Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamienione pozycje DRIVER / PASSENGER na klimatroniku


ziolek335

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio zauważyłem, że mam zamienione pozycje sterowania na klimatroniku. Jak zmieniam temperaturę albo siłę nawiewu, cokolwiek... pokrętłem od strony kierowcy to wyświetla się strona pasażera na wyświetlaczu MMI i steruje stroną pasażera a jak steruje stroną pasażera to na MMI wyświetla stronę kierowcy i steruje stroną kierowcy :) Miał ktoś może taki przypadek? Można ogarnąć to adaptacją albo kodowaniem przez VCDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje się tak od początku kiedy masz auto? grzebałeś coś czyli zmieniałeś kodowania licznika, może podmieniałeś klimatronica?

 

w A4 jest tak że kodując licznik na angielski możesz zmienić zasadę działania klimy na angielską (ten sam sterownik ale softwar'owo zmienia zasadę działania) może w A6 działa to podobnie.

w przypadku A4 musisz zmienić kodowanie licznika na europejskie i zmienić nastawy podstawowe w klimatroniku, wtedy przyucza się nowych wartości i działa jak trzeba. Czy w A6 działa to tak samo? tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na początku było wszystko ok i w sumie nie pamiętam od kiedy tak jest bo ostatnio dopiero to zobaczyłem. Auto było w serwisie ostatnio ale naprawiali zupełnie co innego. Myślę, że po serwisie tak się stało ale nie jestem pewien. I klimatronik nie był nawet rozłączany. No i auto europejskie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...