Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakupy z aliexpress


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć;)

Moi drodzy powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi zakupami z aliexpress. Wiem że wszystko chińszczyzna i prawdopodobnie nigdy tego portalu nic nie zamówię ale zwyczajna ciekawość wzieła górę. Powiedzmy że np. chcę zakupić takiego laptopa: Xiaomi które kosztuje te 2939,51 zł w przeliczeniu na dzień dzisiejszy. Kwota dość spora nie jakieś tam 2 dolary czyli do tego powinno być doliczone jakieś cło czy coś innego. I właśnie o to mi chodzi najbardziej, jak to wygląda w kwestii cła?

Druga sprawa to czy te zakupy są bezpieczne? czy wpłacam prawie 3tys i może się okazać ze towaru ani kasy więcej nie zobaczę?

I trzecia sprawa, jeśli już okaże się że cła nie zapłacę, towar na bank dojdzie, to ile mniej więcej trwa taki czas oczekiwania na towar?

I po czwarte, w przypadku zamówienia z chin, nawet jeśli towar będzie 100% oryginalny to gwarancję i tam mogę sobie włożyć między bajki prawda?

Z góry dzięki za odpowiedzi:)

 

Edytowane przez pawlak905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogich rzeczy na aliexpress nigdy nie kupowałem, ale parę tanich do mnie przyszło i mogę z doświadczenia powiedzieć, że czas oczekiwania na towar to w moim przypadku od 1,5 do 2,5 miesiąca.

Dla bezpieczeństwa zakupów polecam płatność za towar kartą kredytową - kiedyś kupiłem coś na chińskiej stronie i przyszło coś całkiem niezgodnego z opisem (miała być super jakość, a przyszedł kompletny chłam i to jeszcze nie za tani - wartość zakupów to 600zł) napisałem do sprzedawcy, który odpisał, że może mi zwrócić 50% kwoty mojej wpłaty, ale się na zgodziłem na taki układ. Napisałem do swojego banku opisując całą sytuacje i bank po jednym piśmie zwrócił mi całą kwotę (w banku nazywa się to "cash back" - nie musiałem odsyłać towaru, został w moim posiadaniu.

Więc za drogie rzeczy lepiej płacić karta kredytową.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Nie ma cła, tylko podatek. Ale tylko gdy UC to sprawdzi.
Ad2. Są tak samo bezpieczne jak allegro, wpłacasz 3tys zł na polskie konto i co? To samo.

Ad3. Czas do średnio 1-2 miesiące. Kiedyś dostałem towar w niecałe 30dni a raz czekałem prawie 80 dni.

Ad4. Nie między bajki. Ja nie raz reklamowałem i otrzymałem nowy towar lub proponowano zwrot kasy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie było problemów z zakupami.

Mimo mieszanych opinii wszystko przychodziło to co zamawiane.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie 24 zakupy z Ali i tylko raz UC  w Lublinie przejął paczkę i okazało się że musiałem dołożyć 1/3 wartości zakupu. Nigdy nie miałem problemu z jakością. Dostawa od 9dni (tak 9 dni dostawa akumulatorków aaa z chin do Holandii i Polski normalnie express za free) do 50 dni. Żadnych reklamacji i innych problemów. Nigdy nie kupiłem drożej jak 600zł. Ogólnie polecam

Edytowane przez machina
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie chłopaki za informacje ale mam jeszcze kilka pytań:

 

 

W dniu 29.03.2019 o 15:21, Lukasz_mk2 napisał:

drogich rzeczy na aliexpress nigdy nie kupowałem, ale parę tanich do mnie przyszło i mogę z doświadczenia powiedzieć, że czas oczekiwania na towar to w moim przypadku od 1,5 do 2,5 miesiąca.

Dla bezpieczeństwa zakupów polecam płatność za towar kartą kredytową - kiedyś kupiłem coś na chińskiej stronie i przyszło coś całkiem niezgodnego z opisem (miała być super jakość, a przyszedł kompletny chłam i to jeszcze nie za tani - wartość zakupów to 600zł) napisałem do sprzedawcy, który odpisał, że może mi zwrócić 50% kwoty mojej wpłaty, ale się na zgodziłem na taki układ. Napisałem do swojego banku opisując całą sytuacje i bank po jednym piśmie zwrócił mi całą kwotę (w banku nazywa się to "cash back" - nie musiałem odsyłać towaru, został w moim posiadaniu.

Więc za drogie rzeczy lepiej płacić karta kredytową.

Rozumiem, ale co do tego cashback to po 1,5 miesiąca przyszło coś niezgodnego i bank po tym czasie cofnął pieniądze?

W dniu 31.03.2019 o 22:06, YOGI3000 napisał:

Ad1. Nie ma cła, tylko podatek. Ale tylko gdy UC to sprawdzi.
Ad2. Są tak samo bezpieczne jak allegro, wpłacasz 3tys zł na polskie konto i co? To samo.

Ad3. Czas do średnio 1-2 miesiące. Kiedyś dostałem towar w niecałe 30dni a raz czekałem prawie 80 dni.

Ad4. Nie między bajki. Ja nie raz reklamowałem i otrzymałem nowy towar lub proponowano zwrot kasy.

A orientujesz się może jak wygląda sprawa tego podatku, to jest jakiś %? Jak w ogóle to obliczają? skąd znają wartość danego przedmiotu? 

5 godzin temu, musti napisał:

Póki co nie było problemów z zakupami.

Mimo mieszanych opinii wszystko przychodziło to co zamawiane.

Możesz się pochwalić za jakie kwoty zamawiałeś produkty?

2 godziny temu, machina napisał:

Łącznie 24 zakupy z Ali i tylko raz UC  w Lublinie przejął paczkę i okazało się że musiałem dołożyć 1/3 wartości zakupu. Nigdy nie miałem problemu z jakością. Dostawa od 9dni (tak 9 dni dostawa akumulatorków aaa z chin do Holandii i Polski normalnie express za free) do 50 dni. Żadnych reklamacji i innych problemów. Nigdy nie kupiłem drożej jak 600zł. Ogólnie polecam

Czyli reasumując na moim przykładzie gdyby UC przejął moją paczkę to bym miał do dopłaty ok 1000zł..  A co jeśli nie chciał bym tego opłacić? Paczka wraca do chin, czy opłacić muszę i nie ma innej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak trudno poszukać po necie? Stronek całość opisujących jest pierdyliard. VAT powinieneś opłacić od wszystkiego, cło jest na określone rodzaje artykułów ;) 
I teraz jak utknie na WER to płacisz za jedno, albo oba + opłatę "manipulacyjną" w sensie za obsługę celników. Dlatego zależy co zamawiasz i skąd. A chargeback niekoniecznie, bo w opcjach po dostarczeniu możesz otworzyć spór i opisujesz co się nie podoba, możesz prosić o zwrot całej kwoty, części kwoty, sprzedający może chcieć żebyś im to odesłał ;)  Jak na razie dla mnie wszystko na plus z zamawianych pierdół od 2-1200pln :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przejmie UC to płacisz podatek czyli 23% + opłaty coś ok 30-40zł ale tylko od zakupu powyżej 50$
A skąd wiedzą? Sam im powiesz albo pokażesz aukcje na której kupiłeś, bo tego wymagają przy weryfikacji.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 3r4 napisał:

to tak trudno poszukać po necie? Stronek całość opisujących jest pierdyliard. VAT powinieneś opłacić od wszystkiego, cło jest na określone rodzaje artykułów ;) 
I teraz jak utknie na WER to płacisz za jedno, albo oba + opłatę "manipulacyjną" w sensie za obsługę celników. Dlatego zależy co zamawiasz i skąd. A chargeback niekoniecznie, bo w opcjach po dostarczeniu możesz otworzyć spór i opisujesz co się nie podoba, możesz prosić o zwrot całej kwoty, części kwoty, sprzedający może chcieć żebyś im to odesłał ;)  Jak na razie dla mnie wszystko na plus z zamawianych pierdół od 2-1200pln :P 

Wybacz kolego jeśli cię zirytowalem swoimi pytaniami jednak szukałem co nie co w googlach i niestety poza paragrafami cytowanymi w artykułach nic bardziej sensownego nie znalazłem, dlatego też postanowiłem tu wypytac ludzi którzy zamawiali i wiedzą 'z czym to się je', natomiast w artach zwykle suche fakty pisane przez redaktorów którzy być może o Aliexpres tylko słyszeli a artykol powstał 'bo redaktor naczelny kazał napisać i juz' 

Tak że peace kolego i dziękuję za informacje?

3 godziny temu, YOGI3000 napisał:

Jak przejmie UC to płacisz podatek czyli 23% + opłaty coś ok 30-40zł ale tylko od zakupu powyżej 50$
A skąd wiedzą? Sam im powiesz albo pokażesz aukcje na której kupiłeś, bo tego wymagają przy weryfikacji.
 

Rozumiem, zatrzymaja to ja do spowiedzi i kasują☹️

 

 

 

A jeszcze wybaczcie że się narzucam ale tak sobie przeglądałem te aukcje na Ali i zauważyłem że jest np możliwość wysyłki z Hiszpanii czy innych europejskich krajów za pomocą DHL. Czy wtedy też paczka może być sprawdzona przez UC i do zapłaty podatek? Z tego co wiem kraje UE są zwolnione z tego obowiązku przesyłając coś między sobą. No chyba że się mylę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pawlak905 napisał:

Rozumiem, ale co do tego cashback to po 1,5 miesiąca przyszło coś niezgodnego i bank po tym czasie cofnął pieniądze?

Tak, jak towar jest niezgodny z umową to po opisaniu sytuacji oraz wysłaniu korespondencji między mną a sprzedawcą (ja opisałem co jest nie tak z towarem, sprzedawca od razu zaproponował zwrot połowy kwoty - ja się nie zgodziłem i żądałem pełny zwrot kwoty wpłaconej, po czym kontakt się urwał), bank oddał mi całą kasę. Jak chcesz wiedzieć jak to działa to zadzwoń na infolinię swojego banku - na początku nic nie chcą powiedzieć (pani na infolinii się strasznie motała), ale jak powiesz, że chodzi Ci o "cash back" to wszystko Ci ładnie wyjaśnią. Z tego co się jeszcze dowiedziałem na infolinii banku to przed zwrotem kasy podobno bank skonfrontował mój opis zdarzeń ze sprzedającym (mój opis był spójny - bez jakiegokolwiek krętactwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pawlak905 napisał:

Dzięki wielkie chłopaki za informacje ale mam jeszcze kilka pytań:

 

 

Rozumiem, ale co do tego cashback to po 1,5 miesiąca przyszło coś niezgodnego i bank po tym czasie cofnął pieniądze?

 

A orientujesz się może jak wygląda sprawa tego podatku, to jest jakiś %? Jak w ogóle to obliczają? skąd znają wartość danego przedmiotu? 

 

Możesz się pochwalić za jakie kwoty zamawiałeś produkty?

 

Czyli reasumując na moim przykładzie gdyby UC przejął moją paczkę to bym miał do dopłaty ok 1000zł..  A co jeśli nie chciał bym tego opłacić? Paczka wraca do chin, czy opłacić muszę i nie ma innej opcji?

Różne bo były 30 , 300 , 1699zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie dodam, że jak kupujecie coś ze znaczkiem Audi i celny to trafi, to wtedy dostajecie z celnego pismo z informacją o zatrzymaniu towaru oraz jego utylizacji, za którą zapłacicie 100zł i dodatkowo 25zł opłaty manipulacyjne. Potem dostajecie pismo z kancelarii prawniczej reprezentującej Audi, a tam paragrafy i żądanie rekompensaty za zakup podróbki. Przykładowo za grill przedni, wzór RS3 kupiony na Aliexpress za 700zł, naliczyli koledze 300 euro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hugo napisał:

Na pocieszenie dodam, że jak kupujecie coś ze znaczkiem Audi i celny to trafi, to wtedy dostajecie z celnego pismo z informacją o zatrzymaniu towaru oraz jego utylizacji, za którą zapłacicie 100zł i dodatkowo 25zł opłaty manipulacyjne. Potem dostajecie pismo z kancelarii prawniczej reprezentującej Audi, a tam paragrafy i żądanie rekompensaty za zakup podróbki. Przykładowo za grill przedni, wzór RS3 kupiony na Aliexpress za 700zł, naliczyli koledze 300 euro ;)

"na pocieszenie" o ironio milosciwa ?

Ale się tego właściwie nie spodziewałem, chociaż wydaje się logiczne. Pewnie pod każdą oryginalną markę to się może podpisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...