Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BFB Quattro] - Demontaż wysprzęglika.


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z was demontował wysprzęglik bez wyciągania skrzyni? Jest to bez problemu wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba demontować skrzynie do wyprzęgnika, odkręcasz jedną śrubę i wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego problemu. Przy montażu trzeba mieć troche siły ale wymiane ogarniesz w 20 minut na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób to na spokojnie bo przy montażu jak nie trafisz trzpieniem w zagłębienie w łapie to przy pierwszym wciśnięciu sprzęgła możesz uszkodzić wysprzeglik. Czyli po zamontowaniu pierwsze naciśnięcie pedału sprzęgła to z wyczuciem jak będzie stawiał opór na pedale, musisz zrobić poprawkę z umocowaniem wysprzeglika. Bo później czytamy na forum że "po wymianie rozerwało wysprzeglik"?

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę ostrożny. Muszę go wyjąć aby sprawdzić czy nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Emejcz napisał:

Ok, będę ostrożny. Muszę go wyjąć aby sprawdzić czy nie cieknie.

jeśli płynu hamulcowego nie ubywa to nie cieknie,problem jak guma na wysprzęgliku będzie rozerwana wtedy podczas wyjmowania jedna część może wpaść do środka ,jak wymieniałem skrzynię właśnie ta guma była rozerwana i wysprzęglik w 2 częściach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, greg2505 napisał:

jeśli płynu hamulcowego nie ubywa to nie cieknie,problem jak guma na wysprzęgliku będzie rozerwana wtedy podczas wyjmowania jedna część może wpaść do środka ,jak wymieniałem skrzynię właśnie ta guma była rozerwana i wysprzęglik w 2 częściach

Czy od tego też ci źle wysprzęglało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Emejcz napisał:

Czy od tego też ci źle wysprzęglało?

Nie, ja skrzynię wymieniałem bo wyła,wysprzęglik został ten sam , tylko gumę wymieniłem od tego co ze skrzynią był, spróbuj odpowietrzyć może płyn stary , kiedy wymieniałeś, wiele osób wymienia płyn w układzie hamulcowym, a o sprzęgle zapomina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, greg2505 napisał:

Nie, ja skrzynię wymieniałem bo wyła,wysprzęglik został ten sam , tylko gumę wymieniłem od tego co ze skrzynią był, spróbuj odpowietrzyć może płyn stary , kiedy wymieniałeś, wiele osób wymienia płyn w układzie hamulcowym, a o sprzęgle zapomina

Wymieniałem niedawno płyn, przelewałem przez wysprzęglik, ale strasznie słabo to szło mimo tego, że dodatkowo próbowałem wyciągać strzykawką dużą. Tak jakby brakowało ciśnienia albo coś było tam przypchane. Ciężko powiedzieć. Dziś na wieczór pewnie zacznę sprawdzać wysprzęglik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może rzeczywiście coś z nim jest, tak naprzyszłość jakbyś kupował drugi , mają 2 rodzaje średnic przewodu doprowadzajacego płyn, dlatego ja zostawiłem stary, w tym nowszym była większa średnica i po zamontowaniu płyn mi uciekał i musiałem zalożyć stary, także zwróć na to uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem dziś. Wyciągnąć łatwo, ale przy wsadzaniu rzeczywiście trzeba uważać aby trzpień się źle nie ułożył. Warto mieć do tego lusterko. 

Niestety mój wysprzęglik wygląda normalnie. Przepchnąłem przez niego ponad 100ml płynu w stronę zbiorniczka, ale nic to nie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...