Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszczelek wtrysku


Wojciech1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zgłaszam się z zapytaniem o wymianę uszczelek pod wtryski do mojego audi 2.0 tdi Cr... Od razu mogę powiedzieć że nie robiłem logow gdyż czekam na Vcds..  Mam nadzieję że na dniach przyjdzie, ale zauważyłem nA 2 wtryskach od góry upocone prawdopodobnie gdzieś oring puszcza, a do tego faluja obroty na biegu jalowym. Dokladniejsza diagnostyke zrobię jak Vcds przyjdzie.  Moje pytanie czy będzie problematyczna wymiana tych oringow?  Jak z odpowietrzeniem? Na coś zwrócić uwagę?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tygodniu wyjmowałem wtryski do sprawdzenia, mam ten sam model co Ty, kilka fotek masz w temacie "Pompa wysokiego ciśnienia opiłki" strona 19. Wyjąć to nic trudnego, jeżeli zapocone jest przy górnym dekielku to wymiana dekielka na nowy. Aby go wymienić musisz wyjąć wtryskiwacze. Na każdym wtryskiwaczu masz jeszcze jeden oring i podkładka miedziana. Falowanie obrotów to zapewne regulator ciśnienia paliwa bądź któryś z wtryskiwaczy. Sprawdź czy nie masz opiłków w pompie wysokiego ciśnienia. Co do odpowietrzania to najlepiej zrobić to VCDS. Według programów przy wymianie filtra odpowietrza się raz a fakt jak wymiana pompy lub wtrysków trzeba odpowietrzyć trzy razy. U mnie wyglądało to tak że odpowietrzyłem trzy razy ( cały układ wtryskowy zamknięty chociaż niektórzy mówią że dobrze jest popuścić przewody przy wtryskach i pokręcić chwilę, ja tego nie stosowałem) mimo tego auto kręciło kilka obrotów i przerwałem następnie znowu kręcił aż zapaliła się kontrolka od oleju więc przerwałem i jeszcze raz odpowietrzyłem za trzecim razem kręcił kilka obrotów i złapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dekielkow masz na myśli te metalowe płytki? Właśnie od góry na 2 wtryskach jest upocone. Mam komplet oringow ale w takim razie poszukam dekielkow. Co do opiłkow to jeszcze nie sprawdzałem. Na dniach będę miał Vcds więc Beee więcej wiedział jeżeli chodzi o diagnostyke. A sprawdzałes wtryski bo coś się działo? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dodaję foto tych wtryskow.. Może nie jest to bardzo mokre ale mimo wszystko coś tam cieknie 

IMG_20190215_174421.jpg

IMG_20190215_174427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dekielki do wymiany. Aby się z tym uporać trzeba demontować wtryski. Prawidłowo powinno się wymienić oring i podkładkę pod wtryskiwaczem i ewentualnie dekielki, jako że u mnie było sucho to wymieniłem tylko podkładki miedziane pod wtryskami. Wyjąłem do sprawdzenia bo mam dziwne korekcję na zimnym silniku. Wtryski mam w stanie idealnym. Regulator ciśnienia na szynie poleci nowy, mam nadzieję że to on robi robotę.

Przy opiłkach w układzie możliwe jest że jakieś pójdą we wtryskiwacz co powoduje uszkodzenie rozpylacza i fizycznie nie jest on w stanie domknąć się przez co przy małym ciśnieniu (wolne obroty) potrafią tworzyć się krople paliwa których sterownik nie widzi. Gdy tak sobie paliwko kapie na tłok w ilości większej niż w danym momencie powinien podać wtryskiwacz temperatura spalania mocno wzrasta co w ostateczności kończy się stopieniem tłoka i brakiem kompresji na cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli wtryskiwacz nie chce wyjść?odkręcilem wszystko i nawet nie drgnie.w tamtym roku 15tyś km temu wyszły bez problemu.potrzebuje jakiś ściągacz.poleci coś ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potrzebujesz ściągacza bezwładnościowego do wtryskiwaczy. Ceny startują od 39zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, brolypl napisał:

Tak, potrzebujesz ściągacza bezwładnościowego do wtryskiwaczy. Ceny startują od 39zł

masz może jakieś namiary?jaki tam jest gwint na tym wtrysku co wchodzi przewód paliwowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam manuala jak wyjąć i zamontować wtryskiwacze w naszych  Audi a4 b8 2.0 tdi.

Edytowane przez renegat207
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...