym zdaniem za serwis olejowy Audi A4 B7 2,0 TDI wiadomo plus robota ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5L oleju (w bańce) i filtr wychodzi około 150zł, moim zdaniem do 200zł z wymianą to normalna cena. Olej z beczki zalewany w warsztacie wychodzi taniej, niż jakby kupować go w bańce 5L, więc taka wymiana nie powinna przekroczyć 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze olej i filtr kupuje sam, a za samą wymiane filtra oleju i oleju płacę 50zł w warsztacie. Resztę filtrów zmieniam we własnym zakresie.

U mnie wchodzi około 4litry oleju, od dobrego producenta trzeba ok 150zł liczyć plus filtr max do 50zł w zależności od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwa ok 250pln bo motul specyfic 5l Filtr Mann ok 50zl robota 0pln bo olej kupowałam u mechanika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, hager84 napisał:

Oliwa ok 250pln bo motul specyfic 5l Filtr Mann ok 50zl robota 0pln bo olej kupowałam u mechanika 

Jaka tyle kosztuje ? Filtr tez coś drogi.

Widocznie mechanik doliczył do cen wymianę.

Za samą robociznę płacę 30 zł, pojazd jest podnośniku min. 30/45 minut aby ciepły stary olej dobrze ściekł.

W tym czasie zawsze mechanik ma coś jeszcze do przeglądu w pojeździe aby nie narzekał, że ma straty.

Chemię kupuję sam za 250 zł/5 litrów nie kupowałem jeszcze oliwy, staram się zakupić znacznie wcześniej za Millersa CFS zapłaciłem ostatnio fakt w promocji 150 lub 170 zł/5 litrów, Liqui Moly Synthoil 5W40 płaciłem 120/130 zł za 5 litrów, filtry zależy jaki ale koszt 20/30 zł Knecht, Mann, Purflux, Bosch, Denso czasem Filtron.

Dla mnie najważniejsza jest właściwa procedura spuszczenia starego oleju.

Widuję jak ludzie zostawiają samochód na mrozie na kilka godzin, mechanik odpala silnik wjeżdża na podnośnik i spuszcza częściowo gęsty stary olej i zalewa nowy zamiast dedykowanej ilości 5,5 litra tylko 4,5 litra, gdyż stary gęsty zalega w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPL. Olej MOTUL 5L + wszystkie filtry + robocizna 500 zł brutto (materiał 353,00)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Do mojego wchodzi 3,8-4 litry. Pytam, bo dzwoniłem po mechanikach i różnica w cenie 350 do nawet 800 zł i zastanawiam się skąd takie różnice. 

 

Swoją drogą zalać znów Castrol czy może tego Motula sporo osób poleca.

Edytowane przez Kimas97
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kimas97 napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Do mojego wchodzi 3,8-4 litry. Pytam, bo dzwoniłem po mechanikach i różnica w cenie 350 do nawet 800 zł i zastanawiam się skąd takie różnice. 

 

Swoją drogą zalać znów Castrol czy może tego Motula sporo osób poleca.

jest caly temat olejowy, jak masz ochote to poczytaj czemu nie polecaja castrola ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 14:20, moniuh napisał:

jest caly temat olejowy, jak masz ochote to poczytaj czemu nie polecaja castrola ;)

Castrol ma również dobre oleje typu 0W... i 10W50/60.

Castrol produkuje wyśmienite oliwy dla ASO grupy VW.

Tak do końca nie można wszystkich produktów Castrola traktować jako nie dobrych.

Każda firma ma lepsze i te tańsze produkty.

Ludzie chcą dobry towar i tani, tak się nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...