Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Możliwość zakodowania DRL


Mordeliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam dwa pytanie odnośnie kodowania świateł.

Auto to A4 B7 z czujnikiem zmierzchu i deszczu w lusterku, pokrętłem auto, CLH, ale w miejscu gdzie powinien być przełącznik od DRL jest pokrętło ustawiania wysokości świateł bo to zwykły reflektor bez Xenonu.

1. Czy w tym aucie da rade zakodować światła dzienne ze świateł długich? i Jak tak to jak to zrobić. Próbowałem ustawiać różne kodowania i włączałem DRL w adaptacji ale niestety światła DRL nie startują.

2. Po kodowaniu świateł nie zależnie czy na Skandynawie czy na Europe światła startują po zapłonie i świecą w pozycji 0. Da się to wyłączyć jakoś?

3. Czy da radę ewentualnie zakodować halogeny jako światła dzienne w b7? Jeżeli ktoś wie jak to zrobić prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wydaje mi się, że nie, bo musiałbyś zakodować Bixenon with DRL, a z tego byłaby pewnie masa błędów.
2. Na Europie nie powinny świecić mijania na 0, ale być może pokombinowałeś tak, że Ci zapala DRL-ki w krótkich, a że nie zmieniłeś dimmingu to wyglądają jak światła mijania.
3. Nie pamiętam, na 100%, ale samym kodowaniem chyba nie, trzeba jakąś rzeźbę zapodać, ale ręki nie dam sobie uciąć, poza tym to słaba opcja jest...

Masz taki sam config jak ja i pierwsze co zrobiłem po zakupie interfejsu to próbowałem to ogarnąć na wszystkie możliwe sposoby i doszedłem do optimum dla mnie, tj.
Dzienne światła w światłach mijania na 70% jak jest jasno, po zmroku wiadomo normalnie. Długie to długie, halogeny to halogeny... Przełącznik na Auto i zapominamy o nim...

W tym celu kodujesz:
- zwykle lampy bez DRL (halogen w/o DRL)
- skandynawię
W adaptacjach:
- Day-Time Running Lights dajesz na ON,
- DRL dimming Low Beam (czy coś w tym stylu?) ustawiasz w % na ile chcesz, np 70.

Spróbuj sobie tak, wszystko inne wiąże się z większym bądź mniejszym modzeniem, a to masz od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Podłącza się do tematu bo idealnie pasuje do mojej zagwostki, mianowicie mam co prawda Seata Exeo...ale to właściwie B7.

Walczę z tym, żeby gdy mam na przełączniku pozycje 0 światła nie świeciły.....i ***j.

Konfiguracja podobna:

- zwykle światła

- czujnik zmierzchu

- CLH

- funkcję AUTO na przełączniku 

Brak długiego kodowania sprawy nie ułatwia, ale krótki kod w VCDS'e jest dosyć prosty i czytelny, ale jest problem. Config, który podał Pablo_s-c i, który u niego działa u mnie nie wchodzi.....jako jedyny. Każde inne ustawienie się zapisuje z USA, Kanadą, kombinacje świateł....a ta jedna nie. 

Zapisany kod był 11111 (avant, czujnik, hak, zwykle światła, cała europa) - czy fabrycznie, czy ktoś tam grzebał tego nie wiem. Wedle powyższego opisu powinno być 11102....ale nic z tego.

Światła na 0 świecą na 51%, na AUTO jest auto, potem postój i cały czas na Full....pytam na co to 0 skoro jest funkcja AUTO? 

Ma ktoś może pomyśl jak to ugryźć? 

 

 

Edytowane przez RedForman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...