Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niebieski dymek


Bartello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż od czwartku zauważłem, że moje autko puszcza niebieski dymek. Teraz opisze co kiedy występuje. 

- Po odpanielu rano zimny silnik,wszystko okej. Brak jakich kolwiek oznak niebieskiego dymu.
- Dojeżdżając do pracy autko nagrzewa się do okolo 70 stopni. ( Nie mam daleko do pracy, rano wiadomo były niskie temperatury) Po dojechaniu do pracy, sprawdzałem rownież nic nie dymi jedynie bialy dymek ale czuć go gazem, wiadomo to pewnie z różnicy temperatur ( Mam pusta puche po kacie + brak srodkowego tłumika ) 
- Dym występuje dopiero po rozgrzaniu auta do 90 stopni. Ale nie dymi tak,że ciągle leci. Pojawia się on dopiero jak dłuzej auto postoi na biegu jałowym i ruszam wtedy puszcza niebieska chmurkę. Nie wiem jak przy zmianie biegów, nie widze w lusterku. 

I teraz pytanko, gdzie by szukać przyczyny tego puszczania niebieskiej chmurki ? 

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale sprawdziłem wąż od IC, znikome ilosci oleju. Gdzieś doczytałem jak " sprawdzic czy odma sie drożna " Napisane było aby odkrecic korek od wlewu oleju. I jesli bedzie podskakiwał to jest wszystko wporzadku... A jeśli zasysał to odma przypchana. Mój podskakiwał jak wściekły. Z Góry dzieki za jakie kolwiek rady gdzie szukać przyczyny, bądź jak ją zdiangozować. Pozdrawiam Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pierścienie, zmierz kompresję ale dla pewności żeby wyeliminować np. uszczelniacze zrób próbę olejową....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, radi88PL napisał:

Warto zajrzeć do turbo od strony gorącej. Dużo Ci pali tego oleju ?

Zauważyłem to w czwartek. Od wymiany mam przejechane z 6 tys km. Nadal trzyma pół bagnetu. Czyli od wymiany narazie nic. Ale tak jak mówię , niebieski dymek zauważyłem w czwartek. Pojeżdżę z tydzień i zerkne.

 

19 godzin temu, JarekST202 napisał:

Prawdopodobnie pierścienie, zmierz kompresję ale dla pewności żeby wyeliminować np. uszczelniacze zrób próbę olejową....

Kompresję zmierzę w ten weekend. I dam znać jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...