Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziom AdBlue


kamil642

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20190318_180710.jpgWitam mam  pytanie czy jest mozliwosc w menu sprawdzic ilosc plynu AdBlue w zbiorniku A4 b8 2015 euro 6 w MMI tego nie znalazlem  a na liczniku tylko to czy jest mozliwosc sprawdzenia realnego poziomu przed pojawieniem sie komunikatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik na foto jest wskaźnikiem ilości odbiorników wpływającym na ilość spalania paliwa. 

Więc nie ma to nic wspólnego z wskaźnikiem AdBlue

PS. Niestety producent nie przewidział możliwości jego sprawdzenia w dowolnym momencie z poziomu kierowcy

IMG_20190326_120236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie mam Komunikat 2400 km do wyczerpania Adblue pytanie czy najlepiej juz uzupelniac czy czekac wlasciwie tez nie ma sensu  lecz gdyz nie wyswietlilo ilosci uzupelnienia nie wiadomo ile dolac hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klapce wlewu paliwa znajduje sie informacja, ze minimalnie trzeba wlac 7,6 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie czy taka iść wejdzie podejrzewam że tak zakładając że średnia wielkość zbiornika ok 20 litrów. Kolejny komunikat powinieneś otrzymać przy 1000km, ja bym poczekał z tego powodu by wlać większą ilość świeżego jak wiadomo cały ten wynalazek jest wrażliwym płynem na temp. Ma datę ważności i wogole. 

PS. Jak kolega wyżej napisał obojętność mniejsza niż 7.6 może nie być widoczna przez komputer i jest nie zalecana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli z pewnoscia 10 litrow dolanych  nie powinno zaszkodzic 

Edytowane przez kamil642
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 23:17, martin0485 napisał:

A jak sprawdzić w sterowniku?

Ktoś wie gdzie trzeba szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci nie pasuje z poziomem? Przy niskiej ilości wyświetli komunikat że starcza na 2400km i trzeba dolać. Tak było u mnie czyli odpowiednio wcześnie. Do zbiornika weszło 22 L a sam zbiornik ma 24 l w a4 b8

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aprox99 napisał:

A co ci nie pasuje z poziomem? Przy niskiej ilości wyświetli komunikat że starcza na 2400km i trzeba dolać. Tak było u mnie czyli odpowiednio wcześnie. Do zbiornika weszło 22 L a sam zbiornik ma 24 l w a4 b8

Chciałbym sprawdzić poziom AdBlue przez sterownik. Miałem dziwna sytuacje zaświecił się komunikat na 2400km wiec chciałem dolać czynnika z dystrybutora i dolałem tylko 2l po czym dystrybutorzy się zaciął i nie mogłem wlać więcej, tak wiem ze trzeba wlać większa ilość, a w moim przypadku komunikat zgasł, a jeżdżę już jakiś czas i stad moje pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo.Dystrybutor ad blue wyposażony jest w magnetyczną blokadę w pistolecie do napełniania. Żeby to działało musi być w samochodzie w otworze gdzie wlewasz magnetyczny pierścien, któtego audi nie ma. Dlatego nie zatankujesz z dystrybutora nawet do kanistra. Potrzebujesz złączkę którą wkładasz do wlewu a potem pistolet do złączki. Ta złączka ma ten pierścien i po prostu odblokuje pistolet. Po tym doświadczeniu kupiłem ad blue w plastykowym pojemniku za 3,33 Euro za 5 l i wlałem ot tak do środka. Za złączkę chcieli prawie 30 euro. Czytałem że na niektórych stacjach nie ma problemu, nie wiem próbowałem na jednej

Screenshot_20191227-174827.jpg

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil994 napisał:

I  po tym jak wlałeś zaświeciło Ci się kolejne uzupełnienie adblue ?

Po wlaniu tych 2L z dystrybutora dalej wysakiwał mi komunikat o tych 2400 km.po wlaniu następnych 20 L nie.Według audi trzeba wlać conajmniej 7L.żeby komunikat zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dolalem 6,5 litra z dystrybutora i komunikat zgasł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mezo napisał:

Ja dziś dolalem 6,5 litra z dystrybutora i komunikat zgasł 

Nalałeś bez problemu albo pistolet odbijał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...