Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odszkodowanie - mało czy odpowiednio?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ja z pytaniem do was o to czy ubezpieczalnia mogła by zapłacić więcej ? Otóż miałem kolizję nie ze swojej winy, nikomu nic się nie stało ale nie obyło się bez policji, która stwierdziła winę tamtego goscia. Zadzwoniłem do ubezpieczalni zrobiłem 3 zdjęcia dosyć mało szczegółowe, które tam wysłałem po kilku dniach dostałem smsa od ubezpieczyciela że na podstawie wysłanych zdjęć ( tych mało szczegółowych) w ramach ugody szkodę wycenili na 3500 z groszami wg mnie nie jest to atrakcyjna cena tym bardziej że jeszcze nie wiem dokładnie co z mechaniczna częścią samochodu ( odpala i na lawetę wjechała sama :D tyle wiem narazie) 

I pytanie czy można podbić odszkodowanie jeżeli wyśle jakieś szczegółowe zdjęcia ? 

Na ile wy wyceniacie ta szkodę ? Dzięki z góry za odpowiedzi pozdrawiam :)

 

IMG_20190325_165408.jpg

IMG_20190325_165559.jpg

IMG_20190325_171052.jpg

IMG_20190325_165455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli to jest auto z Twojego profilu, czyli rocznik 1999, to jest to szkoda całkowita (koszt naprawy przekroczy wartość pojazdu przed szkodą). W takim przypadku ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie stanowiące różnicę pomiędzy wartością auta przed szkodą, a wartością wraku. Tym samym proponowana kwota wydaje się być nieco za niska, bo wraku raczej nie sprzedasz za kwotę wyższą niż 1000 zł.  Zażądaj więc szczegółowej wyceny szkody, po czym będziesz miał możliwość odwołania od tej wyceny i ewentualnego podwyższenia wartości auta przed szkodą. Jest to możliwe poprzez udokumentowanie nakładów poniesionych na doposażenie pojazdu, modyfikacje, lub wymianę całych podzespołów. Nie zapomnij że masz prawo korzystać z pojazdu zastępczego. Przysługuje od dnia zdarzenia do wypłaty odszkodowania, plus 2-3 dni na poszukiwanie nowego auta. Samochód zastępczy możesz wynająć nawet od osoby prywatnej (potrzebna umowa najmu z określoną stawką dobową (w granicach połowy stawki stosowanej przez wypożyczalnie).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...