Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 CCWA - wymiana silnika.


dgr

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wszystkim,

wczoraj niestety... silnik się skończył (189tkm, rocznik 2008 Automat, było bum na autostradzie i już więcej nie kreci). Jeden mechanior ogladał, ale stwierdził, że nie opłaca sie naprawiać i lepiej wymienić na nowy / używany.

Teraz pytanie: jaki motor można tam ewentualnie wsadzić? I czy zna ktoś jakiś warsztat który by to zrobił, żeby to chodziło i za tydzień nie padło... (najlepiej sprawdzony).

z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy co wkładają inne silniki i chodzi nawet 3.0 biturbo możesz tam wsadzić wszystko kwestia kasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz dwie rzeczy:

-znaleźć dobry silnik

-znaleźć takiego człowieka to zrobi i zadziała..

eh nic przyjemnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zacząć od diagnostyki obecnego... musisz mieć dużo kasy skoro ot tak komuś wierzysz na słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka, to fakt. Świece ok, wtryskiwacze ok. Cza głowice sciągnąć i paczeć. Ino juz ma troche nalatane. Nie mam za bardzo nikogo zaufanego komu mógłbym to zlecić, wiesz jak to jest w - będzie pan.. 

sam nie mam na tyle pojęcia, żeby go rozbebeszyć. Znaczy rozbebeszyć moge, ale pewno nie złoże go na zat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 tyś to nie jest przebieg, mój miał prawie 400 przy mocy prawie 400koni i ciągle jeździ u kumpla. W busach mam ponad 600 tyś i też żyletki

znajdź speca nie wróż z fusów, po za tym generalny remont wyjdzie podobną kasę a masz wsio ogarnięte, przede wszystkim wiesz co masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi taki gościu powiedział, no już teraz po fakcie jest. Że jakbym te łańcuchy wymienił to by do 0,5 mln śmignął. Eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówcę, jeśli twój przebieg jest prawdziwy, to silnik jest bardzo młody, bez diagnostyki (rozebrania silnika i znalezienia usterki) nie pchałbym się w kupowanie innego silnika, który będzie miał prawie na pewno więcej nalatane, a żeby to miało ręce i nogi - będziesz musiał go rozebrać i zrobić dobrą diagnostykę, wymienić wiele eksploatacyjnych części.

Finalnie jakby nie patrzył - wydaj kilka stów na rozebranie swojego i znalezienie przyczyny, potem myśl co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dgr napisał:

Że jakbym te łańcuchy wymienił to by do 0,5 mln śmignął. Eh

jak Ci łańcuch przeskoczył i miałeś kolizje to remont wyjdzie taniej niż nowy silnik, nawet jakbyś miał wałki wymieniać.

Po za tym rozrząd przy takim przebiegu ? jak chcesz walić ściemę i tylko marudzić to nie licz że ktoś Ci pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście diagnozowałbym motor i najprawdopodobniej szedł w naprawę.

Szczerze polecam serwis: Graftech Service GTS Grodzisk Mazowiecki - http://www.graftechservice.pl/info-tech

Ja i paru ludzi z forum odwiedziliśmy, zobaczyliśmy i na pewno wrócimy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2019 o 19:51, dgr napisał:

Dobry wszystkim,

wczoraj niestety... silnik się skończył (189tkm, rocznik 2008 Automat, było bum na autostradzie i już więcej nie kreci). Jeden mechanior ogladał, ale stwierdził, że nie opłaca sie naprawiać i lepiej wymienić na nowy / używany.

Teraz pytanie: jaki motor można tam ewentualnie wsadzić? I czy zna ktoś jakiś warsztat który by to zrobił, żeby to chodziło i za tydzień nie padło... (najlepiej sprawdzony).

z góry dziękuje za odpowiedź.

Silnik w Twoim aucie po takiej akcji to juz złom 

Szukaj zdrowego słupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcin4x4 napisał:

jak Ci łańcuch przeskoczył i miałeś kolizje to remont wyjdzie taniej niż nowy silnik, nawet jakbyś miał wałki wymieniać.

Po za tym rozrząd przy takim przebiegu ? jak chcesz walić ściemę i tylko marudzić to nie licz że ktoś Ci pomorze.

Jak walić sciemę? Nie mam tyle lat co moja najstarsza córka, żeby wpadać na tak genialny pomysł.... 

6CC2D62A-8110-4DFD-AD0C-C815277D51C5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon do  nosba albo Genowefa garage albo do innych co robili już przeróbkę na nowsze silniki . Jeśli ci powiedzą ze się da to szukaj w miarę nowego silnika z małym przebiegiem i tyle . Mozesz nawet wsadzić 3.0 biturbo . Wszystko zależy czy autem chcesz jeździć dalej czy szykujesz i sprzedajesz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Genowefa to zapowiada sie niezle. Zadzwonie tam w poniedzialek albo moze na fejsie odpisza bo teraz juz zamkniete maja. Chce jezdzic dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota do potęgi, silnik to jedno a reszta ? i potem sprzedaj takiego ulepa.

W dniu 28.03.2019 o 20:48, Dev napisał:

Silnik w Twoim aucie po takiej akcji to juz złom 

czyli jakiej ? mi w q7 przy 240kmh pękł łańcuch i nikt nawet o swapie nie myślał.

3 godziny temu, dgr napisał:

Ta Genowefa to zapowiada sie niezle. Zadzwonie tam w poniedzialek albo moze na fejsie odpisza bo teraz juz zamkniete maja. Chce jezdzic dalej.

Znajdź dobrego mechanika i wykonaj porządną diagnostykę, złote rady z forum docenisz jak Ci wyczyszczą portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten przebieg co miałeś to NIC. Ciekawe na ile prawdziwy bo miałem CCWA 230tys przebiegu i nie słychać rozrządu ani nic, na dodatek mam jeszcze jednego co ma 300tys przebiegu i tak samo chodzi prawidłowo, rozrządu nie słychać a służy jako auto robocze wiec nikt sie nad nim nie spuszcza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mały Update.

Auto już dostało nowy silnik, też ccwa ale z 2010, właśnie wczoraj odebrałem. Śmiga, ma najechane 62tkm. Zobaczymy jak sie sprawuje.

Wymieniałem w Skoczowie na śląsku w niezależnym serwisie. Czas pokaże jak byli dobrzy ?. Wyszło 11k.

Dziekuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 letni silnik TDI z przebiegiem 62tys km? co on 7 lat w piwnicy leżał, czy w bajki wierzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten dupnie, to co dalej?

Trzeba było stary robić jak chłopaki pisali wcześniej. Tym bardziej, ze ccwa to dobra jednostka.

No nic, miej nadzieje, że ma nalatane 62 tys.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...