Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana plecionki wydechu A4 b6 3.0 ASN tiptronic


tyfus83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam pytanie czy ktoś z was wymieniał plecionke wydechu w ASNie w tiptronicu. Rozchodzi się o poziom trudności, czy naprawdę trzeba motor opuszczać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, trzeba za to dosyć gratów powyciągać bo kolektory wydechowe są ustawione od dołu i do tego trzeba wytargać całą puche z filtra, a z drugiej strony zbiornik płynu chłodzącego.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dojście mówisz od góry? Bo od dołu to tragedia przy tiptronicu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko od góry. Pamiętaj że to bardzo żmudny proces, trzeba zdjąć wydech, wyciąć plecionki, założyć bez plecionek, dopasować plecionki, złapać na krótko, znowu zdjąć, dobrze zespawać i dopiero później zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego dużo mi pomogłes. Mam już na to wszystko jakiś obraz. Tak sobie myślę że trzeba to zlecić tlumikarzowi, przekażę mu ta instrukcje od Ciebie. Dzięki "L" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej instrukcji nie będzie potrzebować, bo oni z tego żyją, dlatego czasami cena jest różna. Nie zdziwię się jak zaśpiewa Ci ok 400 zł bo tam jest cały dzień 'bawienia' się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tipie ale w manualu plecionka ma rozmiar 55 x 120. Ostatnio przerabiałem demontaż u siebie do regeneracji prekatów, za demontaż/montaż krzyknęli mi 500zł
Podziękowałem i wymontowałem sam, na spokojnie 4godz, ale przy manualu jest łatwiej i od dołu to ogarnąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, Gregory87 napisał:

Nie wiem jak w tipie ale w manualu plecionka ma rozmiar 55 x 120.

W tipie od dołu nic prawie nie widać, tyle miejsca :) także tylko od góry. Gdzie kolego kupowałem plecionke? Podejrzewam że wymiar ten sam będzie. 

Edytowane przez tyfus83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wstawili oryginał w serwisie gdzie robili mi katy, za szt - 100zł był na nich nr, ale kurde zapamiętałem tylko rozmiar ? kiedyś widziałem na allegro jakieś zamienniki, poniższej masz archiwalny link zapytaj gostka pewnie będzie jeszcze miał:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/zlacze-elastyczne-audi-a4-3-0-v6-quattro-220km-asn-i3805265957.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego. Już napisałem czekam na odp od sprzedającego. Przeraża mnie ten widok z dostępem do tych kolektorów haha masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...