Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło z kołem dwumasowym pasuje od B9 do B8 facelift ?


pilKOZAK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Forumowicze czy może ktoś się wypowiedzieć czy taki zestaw od B9 będzie pasował do B8 2.0 CJCA? zestaw sprzęgła

Średnica 240mm ilość zębów 28 wszystko się zgadza, a jeżeli to 100% oryginał to cena też przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają też do B8 więc po co brać z B9?

https://www.sprzegla24.pl/produkt/sprzeglo-dwumasa-audi-0b1-105-266-ag/61576#opis_start

Taniej i jest cały komplet z łożyskiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . No właśnie czy mógłby się ktoś wypowiedzieć czy sprzęgło z B9 pasuje do B8 lifta ? Motor 2.0 tdi CJCC . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy potwierdzić, że zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym od Audi A4 B9 pasuje również do B8. Mamy wielu klientów, którzy zastosowali takie rozwiązanie m.in. do A4 B8 z podniesioną mocą silnika. 

Zestaw od A4 B9 jest ulepszony w stosunku do oryginalnego od B8 - w zestawie do B9 nieco zmieniona została konstrukcja tłumików drgań, dzięki czemu tłumienie jest lepsze. Klienci doceniają, że po zastosowaniu sprzęgła od B9, znika problem szarpania przy ruszaniu znany z wielu A4 B8.  Mamy nieoficjalne informacje, że zestaw od A4 B9 jest w stanie wytrzymać większy moment obrotowy. 

Zestawy od A4 B9 są u nas objęte pełną gwarancją. 

Link do zestawu od Audi A4 B9.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest lepszym rozwiązaniem założyć do auta z podniesioną  mocą sprzęgło od silnika CGLC ? to pierwsze pytanko?? a drugie: piszesz kolego że sprzęgła u ciebie z A4 B9 objęte są pełną gwarancją tak? ale również po zamontowaniu tego zestawu do B8 ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 16:08, Sprzegla24 napisał:

Możemy potwierdzić, że zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym od Audi A4 B9 pasuje również do B8

Dziękuje za odpowiedź i witamy Sprzegla24 na forum:hi:Myślę że będziecie bardzo pomocni w rozwiewaniu wątpliwości na temat sprzęgieł, szczególnie gdy macie go "w ręce" wraz z dostęp do specyfikacji technicznej.

Czy będzie można liczyć na jakiś rabacik dla forumowicza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawa  ma z mechanizmem  wysprzeglania .W sytuacji  montażu  sprzęgła  z b9 do b8 ?

W b8   jest metalowa  łapa  i wysprzeglik  na zewnątrz  skrzyni biegów. 

A w b9 jest już  inaczej  bez łapy  i inne  łożysko . 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Luk2012 napisał:

A jak się sprawa  ma z mechanizmem  wysprzeglania .W sytuacji  montażu  sprzęgła  z b9 do b8 ?

W b8   jest metalowa  łapa  i wysprzeglik  na zewnątrz  skrzyni biegów. 

A w b9 jest już  inaczej  bez łapy  i inne  łożysko . 

??

Pewnie pasuje bez problemu. Napisz do użytkownika inhosik. On zakładał do b8. Mi pisał, że sprzęgło działa super i pasuje bez problemu. Skoro średnica jest taka sama itp to co ma nie pasować? Ja założyłem nowe i nie jestem do końca zadowolony, żałuję że do b9 nie założyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mlodziak22 napisał:

nie jestem do końca zadowolony,

a jakie masz jeszcze niepokojące objawy na nowym (SACHS czy LUK)? Może założone nie do końca ze sztuką...

Przy jakim przebiegu zdecydowałeś się wymienić i czemu? Mi jak się zagrzeje w miejskiej jeździe (dość dynamiczna jazda i hamowanie biegami) to zaczyna podszarpywać przy ruszaniu z 1go biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina takiego dziadostwa jakie teraz sprzedają, a nie żadnego złego montażu. W sklepie, czy na forum nikt ci nie powie że to szmelc. Inaczej nie mogę tego nazwać. U mnie było dokładnie to samo. Szarpalo na ciepłym. Przebieg 130 tyś. Tarcza wyglądała jak nowa, ale dwumas miał bardzo duży luz. Teraz na nowym dwumasie na ciepłym  drży auto na postoju gorzej jak na starym. Skoro od b9 jest trochę lepsze to się nie zastanawiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam  ze problem  występuje  i nie tylko  w a4 b8.

Mam  znajomych  audi a6 c7 z 2011 i 2013 roku  Manual  2.0 tdi  moc-177. U nich też  często szarpie z jedynki  bardzo małe  przebiegi.  Jest  gdzieś   feler  i nawet  audi  próbowało na początku  wymieniac różne  rzeczy  sprzęgła wysprzegliki itp. I dali sobie  spokój mówią  ze ten typ tak ma ?

U mnie  b8 FL 2014 też lubi szarpać aż wstyd ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 22:03, kladek napisał:

powiem tak.pasuje bez problemu


Rozumiem, że łapa i łożysko zostaje z B8? Zmieniłem 2000 km temu komplet sprzęgła i jest lipa, wibracje na całym nadwoziu, kupiłem komplet Sachs. Stary zestaw po za szarpaniem przy ruszaniu nie wykazywał jakichś oznak zużycia, jedynie łożysko zaczęło huczeć, dlatego zdecydowałem się na wymianę. Przebieg przy wymianie 299000 km a wydaje mi się, że wyjąłem oryginał LUK, na dwumasie data 09.09.11.

 

 

 

IMG_20191216_161805.jpg

IMG_20191216_161846.jpg

IMG_20191216_161927.jpg

IMG_20191216_162114.jpg

IMG_20191216_162125.jpg

Edytowane przez Raf4rb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprzęgło w B8 jest tak h*jowo skonstruowane, że szkoda gadać. Właśnie dziś mi padło sprzęgło. Podejrzewam docisk bo nie da się wysprzęglić, a wiem że te dociski są samonastawne i słyszałem już o takich przypadkach w B8. Jeśli sprzęgło z b9 pasuje to takie założę. Może coś poprawili w konstrukcji.  W dodatku jeden sprzedawca powiedział, że do mojego silnika dwumas jest dostępny tylko w ASO i kosztuje 5k

 

Edytowane przez martin0485
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zmianie sprzęgła. Założyłem zestaw z B9. Wszystko poza łożyskiem oporowym pasuje bez najmniejszego problemu. Łożysko musi być z B8 Założyłem komplet o nr 0CX105266 Ale inne też podejdą. Moje sprzęgło wytrzymało 370k od nowości. Myślę, że to nie najgorszy wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się może czy taki zestaw 0CS105266L będzie pasował do przedlifra manual 2.0 tdi ?

Edytowane przez lycha340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się, dwumas od każdego kodu silnika z b9 podejdzie do b8? konkretnie mam na myśli OCS141117F + to co kolega wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 13:58, pitasss10 napisał:

Podpinam się, dwumas od każdego kodu silnika z b9 podejdzie do b8? konkretnie mam na myśli OCS141117F + to co kolega wyżej

Czy wymieniłeś na takie jak pisałeś czy na coś innego, również stoję przed wyborem sprzęgła do b8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KingRaider napisał:

Czy wymieniłeś na takie jak pisałeś czy na coś innego, również stoję przed wyborem sprzęgła do b8 :)

Nie, póki co nadal jeżdżę bez wymiany. Podniesienie obrotów jałowych uciszyło dwumas ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...