Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprzęgła i dwumasy w różnym czasie.


czort1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pokrótce opiszę moją sytuację - auto: A4 B8 2.0 TDI 177km CLGC quattro.

Rok temu miałem dziwne objawy - podczas postoju, na biegu jałowym, przy wciśniętym sprzęgle słychać było lekkie chrobotanie. Podczas puszczania sprzęgła dźwięku nie było.

Wspólnie z mechanikiem, oraz na podstawie oponii, forum, komentarzy zdiagnozowaliśmy że to łożysko oporowe.

Jako że, nie ma zamienników do CLGC koszt dwumasy oraz sprzęgła z dociskiem jest bardzo wysoki. Z racji na to, że dwumasa nie dawała żadnych oznak zużycia zdecydowałem się na wymianę samego sprzęgła z dociskiem.

Po wymianie ów zestawu nie było żadnej różnicy - dźwięk przy wciśnięciu sprzęgła pozostał.

Sfrustrowany pogodziłem się z myślą, że ten typ chyba tak ma.

 

Do dziś. Przez rok użytkowania dźwięk delikatnie przybierał na głośności. Nie przeszkadzało mi to zbytnio ponieważ moja a4 jest 3 autem w rodzinie i rzadko ją użytkuję.

Teraz po przejechaniu 13 tys. km od wymiany sprzęgła z dociskiem, kiedy znów nacisnę sprzęgło podczas postoju słyszę metaliczne stuki - po zwolnieniu sprzęgła stuki ustają. Przy przyśpieszaniu czuć minimalne wibracje. 

Myślę teraz, że winnym jest koło dwumasowe. Z resztą wygląda na to, że odpoczątku było.

Niestety sytuacja na rynku nie zmieniła się i dalej nie ma zamienników - pozostaje tylko drogie ASO.

W końcu przechodząc do meritum - Czy jest sens wymieniać teraz same koło dwumasowe z racji, że sprzęgło + docisk były wymienane 13 tys. km temu, a w zasadzie objawy które mam wskazują na to, że to są początki padania dwumasy, więc myślę że jej kondycja nie jest tragniczna?

W jednym warsztacie usłyszałem, że mija to się z celem. Czy jestem teraz zmuszony wymienić komplet i znów ponosić koszty zakupu nowego sprzęgła i docisku?

Bardzo proszę Was o opinie.

 

Dziękuję!

Edytowane przez czort1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...