Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszczelki pod pod pokrywa zaworow


Przemo1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zabieram sie do wymiany uszczelki pod pokrywa zaworow . Mam audi a4b5 z silnikiem 1.9 tdi ajm 115km i mam kilka pytan. 

Ile nm dokrecac szpilki od pokrywy ?

I jak wyregulowac popychacze zaworowe bo zaczal mi glosniej klekotac. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy z wyciekami spod dekla i wymieniłem chyba 3 uszczelki. Za którymś razem położyłem dekiel na grubej szybie (6 mm) i okazało się, że dekiel się "kołybie". Krawędź od strony pasażera była wypukła w środku długości, a dwa narożniki wisiały w powietrzu, że wchodził szczelinomierz 0,5 mm. Widocznie ktoś zaczął dokręcanie od środka, zamiast od krótszych boków. Prawidłowo pokrywa nadawała się do wymiany, jednak postanowiłem wyprowadzić płaszczyznę przy pomocy drobnego, ale ostrego pilnika. Powlekłem szybę cienko czarnym olejem i ślady na deklu spiłowałem i tak kilka razy, aż uzyskałem płaszczyznę. Potem dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie benzyną ekstrakcyjną przylgni na głowicy i deklu, nałożenie Silikon Reinzosil (26 zł) na czoło dekla i przylgnię głowicy (cienko, ale po całości, założenie uszczelki Elring (48 zł). Założenie śrub wymoczonych w słoiku z benzyną ekstr. położenie pokrywy, nasadowym 10 dokręcić w palcach za trzpień klucza w wymaganej instrukcją kolejności w trzech przejściach, potem do ledwo wyczuwalnego oporu. Dokręcenie też w kolejności o ok. 90 stopni. Klucza dynamometrycznego nie posiadam. Tym razem po ok. 600 km brak wycieków. Trochę rozwlekle, ale na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kolejność dokręcania jest powodem krzywienia sie pokrywy, tylko starość i wpływ zmiennych temperatur na tworzywo sztuczne. Temat rzeka na tym forum ale jak ma być szczelnie to albo silikon albo pokrywa z aso :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Moj problem rozwiazany a rozwiazal go sylikon na calosci nowej uszczelki . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...