Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon słabo świeci


arkady89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Moje bi xenony już powoli tracą swoją moc świeca coraz słabiej . Powoli odbłyśnik nadaje się do regeneracji i zastanawiam się nad wymianą całych soczewek na bi LED koito. Ktoś robił tak i jak to wychodzi w rzeczywistości czy lepiej świeca te ledy od bixenona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż tych soczewek wymaga dobrania adapterów czy pasuje w fabryczne mocowania lamp bi Xenon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kamil.slw napisał:

Montaż tych soczewek wymaga dobrania adapterów czy pasuje w fabryczne mocowania lamp bi Xenon? 

Można rzeźbić oryginalny stelaż pod soczewkę ale zostaje zyleta bo projektor bi led jest szerszy od projektora bi xenon. Oczywiście projektor też jest do podszlifowania. Mam gotowe adaptery pod koito 1A i 3A p&p. Wyjmujesz ori stelaż z bixenonem, do mojego przykrecasz bi led koito i montujesz w lampę. Wszystko pasuje bez przeróbek, biled jest idealnie wycentrowany. W zestawie są śruby i zaślepki przetwornicy. Adapter wykonany ze stali nierdzewnej, wypalony laserem. Projekt i wykonanie moje. 

IMG_20200203_120006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ile kosztuje takie przejście na bi-led w całości.

Regeneracja odbłyśników i zakup dobrych xenonów to wartość około 1000zł a tu jak się temat ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dobry_k napisał:

Regeneracja odbłyśników i zakup dobrych xenonów to wartość około 1000zł a tu jak się temat ma ?

Gdybyś sam ogarnął sobie projektory w dobrym stanie i kupił palniki np. Bosma d3s  to zmieścił być się w 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

Gdybyś sam ogarnął sobie projektory w dobrym stanie i kupił palniki np. Bosma d3s  to zmieścił być się w 400 zł

Bo sie pogubiłem, czemu piszesz o palnikach skoro to są ledy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dobry_k napisał:

Bo sie pogubiłem, czemu piszesz o palnikach skoro to są ledy ?

Prostuje cenę którą podałeś odnośnie kosztów nowym palników i zdrowych projektorów. Poza tym pamiętaj że przeróbka na ledy jest prawnie nielegalna w Pl i możesz stracić dowód. Ja zwracam na to uwagę,tez kiedyś mi dowód zabrali za wynalazki w lampach.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 17:30, pila24 napisał:

Gdybyś sam ogarnął sobie projektory w dobrym stanie i kupił palniki np. Bosma d3s  to zmieścił być się w 400 zł

I dalej masz wielkie g a nie dobrze świecące lampy. Za 400 zł nie kupisz dobrych palników a co dopiero projektory w dobrym stanie. Żaden xenon nie dorówna bi ledowi. Bi led świeci szerzej, jaśniej, dalej, jedziesz jak w dzien. 

W dniu 26.08.2020 o 21:28, dobry_k napisał:

Bo sie pogubiłem, czemu piszesz o palnikach skoro to są ledy ?

Śmiało montuj bi leda, nowy model 2020 miażdży wszytko. Zapytaj kolegę Koj@k, zrobiłem mu adaptery i właśnie go testuje. Jeśli masz choć trochę manualnych umiejętności to dasz radę ogarnąć przerobke sam. Bi led to koszt około 800zl, adaptery ode mnie masz za 300. 

 

W dniu 26.08.2020 o 21:39, pila24 napisał:

Prostuje cenę którą podałeś odnośnie kosztów nowym palników i zdrowych projektorów. Poza tym pamiętaj że przeróbka na ledy jest prawnie nielegalna w Pl i możesz stracić dowód. Ja zwracam na to uwagę,tez kiedyś mi dowód zabrali za wynalazki w lampach.

Nikt nie rozklei lampy żeby sprawdzić co siedzi w środku. Projektor wygląda jak bix więc nie zwróci na to nikt uwagi. Bi led ma homologacje europejska, jest montowany w nowych mazdach, lexach itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, corradoowner napisał:

 Bi led ma homologacje europejska, jest montowany w nowych mazdach, lexach itp. 

Homologacje to tracisz w momencie wsadzenia innego źródła światła niż to, z którą ta lampa takową otrzymała. Wiec nie gra to roli czy wsadzisz do lampy D3S Bi-Led czy H7 z homologacją. Tracisz homologację i dowód i tyle. 

Nawet jeżeli na przeglądzie ujdzie to uwadze i kontroler wam przegląd podbije zdajcie sobie z tego sprawe, że jeździcie bez homologacji i pojazd ten nie ma prawa poruszać się po drogach publicznych. Do czasu dopuki nikt o tym niewie możecie się cieszyć. Sprawa skomplikuje się natomiast gdy dojdzie do kolizji czy wypadku (z rannymi czy nawet zmarłymi) i kierowca powie, że stracił panowanie bo oślepił go Twój strumień światła. Możesz wtedy pożegnać się z rodziną na parę lat. Rzeczoznawcy zabiorą Twój pojazd do ekspertyzy i zgadnij co stwierdzą. Reszty nie muszę naświetlać bo każdy mający 2 komórki muzgowe może sobie 1+1 policzyć. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, corradoowner napisał:

I dalej masz wielkie g a nie dobrze świecące lampy. Za 400 zł nie kupisz dobrych palników a co dopiero projektory w dobrym stanie. Żaden xenon nie dorówna bi ledowi. Bi led świeci szerzej, jaśniej, dalej, jedziesz jak w dzien

Chyba coś Ci się pomyliło,projektor bosch al (czyli bixenon z B8,octavi 3 i innych niemieckich pochodnych aut ) z palnikiem d1s świeci lepiej niż biled 1A i 3A. Nie wiem jak ten nowy 2020 świeci ale tamte nie świecą lepiej. Dla kolegi z forum pomogłem ogarnąć palniki nowe bosma w cenie 250zł i projektory udało się wyrwać za 100 zł,do tego 50 zł za adapterki i to cały był koszt dla tego kolegi. Wiec nie czaruj,każdy policjant z drogówki czy na stacji kontroli pojazdów przy włączaniu lamp od razu zobaczą że to inne źródło światła niż xenon.

Poza tym można podmienić soczewkę na gładką w projektorze i wiązka światła będzie jeszcze mocniejsza

20200420_213224.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto jest kumaty pozna przy rozruchu że to nie xenon w środku siedzi bo sie nie rozpala powoli zmieniając temp. światła z zimnego na ciepły i robią się jaśniejsze. LED od razu masz 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pila24 napisał:

Chyba coś Ci się pomyliło,projektor bosch al (czyli bixenon z B8,octavi 3 i innych niemieckich pochodnych aut ) z palnikiem d1s świeci lepiej niż biled 1A i 3A. Nie wiem jak ten nowy 2020 świeci ale tamte nie świecą lepiej. Dla kolegi z forum pomogłem ogarnąć palniki nowe bosma w cenie 250zł i projektory udało się wyrwać za 100 zł,do tego 50 zł za adapterki i to cały był koszt dla tego kolegi. Wiec nie czaruj,każdy policjant z drogówki czy na stacji kontroli pojazdów przy włączaniu lamp od razu zobaczą że to inne źródło światła niż xenon.

Poza tym można podmienić soczewkę na gładką w projektorze i wiązka światła będzie jeszcze mocniejsza

20200420_213224.jpg

To chyba Tobie się coś pomyliło. Miałeś w rękach koito 3a? Jechałeś w nocy autem z zamontowanymi koito? Jestem pewny że nie bo nie pisałbyś bzdur. Montowalem wiele różnych projektorów bix z różnymi palnikami zanim wyszedł bi led. Żaden bix nie świeci lepiej niż bi led, żaden nie świeci szerzej ani dalej, nie ważne czy to gładkie szkło czy nie. Nie ja jeden jeżdżę na koito i każdy po przesiadce z bixa to potwierdzi. Żeby nie być gołosłownym to wrzucam zdjęcie zrobione z trasy sprzed kilku min. Na zdjęciu są światła mijania. 

 

13 godzin temu, Muskel1 napisał:

Homologacje to tracisz w momencie wsadzenia innego źródła światła niż to, z którą ta lampa takową otrzymała. Wiec nie gra to roli czy wsadzisz do lampy D3S Bi-Led czy H7 z homologacją. Tracisz homologację i dowód i tyle. 

Nawet jeżeli na przeglądzie ujdzie to uwadze i kontroler wam przegląd podbije zdajcie sobie z tego sprawe, że jeździcie bez homologacji i pojazd ten nie ma prawa poruszać się po drogach publicznych. Do czasu dopuki nikt o tym niewie możecie się cieszyć. Sprawa skomplikuje się natomiast gdy dojdzie do kolizji czy wypadku (z rannymi czy nawet zmarłymi) i kierowca powie, że stracił panowanie bo oślepił go Twój strumień światła. Możesz wtedy pożegnać się z rodziną na parę lat. Rzeczoznawcy zabiorą Twój pojazd do ekspertyzy i zgadnij co stwierdzą. Reszty nie muszę naświetlać bo każdy mający 2 komórki muzgowe może sobie 1+1 policzyć. 

Jak mogę oślepić kogoś w prawidło zamontowanym projektorem? Te ledy jeżdżą w nowych japońcach więc nie raz takie minąłeś na drodze. Lampa z takim projektorem ma samo poziomowanie i spryskiwacze więc nie wiem w czym widzisz problem. Jeszcze nie słyszałem o przypadku żeby ktoś poszedł siedzieć za oślepienie kogoś z naprzeciwka. Diagności to lepiej wzięliby się za tych, którzy przyjeżdżają z matowymi kloszami bo to oni oślepiają wszystkich a sami nie widzą dokąd jadą. Mam bileda od 2 lat, 2 przeglądy na różnych stacjach bez probelmu. Parę kontroli policji i też nie było problemu. Zresztą tak jak napisałem wyżej, nie ja jeden mam bileda, nie doczytałem ani na tym forum ani na żadnym innym żeby ktoś mial problemy po zamontowaniu bileda. 

IMG_20191114_201022.jpg

IMG_20191114_201306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie masz racji i to, że wielu z bi ledami jeździ nie zmienia faktu, że taka przeróbka jest nie legalna. 

Fakt że te bi ledy montowane sa w japońcach to całkiem inna bajka. Montowane sa tam fabrycznie do specjalnie do nich przystosowanych i wyprodukowanych lamp, przechodzą testy i otrzymują  homologacje. Nie wiem jak tego można nie zrozumieć? Nie pójdziesz siedzieć bo kogoś oślepiłeś tylko za świadome manipulacje w oświetleniu, świadomą jazde na nie legalnych lampach przyczyniając się tym do spowodowania wypadku, urazy ciała czy śmierci. Samo poziom i wszystkie funkcje oraz komppnenty w lampie D3S (czy D1S lub D2S) sa tylko i wyłącznie przeznaczone do jazdy i używania w nich tego jedynego źródła światła i na te żarniki i tą lampe w zestawie jest wydana homologacja. Ale Ty wiesz lepiej czy nikogo nie oślepiasz bo najwidoczniej masz laboratorium w domu i przeprowadziłeś jak producent masę skomplikowanych i wymaganych ustawowo testów. Jak jesteś taki pewny swojego to jedż na stację diagnostyczną i pochwal się panu swoim modem i zapytaj czy Ci teraz dowód podbije. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Kolego nie masz racji i to, że wielu z bi ledami jeździ nie zmienia faktu, że taka przeróbka jest nie legalna. 

Fakt że te bi ledy montowane sa w japońcach to całkiem inna bajka. Montowane sa tam fabrycznie do specjalnie do nich przystosowanych i wyprodukowanych lamp, przechodzą testy i otrzymują  homologacje. Nie wiem jak tego można nie zrozumieć? Nie pójdziesz siedzieć bo kogoś oślepiłeś tylko za świadome manipulacje w oświetleniu, świadomą jazde na nie legalnych lampach przyczyniając się tym do spowodowania wypadku, urazy ciała czy śmierci. Samo poziom i wszystkie funkcje oraz komppnenty w lampie D3S (czy D1S lub D2S) sa tylko i wyłącznie przeznaczone do jazdy i używania w nich tego jedynego źródła światła i na te żarniki i tą lampe w zestawie jest wydana homologacja. Ale Ty wiesz lepiej czy nikogo nie oślepiasz bo najwidoczniej masz laboratorium w domu i przeprowadziłeś jak producent masę skomplikowanych i wymaganych ustawowo testów. Jak jesteś taki pewny swojego to jedż na stację diagnostyczną i pochwal się panu swoim modem i zapytaj czy Ci teraz dowód podbije. 

Czytaj ze zrozumieniem. Czy ja gdzieś napisałem że to co zrobiłem jest legalne? Czy ja gdzieś napisałem że nie rozumiem co piszesz? Nie trafiają do mnie Twoje argumenty bo wg mnie szukasz problemu na siłę. Mam przegląd w październiku, zrobię taki test i powiem diagnoście że nie zmieniłem bixa na bileda. Zobaczymy. Przez dwa lata nikt z naprzeciwka mi nie mrugnal że go oślepiam, lampy są ustawione na przyrządzie na stacji. Powiedz w jaki sposób mogę kogoś oślepić?! Ale widzę że Ty wiesz lepiej. Co takiego kosmicznego jest w lampie od lexa w której jest bi led? Widziałeś taka lampę? Bo ja taką rozbierałem nie raz. Rozczaruje Cię. Przezroczysty klosz jak w lampie b8 i soczewka. Ot cała kosmiczna technologia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie ja wiem lepiej tylko ustawodawca, rzeczoznawcy i instytuty wydające takie homologacje. Mnie to jest obojętne. Nie rozczarujesz mnie bo nie masz czym. I tu nie chodzi o kosmiczną technologie tylko o zgranie podzespołów żarnik-soczewka-klosz i strumień światła rzucany przez nie  na jezdnię. Już prościej nie potrafie tego Tobie wytłumaczyć. Jeżeli tego dalej nie rozumiesz to może poczytaj troche o warunkach wydawania homologacji dla oświetlenia pojazdów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, corradoowner napisał:

Jechałeś w nocy autem z zamontowanymi koito?

Mój znajomy ma Avensis 2017 albo 2018 (nie jestem pewien  czy jest jakaś różnica)z biled. Fajnie i równo świeci,ale nie zauważyłem by więcej światła dawało niż bixenon. Mam krótki filmik z przed roku gdzie miałem  założone lampy bixenon z d2s i palnikami bosma a za mną kolega w toyocie. Może trochę chaotycznie nagrane ale nie widać by moje światła gineły w jego światłach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...