Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto zgasło i nie odpala - pompa paliwa?


czuwi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mam problem z moim a4 b5. Silnik zgasł i nie odpala. Rozrusznik kręci, prawie pół zbiornika paliwa, żadnych "dodatkowych" kontrolek na desce rozdzielczej.

 W ostatnich kilku dniach zdarzyło się kilka razy, że auto szarpało albo nagle zachowywało się tak jakbym zaciągnął ręczny - przez kilka sekund zamuła, potem normalnie jechało.

Przez ostatnie 2-3 dni miałem wrażenie jakby po włączeniu zapłony było słychać głośno pompę paliwa - buczenie w okolicach tylnej kanapy. 

W związku z tym mam dwa pytania  - czy są to objawy padniętej pompy paliwowej i czy mogę jakoś się upewnić, że padła właśnie ona a nie coś innego?

Edit:

pacjent taki jak w opisie czyli A4 B5 1.8T AJL 180KM 1998r

Edytowane przez czuwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak możemy Ci powiedzieć czy to pompa padła?Przecież to Ty siedzisz w samochodzie więc albo ją słyszysz albo nie.Jak nie słyszysz to miernik w łapę i sprawdzasz kostkę zasilającą.

Po h.. zakładasz taki temat żeby znowu czytać takie śmieci...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, posłuchaj pompy, sprawdź miernikiem, podłącz komputer. Najpierw staraj się sprawdzić podstawowe rzeczy które możesz wykluczyć sam a potem pytaj na forum. Jest masa takich samych tematów w których brak danych o problemie. Napisałeś obszerny post a mogłeś napisać "Zgasło mi auto i nie odpala, o co chodzi"?

A spryskiwacze są :D? Bo jak są to nie wiem czemu nie odpala :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij weze paliwowe przy silniku i przekrec zaplon ale nie odpalaj pompka powinna pompowac paliwo niech ktos podstawi zbiorniczek pod przewod i zobaczysz czy leci paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...