Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż miski olejowej


witek77723

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Za jakis czas robie plukanke silnika w B7 3.0 tdi. Chcialbym po tym zabiegu sciagnac miske. Robil juz to ktos? Mieliscie jakies problemy z tym? Uszczelke mam juz w tubce. Z jaka sila dociagnac pozniej sruby?

Edytowane przez witek77723
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie cieknie to szczerze, nie ruszałbym miski. Z tymi płukankami tez nie ma co świrować bo pomaga toto jak umarłemu kadziło. Jeżeli silnik jest zdrowy tylko nieco zachwaszczony po wymianach w LL to dobry syntetyk go wypłucze najdalej po kilkudziesięciu tysiącach km, a jeżeli są złogi nagaru to płukanka i tak ich nie ruszy. 

Przy demontażu miski czeka na Ciebie odkręcenie drążka stabilizatora i bardzo staranne odtłuszczenie oraz oczyszczenie krawędzi styku miski i silnika- inaczej będzie ciekło. Moment dokręcenia śrub- nie przekraczałbym zakresu 20-30 Nm.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja poradziłem sobie bez zdejmowania drążka stabilizatora.. Jak wcześniej tego w tym aucie nie robił to niech zdejmie, zobaczy przynajmniej w jakim stanie jest jego silnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 19:21, witek77723 napisał:

Witam! Za jakis czas robie plukanke silnika w B7 3.0 tdi. Chcialbym po tym zabiegu sciagnac miske. Robil juz to ktos? Mieliscie jakies problemy z tym? Uszczelke mam juz w tubce. Z jaka sila dociagnac pozniej sruby?

Jak czytam coś takiego to od razu ciśnie mi się na myśl ile to trzeba się naczytać w necie  by się porywać na takie głupie zabiegi bez wyraźnego powodu i bez żadnego pojęcia o skali trudności, niuansach tak wydawało by się prozaicznej roboty jak demontaż i ponowny montaż miski olejowej :D

P.S. 

Zamiast stosowania wszelkiej maści płukanek lepszy efekt osiągniesz jak zainwestujesz w dobry olej i zmniejszysz przebieg  pomiędzy wymianami oleju :whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...