Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyfuzor zderzaka tylnego S4


Matini

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientuje się czy w tylnym zderzaku dyfuzor od wersji standardowej ma te same mocowania co dyfuzor od wersji S4 ? Zastanawiam się czy muszę wymieniać cały zderzak, czy wystarczy wymiana dyfuzora.

Dyfuzor standardowy:

image.png

Dyfuzor S4:

image.png

 

Wydech oczywiście będzie zmieniony na 4 rury jak w S4 -> po to wymiana dyfuzora ;)

 

Edytowane przez Matini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu będzie tak samo, ale u mnie w A5 B9 dyfuzor S5 podszedł plug&play pod zderzak S-Line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ! Chyba nie będzie mi dane sprawdzić dyfuzora bo mam jednak uszkodzone zaczepy w zderzaku i będę wymieniał komplet. Mam za to jeszcze jedno pytanie - być może głupie , ale podobno takich nie ma :)

Czy zderzak od kombi pasuje do sedana ? Oglądając zdjęcia nie widzę jakiś większych różnic...coraz częściej producenci stosują ujednolicanie części ale czy aż tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to już nie wiem. Ale polecam stronkę:

 

https://ifinterface.com/page/page3.php

lub w PL

https://nemigaparts.com/pl/cat_spares/etka/

 

Tam zerkniesz sobie jakie są części i schematy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 20:30, Matini napisał:

Czy zderzak od kombi pasuje do sedana ?

Nie będzie pasować. Chociaż wygląda jakby było równe, to niestety nie pasuje. Kiedyś sprawdzałem, bo sam chciałem założyć zderzak od kombi do sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

Właśnie w święta przeszukałem pół internetu i znalazłem dobre zdjęcia i porównałem . Faktycznie mają zupełnie inny kształt górnej części zderzaka (tam gdzie dochodzi klapa bagażnika).

Liczę natomiast że dyfuzor dolny będzie już taki sam :) Robię troszkę składaka , ale zależy mi na zderzaku w dobrym stanie i dyfuzorze z wersji S4 w którym mieszczą się 4 wydechy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia które znalazłem były tylko dla porównania więc nie ma sensu ich tu zamieszczać, wstawię swoje jak tylko będzie wszystko gotowe. Samochód dopłynął i next week będzie już w warsztacie.

Edytowane przez Matini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 10:57, Matini napisał:

Czy ktoś orientuje się czy w tylnym zderzaku dyfuzor od wersji standardowej ma te same mocowania co dyfuzor od wersji S4 ? Zastanawiam się czy muszę wymieniać cały zderzak, czy wystarczy wymiana dyfuzora.

Dyfuzor standardowy:

image.png

Dyfuzor S4:

image.png

 

Wydech oczywiście będzie zmieniony na 4 rury jak w S4 -> po to wymiana dyfuzora ;)

 

Jak masz zderzak s line pasuje dyfuzor robiłem u siebie 

B871D598-8703-44F7-A719-5198D33D728E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko jestem nowy chce założyć dyfuzor od s4 b9 do mojej audiczki którą mam w dislu i są tylko z lewej strony koncowki, z drugiej strony będą atrapy jakoś mnie to nie razi bo nowe audi jak inne marki wypuszczaja atrapy :) znalazłem na allegro podróbę dajcie znać co sądzicie, wydaje mi się że jest jakoś strasznie jasny kolor tego dyfuzou 

https://allegro.pl/oferta/audi-a4-s4-b9-avant-sedan-dyfuzor-i-koncowki-s4-9896840963?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe+-+Cz%C4%99%C5%9Bci+karoserii&gclid=CjwKCAjw6qqDBhB-EiwACBs6x8zWEidVIKRT4BSA4jcGmzfpqYIGEq4LVsqq3JeSwdONUa_-w4yV-hoCpg0QAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może numer dyfuzora s4? Szukam szukam i nie mogę znaleźć, a etka, którą mam, to tylko do B8 pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 22:01, Zula1111 napisał:

Siemanko jestem nowy chce założyć dyfuzor od s4 b9 do mojej audiczki którą mam w dislu i są tylko z lewej strony koncowki, z drugiej strony będą atrapy jakoś mnie to nie razi bo nowe audi jak inne marki wypuszczaja atrapy :) znalazłem na allegro podróbę dajcie znać co sądzicie, wydaje mi się że jest jakoś strasznie jasny kolor tego dyfuzou 

https://allegro.pl/oferta/audi-a4-s4-b9-avant-sedan-dyfuzor-i-koncowki-s4-9896840963?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe+-+Części+karoserii&gclid=CjwKCAjw6qqDBhB-EiwACBs6x8zWEidVIKRT4BSA4jcGmzfpqYIGEq4LVsqq3JeSwdONUa_-w4yV-hoCpg0QAvD_BwE

I jak kolego, zakładałeś ten dyfuzor z allegro? Jak z jakością i spasowaniem? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puczyl nie jeszcze myślałem że ktoś doradzi jutro jadę się pytać do aso o koszt dyfuzora do s4 i kocnowki tylko nie wiem jak je przymocuje żeby nie odleciały.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 21:14, Damiano007 napisał:

Jak masz zderzak s line pasuje dyfuzor robiłem u siebie 

B871D598-8703-44F7-A719-5198D33D728E.jpeg

Prawy wydech to atrapa czy rzeźbiłeś wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, podepnę się bo szukałem jakiś czas temu dyfuzora do A4 252KM Q ale poza jakimś jednym za kosmiczne pieniądze (UK tuning) kierowało mnie tylko do Aliexpress;) (swoją drogą ładne te elementy robią - pytanie czy trwałe?). Szukam czegoś do czarnego auta pod nowy cat back i ma być czarne lub karbonowe na 2 duże rury i za cholerę nic nie mogę znaleźć nawet w podróbkach, bo z jakiegoś powodu jest tego dużo do A4 B8 albo do B9 S4 (A4 ma inne zaczepy). Zamówiłbym z Ali ale pokazuje na luty a potrzebuję na za tydzień ;) ktoś się orientuje czy coś podobnego jak niżej można dorwać u nas?

image.png.edd93b5428903ba5372a764f32a1353b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś już może przekładkę tylnego dyfuzora z s-line na s4? Zastanawiam się czy końcówki wydechu z pojedynczych na podwójne będą plug & play czy trzeba coś modzić.

 

Informacyjnie co do tej pory udało mi się ustalić:

dyfuzor s-line 2 wydechy/2 rury 8W0 807 521 D RU6 - dark chrom matt / RP5 - twilight matt
listwa ozdobna dyfuzora        8W0 853 551 RN4 - dark chrom highgloss / 3Q7 aluminum

 

Ceny ori zwalają z nóg. Dziwne, że mniejsza listwa ozdobna jest droższa od samego dyfuzora ?

Edytowane przez widur84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...