Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grupa 66, czujnik sprzęgła


Maciek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc w odczycie grupy 66, chciałem sprawdzić czujnik sprzęgła. Wszedłem w grupę 66 i w okienku z tego co wiem nie wciskając nic tzn. hamulca lub sprzęgła powinny być same zera, u mnie natomiast na 5 pozycji świeci się 1. Wciskając hamulec 2 ostatnie pozycje z 0 zmieniają się na 1, natomiast wciskając sprzęgło 3 pozycja os końca z 0 zmienia się na 1 i z tego co wiem jest to prawidłowa reakcja, ale nie wiem co z tą 1, która świeci się na 5 pozycji. Ktoś wie co ona oznacza i za co jest odpowiedzialna? Dzięki i pozdrawiam!

received_2411399392217913.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz sie dokładnie dowiedzieć? jesli po nacisnieciu pedału hamulca czy sprzegła wartosci się zmieniają to czujniki są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wiem. Ale jak widzisz na zdjęciu, jak wejdę w grupę 66 to wyświetla mi się jedna 1 tzn. 00001000. Z tego co wiem chyba powinny być same zera, a nie wiem za co jest odpowiedzialna ta jedynka co oznacza i właśnie tego chciałbym się dowiedzieć. Sprawdzałem na dwóch autach i właśnie tutaj wyświetla się 00001000, w drugim samochodzie 00000000...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale chyba któryś bit tyczy się przełącznika tempomatu on/off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe, bo tempomatu nie mam, przynajmniej nic mi nie wiadomo żebym miał ?. Czyli co mam rozumieć, że ktoś się kiedyś bawił i aktywowal tempomat.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciek99 napisał:

Czyli co mam rozumieć, że ktoś się kiedyś bawił i aktywowal tempomat.... ?

Nie. Tak sprawdzasz działanie czujnika sprzęgła i czujnika stopu pod pedałem hamulca. Jeśli pedał jest wciśnięty to będzie 1, a jak nie to 0. Działający czujnik sprzęgła jest niezbędny do działania tempomatu ale inny objaw uszkodzenia czujnika sprzęgła to podbijanie obrotów po jego wciśnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, przem8 napisał:

Nie. Tak sprawdzasz działanie czujnika sprzęgła i czujnika stopu pod pedałem hamulca. Jeśli pedał jest wciśnięty to będzie 1, a jak nie to 0. Działający czujnik sprzęgła jest niezbędny do działania tempomatu ale inny objaw uszkodzenia czujnika sprzęgła to podbijanie obrotów po jego wciśnięciu.

OK i rzeczywiście tak to sprawdzam czujnik stopu- wciskam pedał sprzęgła dwa ostatnie zera zmieniają mi się na jedynki, więc reakcja prawidłowa. Czujnik sprzęgła- wciskam sprzęgło 3 zero od końca zmienia mi się w jedynkę, więc reakcja prawidłowa. I co do tego pytań nie mam, moje pytanie tyczy się tego za co odpowiada ta 4 cyfra od końca, czyli ta jedynka która cały czas się świeci. Poszedłem do drugiego samochodu sprawdzić i tam są same zera, nie ma żadnej jedynki. (reakcja na sprzęgło i hamulec prawidłowa). Oba samochody tempomatu nie posiadają.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączam się do pytania. Mam tak samo te 1 na 4 bicie jak kolega, z tym że na 3 pozycji nie zmienia mi się 0 na 1 tylko jest 0. Wymieniałem nagrzewnice i mogłem coś odpiąć przypadkowo - czy to możliwe? Czy raczej po prostu czujnik nie działa? Generalnie tempomat włącza się, ale po wyłączeniu tempomatu sprzęgłem obroty wzrastają, tak samo przy zmianie biegów, może niekoniecznie mocno podbija, ale zatrzymuje dlużej te obroty, a podbija np. z górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...